Jdi na obsah Jdi na menu

TAJEMSTVÍ MELOUNOVÝCH SEMÍNEK

27. 7. 2018

Vodní meloun je osvěžující hlavně v horkých letních dnech. Je plný šťavnaté vody se spoustou živin, takže díky tomu má i čistící schopnosti. Málokdo však ví, že se dají využít i melounová semínka. Kdo je považuje za odpad, plete se. Jsou velmi efektivní v tom, že při procházení trávicím traktem zlepšují proces trávení. 

Léčivá moc melounových semínek spočívá v jejich uvaření. Semena obohatí vodu živinami a vlákninou, která je velmi důležitá na podporu vyprázdnění stolice. Ovlivňuje také hojení střeva po útoku parazitů. Zlepšuje stav zánětu a žloutenku. Je velmi dobrou doplňkovou léčbou k různým druhům nemocí střev a jater.

Melounová semínka jsou také přírodním diuretikem. Připravte si z nich nápoj a uvidíte, že je prospěšný i na podporu funkce ledvinového systému. Může pomoci odstranit malé ledvinové kamínky. Mimo těchto vlastností mají melounová semínka schopnost chovat se jako antioxidanty. Obsahují sloučeniny citrulinu, jakožto organického komplexu, který rozšiřuje krevní cévy a usnadňuje jim rychleji pracovat. Semínka z vodního melounu jsou také užitečná při vysokém krevním tlaku, angině pectoris a ateroskleróze. 

 

Domácí recept na nápoj z melounových semínek

Rozdrťte melounová semínka na hrubší prášek a dejte vařit do 2 litrů vody na čtvrt hodiny. Tuto směs je dobré používat dva dny, poté si udělat s pitím přestávku. 

Na závěr vám potvrdíme účinnost semínek i slovy lékařských odborníků. Melounová semínka zlepšují funkci srdce, svalových buněk v lidském těle a zvyšují paměť společně s koncentrací. Melounová semínka jsou plná zdravých živin: železa, hořčíku, vitamínu A, B, C, antioxidantů, vápníku, manganu a niacinu.

Určitě byste měli tento zázračný čaj z melounových semínek i vyzkoušet. Přinese vám a celé rodině řadu zdravotních výhod.

 

zdroj: 

https://farmazdravi.cz/melounova-seminka-vam-rozhybou-streva-zjistete-jak-je-zuzitkovat/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář