Jdi na obsah Jdi na menu

ODOLNOST PROTI NEMOCEM

1. 5. 2012

Jste dostatečně výkonní v průběhu celého dne? Překonáváte stres lehko? Navzdory tomu, že pracujete celý den, máte večer energii na sport nebo zábavu, nebo se jen bezvládně sesunete před televizor? Jste dostatečně odolní, nebo vás malá změna počasí vyřadí na dva týdny z provozu? I když se to na první pohled nezdá, jsou to otázky, které úzce souvisí s Vaším zdravím. Pozornost, energie, výdrž, schopnost snadno a dostatečně relaxovat – to vše jsou známky dobrého zdraví. Vysoká odolnost proti nemocem je důležitým ukazatelem skutečného zdraví.

Nemoci nezpůsobují samotné bakterie či jiné mikroorganismy. Kdyby to tak skutečně bylo, museli bychom být stále nemocní, protože mikrobi jsou všude. Mohou sice vyvolat onemocnění, ale jen v případě, pokud je organismus oslabený! Imunitní systém je rozhodujícím faktorem naší odolnosti vůči nemocem. Výživa, imunita a infekce jsou neoddělitelně spojené.

Nedostatek živin zvyšuje naši náchylnost k infekcím a naopak, infekce prohlubují nedostatek živin. I proto jsou naše požadavky na živiny po dobu trvání nemoci vyšší. Když k tomu přidáme oslabenou schopnost organismu přirozené detoxikace, o problémy máme postaráno. Navzdory celkovému pokroku v medicíně není ještě stále možné infekcím zabránit. Když se vyskytnou, je sice možné je léčit silnými antibiotiky, ale ta nejsou moc platná proti různým virům. Proto když posílíte svůj imunitní systém, získáte jedinečnou příležitost potvrdit pravdivost starého přísloví: “Kapka prevence je lepší než kilogram léčby.” K tomu jsou víc než nápomocné přípravky Energy.


Více informací na: http://www.celostnimedicina.cz/odolnost-proti-infekcim-svedci-o-nasem-zdravi.htm#ixzz22C34Yksx

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Alena - Pohybem proti nemocem

26. 11. 2012 11:53

Dobrý článek, nemůžu jinak než souhlasit, našla jsem i v podobném článku na http://zdravy-portal.cz/aktivni-pohyb-jako-prevence-proti-nemocem ... že pohybem se dá vyvarovat mnoha nemocem, ze svých zkušeností mohu říci že letech kdy jsem pohybem přiliš neoplývala jsem byla nemocná častěji než dnes kdy pravidelně běhám a chodim na zumbu.