DOBA JEDOVÁ
STRES, CHEMICKÉ POTRAVINY, VŠUDYPŘÍTOMNÁ ELEKTRONIKA, JEDY V KOSMETICE, PLASTY KAM SE PODÍVÁŠ, MINIMÁLNÍ POHYB, NEDOSTATEK PŘÍRODY, PRACOVNÍ VYHOŘENÍ, NEMOCI TĚLA, ALE I DUŠE..
TO JE NAŠE DOBA, DOBA JEDOVÁ
Pokud jen můžete, vyhýbejte se co nejvíce všem toxickým látkám.
Andy Kind, superimunita.cz
Příspěvky
V ČÍNĚ VYŠETŘUJÍ SMRT DĚTÍ PO OČKOVÁNÍ
2. 1. 2014
Několik dětí onemocnělo a zemřelo brzy poté, co byla očkována v rámci státního programu imunizace obyvatelstva.
TARTRAZIN - E102 -POTRAVINÁŘSKÁ ŽLUŤ
1. 1. 2014
Tartrazin (E 102, FD&C žluť 5) je syntetické žluté AZOBARVIVO, které se přidává do ovocných drtí, likérů, obarvených šumivých nápojů, instantních pudingů, polévek, zmrzlin, bonbónů, žvýkaček, marcipánu, marmelády, želé,hořčice, jogurtů a dalších výrobků. Může být také v povlaku lékových tablet. Tartazin způsobuje nejvíce alergických reakcí ze všech azobarviv, zvlášť mezi astmatiky a lidmi s nesnášenlivostí aspirinu, dále pak může způsobovat migrénu, rozmazané vidění, svědění, sennou rýmu nebo skvrny na kůži, dětskou hyperaktivitu. FDA podala návrh na ZÁKAZ V CELÉ EU. ZATÍM JE však tato látka POVOLENA.
VZDUŠNÉ OČKOVÁNÍ
1. 1. 2014
VZDUŠNÉ OČKOVÁNÍ NENÍ fikce, to je bohužel realita .. dnes jsou to geneticky modifikované bakterie, zítra to bude Bůh ví co, ani v jednom případě nemáme svobodnou volbu.. kdo ještě věří v dobré úmysly? Vždy jde jen o to, abychom byli závislí (jako NE-MOCNÍ) na systému.
HLINÍK VE VAKCÍNÁCH
1. 1. 2014
Proč se používá hliník ve vakcínách?Jak reaguje organismus na přítomnost hliníku? Sami imunologové by byli raději, kdyby se přestal používat........VÍCE NA VIDEU ZDE:
ATOPICKÝ EKZÉM
1. 1. 2014
Jde o velice častou nemoc, kterou trpí až 20% dětí a cca 6% dospělých. V České republice se týká asi 10% obyvatel. Často bývá doprovázena také jinými alergickými onemocněními, jako jsouastma bronchiale, senná rýma, alergické záněty spojivek, kopřivka, aj. což se označuje jakoatopický syndrom. Má dlouhodobý průběh s opakovanými novými záněty.
CO JE TO VŮBEC PREVENCE?
1. 1. 2014
Prevence (z lat. praevenire, předcházet) je soustava opatření, která mají předcházet nějakému nežádoucímu jevu, například nemocem, drogovým závislostem, zločinům, nehodám, neúspěchu ve škole, sociálním konfliktům, násilí, ekologickým katastrofám a podobně.
SUČASNÁ MEDICÍNA MÁ MOC JAKO VE STŘEDOVĚKU CÍRKEV
1. 1. 2014
Zamyslíme-li se nad medicínou v celospolečenském kontextu, nemůžeme popřít, že se jedná o velice významnou instituci, jejíž moc je srovnatelná s mocí středověké církve, ovlivňující životy všech občanů, ať již chtějí, nebo ne. Bez lékařské asistence se neobejdou ani dvě nejzásadnější události v životě jedince: porod a smrt. Dětství je prošpikováno očkovacími jehlami, lékaři určují, zda je dítě schopné nastoupit do školy, nebo naopak nechodit do školy, řidičský průkaz nezískáte bez příslušné prohlídky, řadu povolání nemůžete vykonávat, protože vás do nich doktor nepustí a když vás tam pustí, musíte ho pravidelně navštěvovat, vyplazovat na něj jazyk, nechat si měřit tlak, brát krev. Za nemoc je označováno dnes téměř cokoliv..
KATASTROFÁLNÍ VEDLEJŠÍ ÚČINKY VAKCÍNY PROTI HPV
3. 12. 2013
Rodiče dívek ve věku 13 až 14 let nemuseli platit za vakcínu, která by je měla ochránit před viry, jež vyvolávají rakovinu děložního čípku. Fyzioložkaprof. RNDr. Anna Strunecká DrSc., upozorňuje, že vakcínu Gardasil, na evropském trhu dostupnou pod názvem Silgard, považují američtí experti za nejnebezpečnější vakcínu, kterou se dnes očkuje. Totéž platí o vakcíně Cervarix.
DOTAZ OHLEDNĚ MECHANISMU ÚČINKU
1. 12. 2013
Dotaz: Nějak mi nejde do hlavy, jakým způsobem může fungovat očkování, které se aplikuje až v době, kdy už byl člověk(organismus) vystaven nákaze - tedy se možná nakazil.
ANESTETIKA V ZUBNÍM LÉKAŘSTVÍ
1. 12. 2013
Lokální anestetika jsou látky, které blokují vznik a vedení vzruchu ve všech vzrušivých tkáních. LA způsobí pokles propustnosti Na+kanálů jejich blokádou na membránách nervů a tudíž dojde k narušení depolarizace a zabránění vzniku akčního potenciálu.
POSTVAKCINAČNÍ SYNDROM
26. 11. 2013
Soubro příznaků -nežádoucích účinků z očkování se obecně označuje postvakcinační syndrom. V pozadí alergií, ekzémů, astmatu, autoimunitních onemocnění, gastrointestinálních onemocnění atd. může stát právě očkování. V této souvislosti se mluví dokonce o diabetu.
K ZAMYŠLENÍ.. ACH TY VAKCÍNY!
19. 11. 2013
LIDI PROSÍM PŘEMÝŠLEJTE, my jsme Aju očkovat prostě nenechali a svým vývojem (o absolutním zdraví ani nemluvím - díky Bohu) jednoznačně předbíha své vrstevníky- to je prostě FAKT..k zamyšlení.
VAKCINAČNÍ DETOXIKACE
15. 11. 2013
Vážení rodiče, vím, že ze všeho nejtěžší je nést pocit zodpovědnosti. Nebyli jsme na to zvyklí. Pan doktor byl ten jediný, který rozhodoval a není tomu tak dávno, co jsme si informace o našem zdravotním stavu nosili z oddělení na oddělení v zalepených obálkách. Ani jsme nevěděli, co tam stojí a jak na tom vlastně jsme.
STATISTIKY NEMOCNOSTI NA ČERNÝ KAŠEL V ČR
5. 11. 2013
V mediich se opet siri jakesi statistiky, ci zpravy, ze bude pribyvat > nemocnych s cernym kaslem.. aktuální statistika je na webu státního zdravotního ústavu: http://www.szu.cz/publikace/data/kumulativni-nemocnost-vybranych-hlasenych-infekci-v-ceske
NESKUTEČNÁ ZPOVĚĎ LÉKAŘKY V RÁDIU
1. 11. 2013
Přátelé, ráda bych dnes ještě doplnila důležité informace o vakcínách a očkování dětí. Pokud si najdete trochu volného času, tak si velice pozorně poslechněte rozhovor s MUDr. Ludmilou Elekovou o následcích očkování, který se uskutečnil dne 19. 2. 2013 na vlnách rádia ČRo České Budějovice v pořadu: Biolenka
CESTOVNÍ LÉKÁRNIČKA
1. 11. 2013
Obsah cestovní lékárničky přizpůsobte místu a délce pobytu, počtu osob a dostupností zdravotní péče v místě pobytu. Léky uchovávejte v originálním balení, mimo dosah dětí. Pečlivě čtěte příbalovou informaci, dodržujte dávkování, příp. se poraďte v lékárně. Lékárničku chraňte před slunce, vlhkem, teplem i mrazem!
SYNTETICKÁ BARVIVA V POTRAVINÁCH
1. 10. 2013

BECHTĚREVOVA NEMOC
1. 10. 2013
Bechtěrevova nemoc je chronické kloubní zánětlivé onemocnění postihující ve větší míře muže než ženy. Nejčastěji onemocnění začíná mezi 15. a 30. rokem. Avšak vzhledem k pomalu se rozvíjejícím příznakům bývá mnohdy diagnostikováno později. Přitom včasná diagnostika (stejně jako u většiny ostatních nemocí) pomáhá snižovat následky a zlepšovat průběh choroby.
LÉKAŘI NEMLUVÍ O VAROVNÝCH SIGNÁLECH OČKOVÁNÍ
1. 10. 2013
Hlavním rizikem mnohočetné vakcinace je možnost vyvolání neurologických poruch a onemocnění se vztahem k autoimunitě. Další z účinků nadměrné vakcinace mohou být na mozek a tyto jsou nevratné.
NEBEZPEČNÉ KOMBINACE LÉKŮ
1. 10. 2013
Riziko poškodit své zdraví či si zdravotně ublížit existuje i při běžných nemocech resp. už i při obyčejném nachlazení. I volně prodejné léky mohou být z hlediska interakcí nebezpečné jako ty, co dostanete jen na lékařský předpis. Nejohroženější skupinou jsou senioři a malé děti.
POZOR NA ANTIKONCEPCI: CHLOE, MINERVA, VREYA A DIANE-35
1. 9. 2013
Farmakovigilanční výbor pro posuzování rizik (PRAC) Evropské lékové agentury doporučil přijetí opatření pro snížení rizika tromboembolismu (vznik krevních sraženin v cévách) u přípravků obsahujících cyproteron acetát 2 mg, ethinylestradiol 35 mcg (Diane-35, Chloe, Minerva, Vreya). Uvedené léčivé přípravky mají být používány pouze k léčbě středně závažného až závažného akné u žen se zvýšenou citlivostí k androgenům a/nebo k léčbě hirsutismu (zvýšený růst pigmentovaných chloupků u žen v místech, kde se typicky vyskytuje ochlupení mužské)
KDY JE OČKOVÁNÍ PRO JEDINCE PŘÍNOSNÉ?
1. 9. 2013
Očkovat člověka kvůli riziku hrozícímu s pravděpodobností 1:1 000 000 je šílenství medicíny. A očkovat milión lidí, abychom zachránili život jediné osoby, je zas šílenství ekonomické.
BODNUTÍ HMYZEM
1. 9. 2013
Napadením od některým druhů hmyzu se úspěšně vyhnete pomocí užívání repelentu. Pokud se vám už stane, že se stanete obětí hladových sosáčků komárů a nebo dokonce útočných žihadel je potřeba vědět několik základních pravidel a případnou první pomoc.
DOMÁCÍ OPALOVACÍ KRÉM
1. 9. 2013
Paradoxem ochrany proti slunci je, že jedno riziko potíráme rizikem druhým. Stačí si otočit tu poměrně drahou (na to co v tom je) lahvičku a podívat se jaké chemické lahůdky nás a naše děti mají ochránit před rakovinou...
KAMPYLOBAKTERIOZA
1. 9. 2013
Kampylobakterióza je závažná alimentární infekcí člověka připomínající salmonelozu, vyvolávaná termofilní bakterií Campylobacter jejuni, a související často s konzumací nedostatečně tepelně upravenýchpotravin, zejména drůbežího masa a drůbežích produktů. Projevuje se enterokolitidou (zánět tenkého a tlustého střeva) anebo systémovým onemocněním. U drůbeže probíhá onemocnění ve formě subklinicky až chronicky probíhající střevní infekce, jen sporadicky ve formě enteritidy a hepatitidy. Původcem je spirálovitá podmíněně patogenní bakterie Campylobacter jejuni.
O OČKOVÁNÍ ROZHODUJÍ RODIČE,NIKOLI LÉKAŘ ČI STÁT
13. 8. 2013
Předkládám Vám své odpovědi na otázky, které si v souvislosti s očkováním a svými právy a povinnostmi klade veřejnost, zejména rodiče malých dětí. Dotazy písemně položilo publikum diskuzního odpoledne k očkování v Břeclavi dne 8. 6. 2013, kterého jsem měla možnost se aktivně účastnit spolu s prof. Romanem Prymulou, který je zastáncem očkování, a s dr. Ludmilou Elekovou, která od něj spíše odrazuje.. autorka: Zuzana Candigliota, právnička LLP
HEMOROIDY
1. 8. 2013
Hemoroidy jsou jako slepé střevo – má je každý. Problémy s hemeroidy má však „jen“ skoro každý..
OTAZNÍKY KOLEM OČKOVÁNÍ TETANU
1. 8. 2013
TETANUS patří mezi infekce, které se nepřenášejí z člověka na člověka (nejsou přenosné) a nehrozí zde proto žádné epidemie. Vytvoření kolektivní imunity očkováním je v tomto případě pro jeho obhájce zcela nepoužitelným argumentem. Povinné vynucování očkování proti tetanu i smysluplnost jeho provádění jsou odůvodnitelné pouze tím, že z tohoto očkování bude mít dostatečný zdravotní prospěch a přínos samotný očkovanec.
PROTONOVÉ CENTRUM
1. 8. 2013
V Praze na Bulovce bylo otevřeno nové PROTON THERAPY CENTER (PTC), určeno pro léčbu onkologických onemocnění metodou protonového ozařování a postupně nabídne novou naději až 2500pacientů ročně. V současné době jde o NEJMODERNĚJŠÍ zdravotnické zařízení tohoto typu NA SVĚTĚ!! Určeno především pro děti, pacienty s nádory plic, hlavy, krku, mozku i slinivky břišní..
BAKTERIOFÁGY JAKO LÉKY
1. 8. 2013
Bakteriofágy jsou schopné lyzovat napadené bakterie, mohou proto sloužit jako účinná antibakteriální léčiva. Problém je v tom, že každý druh bakteriofágu napadá jen konkrétní druh bakterie, nebo nanejvýš skupinu příbuzných druhů bakterií. Aby byla léčba účinná, musí se nejprve přesně určit druh bakterie, která způsobila infekci, a pak podat pacientovi přesně vybrané bakteriofágy.