Jdi na obsah Jdi na menu

POTRAVINY, KTERÉ CHRÁNÍ VAŠE CÉVY

28. 7. 2018


Zanesené tepny jsou jednou z nejčastějších příčin mrtvice a srdečních záchvatů. Ve skutečnosti ucpané tepny přerušují průtok krve, tím pádem krev nemůže správně proudit do celého těla.

Existuje samozřejmě mnoho dalších faktorů, které mohou zvýšit riziko srdečního záchvatu nebo mrtvice, jako je nezdravá strava, stres a nedostatek pohybu. Můžete se preventivně chránit tím, že provedete několik jednoduchých změn ve své každodenní stravě a snížíte riziko onemocnění srdce.

 

Zde uvádíme potraviny, které vám mohou přirozeně pomoci:

1. Čerstvý pomerančový džus
Množství antioxidantů, které se nachází v pomerančovém džusu, podporují naše krevní řečiště. Má též schopnost snížit vysoký krevní tlak. Vitamín C získáte, když budete pít 2 skleniček denně. Pak zlepšíte své celkové zdraví a dodáte tělu potřebné množství minerálů a vitamínů.

2. Losos
Obsahuje mnoho zdravých mastných kyselin. S nimi budete schopni snížit zánět a zabránit vysokým hodnotám triglyceridů a snížit hladinu cholesterolu v krvi. Další ryby, které obsahují zdravé tuky, jsou: sleď, makrela a tuňák. Vždy se ujistěte, že ryby, které konzumujete, jsou vždy organické.

3. Ořechy
Ořechy obsahují mnoho nenasycených mastných kyselin a omega-3 mastnou kyselinu. Pomáhají na lepší paměť a zlepšují zdraví kloubů, stejně jako snížují hladinu cholesterolu v těle. Jedny z nejlepších ořechů jsou vlašské ořechy a mandle.

4. Káva
Pokud budete konzumovat 2 až 3 šálky černé, kvalitní kávy, může vám pomoci ke snížení rizika srdečního záchvatu. Neopomíjejte, že větší konzumace množství kávy, na denní bázi, poškozuje váš žaludek.

5. Kurkuma
Kurkuma je schopna, díky svému složení, zabránit nadměrné akumulaci tuku a snížit tak zánět tkáně.

6. Zelený čaj
Zelený čaj je schopen vám dodat energii, ale zároveň vás uklidnit. A to vše díky obsaženému katechinu, což je jeden z nejsilnějších antioxidantů. Proto čaje snižují vstřebávání cholesterolu a dokáže zrychlit metabolismus. Pokud chcete co nejvíce těžit z toho čaje, měli byste vypít denně 1 – 2 šálky.

7. Celá zrna
Jsou bohatým zdrojem vlákniny, proto může zabránit zanesení tepen a snížit hladinu cholesterolu. Potraviny bohaté na celé zrno jsou: hnědá rýže, celozrnný chléb a oves. Tyto potraviny dokážou přerušit tvorbu cholesterolu.

8. Vodní meloun
Tato potravina podpoří zdraví ve vašich cévách a také zvýší produkci oxidu dusnatého.

9. Mořská řasa
Je jedna z nejbohatších zdrojů antioxidantů, karotenoidů, bílkovin, vitamínů a minerálů. Pravidelná konzumace mořských řas sníží hladinu cholesterolu o neuvěřitelných 5% a reguluje také krevní tlak.

10. Brusinky
Tyto plody mají vysoký obsah draslíku, takže pokud budete konzumovat šťávu z nich, budete schopni zvýšit svoji obranyschopnost. Dále snížíte špatný cholesterol v krvi a zvýšíte dobrý cholesterol. Konzumujte denně 2 sklenice brusinkového džusu a snížíte riziko srdečních problémů o neuvěřitelných 40%.

11. Granátové jablko
V tomto ovoci je obsaženo mnoho fotochemikálií, proto je schopno zlepšit krevní oběh a zvýšit produkci oxidu dusnatého. Zkuste granátové jablko přidat do zeleninového salátu, je to výborné.

12. Skořice
Skořice se nejčastěji dává do čajů, pečiva nebo sladkých kaší. Pomáhá nám bojovat s vysokou hladinou cholesterolu a zabraňuje ucpání tepen. Čajová lžička skořice každý den, dělá zázraky.

13. Brokolice
Je schopna zabránit vysoké hladině cholesterolu a snižuje krevní tlak, a to díky vitamínu K.

14. Špenát
Zabraňuje vysokému krevnímu tlaku a snižuje riziko infarktu, protože obsahuje hodně draslíku a kyseliny listové.

15. Chřest
Ucpání tepen můžete předcházet i s touto potravinou. Chřest je schopen snížit vysokou hladinu cholesterolu a zabránit vzniku zánětu.

16. Olivový olej
Jedním z největších tajemství zdravého života je vysoce kvalitní olivový olej. Pokud konzumujete olivový olej za studena lisovaný, bude vám snižovat hladinu cholesterolu a dodá tělu zdravé tuky.

17. Avokádo
Je bohatým zdrojem zdravých tuků. Avokádo je proslulé svými četnými přínosy pro zdraví, proto je dobré tuto zeleninu konzumovat. Pokud chcete zachovat rovnováhu mezi dobrým a špatným cholesterolem, tak rozhodně jezte avokádo.

18. Borůvky
Tyto plody jsou nejbohatším zdrojem draslíku. Jejich šťáva má schopnost snižovat hladinu cholesterolu a zvyšovat hladinu zdravého cholesterolu. Pijte denně 2 sklenky šťávy z borůvek a snížíte riziko srdečního záchvatu až o 40%.

 

Tak copak si  právě dnes, pro vaše cévy, dopřejete?

 

ZDROJ INFO:
https://www.zdravestravovani.eu/18-potravin-ktere-prirozene-chrani-vase-tepny-pred-srdecnimi-problemy/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář