Jdi na obsah Jdi na menu

RAKOVINA JE JAKO VZKAZ: ZMĚŇ SE A NEBO ZEMŘI!

27. 4. 2014

 

ANEB JAK INDIVIDUÁLNĚ ZACHÁZET S OBÁVANOU NEMOCÍ, KTERÁ VŮBEC NEMUSÍ BÝT FATÁLNÍ.


Rakovina nebo též nádorové onemocnění je různorodá skupina chorob, jejichž společným rysem je to, že některá populace vlastních buněk organismu se vymkne kontrole a začne relativně autonomně růst, ačkoli za normálních okolností jsou buňky schopny svou mutaci detekovat a opravit, anebo se případně alespoň seberozložit. 

Bujení pak může být naprosto neškodné (např. bradavice), ale také může v poměrně krátké době postiženého zahubit (např. některé nádory krve – některé leukemie). Obvykle se považuje za projev zhoubnosti (malignity) to, že nádor roste infiltrativně do okolí a je schopen se rozsévat po těle a zakládat vzdálená ložiska, tzv. metastázy; výjimku z tohoto pravidla představují maligní nádory mozku, které jen vzácně zakládají metastázy.

Nádor může vzniknout v jakékoliv tkáni, ale nejčastěji vzniká v těch tkáních, kde se nejvíce množí buňky (dýchací soustava, trávicí soustava) a nebo kde jsou buňky stimulovány hormony (prostata, vaječníky, prsy).

Vliv prostředí a životního stylu je patrný u většiny nádorových onemocnění!

RAKOVINA JE JAKO VZKAZ:

"ZMĚŇ SE A NEBO ZEMŘI!"

 

Vzít problém do svých rukou

Jediné, co k tomu všemu můžu dodat, je: přírodní medicína funguje. Přečtěte si všechno, co můžete a naslouchejte vlastnímu instinktu a moudrosti. Nenechte se zmanipulovat obchodníky se strachem – protože jestli to uděláte, bude vás to stát vaše zdraví, život, jeho kvalitu – a úspory vaší rodiny.

Myslím, že jsem měl štěstí v jednom (a to doporučuju, pokud je to možné) – s nikým jsem se o fakt, že mám rakovinu, nepodělil. S nikým. Takže jsem neměl na krku žádnou rodinu s „dobrými úmysly“, aby mi radila, ať udělám „tu správnou věc pro své blízké“, „vyrostu a chovám se jako zodpovědný dospělý“ a tak dále. Mohl jsem se rozhodnout bez celého toho obrovského citového dramatu a manipulace. A pokud se podíváte na oficiální tabulky doby přežití u kolorektálního nádoru, zjistíte, že jsem ve skutečnosti udělal VELMI zodpovědné rozhodnutí.

 

Věc rozhodnutí

Podobných svědectví, že „přírodní medicína prostě funguje“, jsou i v našich končinách desítky. Nejen dieta dr. Budwigové, o které jsme zevrubně informovali. I relativně jednoduché způsoby, jak změnit acidobazickou rovnováhu svého těla (to jest učinit ho zásaditějším). Jsou však i mnohé jiné metody, o kterých vás postupně budeme informovat: Třeba naše či jihoamerické byliny, homeopatická léčba (o níž se na Protiproudu vedou vášnivé diskuse, ke kterým se také vrátíme), tradiční čínská medicína a řada dalších. Vždy jde ale na prvním místě o vážné individuální rozhodnutí: Pasivně se svěřit do rukou „moderní medicíny“, nebo aktivně jednat?

Znala jsem statečnou starou ženu, která přežila roky s neoperovatelným nádorem prsu, díky tomu, že to ona, ani její rodina nevzdali. Vzhledem k nemocnému srdci jí naštěstí relativně rozumný lékař dal najevo, že by operaci patrně nezvládla. Stejně jako „Mr. Cuddly“ se tedy i ona vydala cestou přírodní medicíny, kdy je operace až tím posledním řešením. K lékařům od té doby téměř nechodila. Zkoušela diety z ovocných šťáv, protokol dr. Budwigové a mnohé další metody.

Nádor sice nezmizel, což ji samotnou poněkud zneklidňovalo, jeho postup byl ale natolik zpomalen, že když nakonec v požehnaném věku něco pod devadesát zemřela, rodina nevěřila svým očím. Čekali, že bude mít jejich matka a babička tělo plné metastáz. Naprostý opak byl pravdou. Až na (lokalizovaný) nádor byla dokonale zdravá. Zemřela prostě proto, že, jak se sama vyjádřila, „už chtěla jít“.
Vzkaz těla

Je pravdou, že ne vždy jsou příběhy pacientů takto jednoduché a přímočaré. Rakovina je, jak říká jedna výborná česká léčitelka, „jedinou společensky přijatelnou formou sebevraždy“. Často tak nález bývá posledním zoufalým voláním vašeho těla či duše o záchranu, o změnu – životního stylu, duchovní cesty, nebo přístupu k životu či k sobě. „Změň se, nebo zemři,“ říká vaše tělo.

Ať je konkrétním spouštěcím mechanismem cokoli a ať si dotyčný vybere „konvenční“, či takzvaně „alternativní“ řešení, vyléčení zpravidla vyžaduje kompletní změnu životní perspektivy. Věřící vědí, že nemoc není jen „porucha stroje“, ale že její podstata je vždy duchovní, takže nejspolehlivější cestou je vždy úplné spolehnutí se na Boží milost a Jeho vedení.

Avšak bez ohledu na „světový názor“ bychom si měli být vědomi základní odpovědnosti za sebe: Jen nemocný sám si může vybrat, kterou cestu k opětovnému nabytí zdraví zvolí. Proto by měl také vědět, že oficiální zdravotnickou propagandou preferovaná cesta „ordinovaného utrpení“ není jedinou možností, jak se s rakovinou utkat – a zvítězit.

více na:

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svoboda/zdravi/alternativy/954-rakovina-jako-prisny-vzkaz-zmen-se-a-nebo-zemri-zabiji-nador-nebo-lecba-svedectvi-pacientu-a-jejich-navody-na-leceni-neni-pouze-jedina-cesta.htm

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář