Jdi na obsah Jdi na menu

MED PRO KRÁSU I ZDRAVÍ

31. 3. 2015

Med je jednou z nejsilnějších přírodních hydratačních látek. Obsahuje inhibiny, které působí proti růstu bakterií a činí z medu významné antiseptikum. Med aplikovaný na drobné popáleniny, říznutí či odřeniny pomáhá odlučovat odumřelou tkáň. V medu dále nalezneme minerály, vitamíny skupiny B,C,D,E a flavonoidy, které pomáhají chránit pleť před účinkem škodlivých volných radikálů.

 

 

 

 

 

Koupel v teplé vodě, do které přidáme 100 ml smetany smíchané s 1 šálkem medu zanechá naši pokožku krásně hebkou.

 


Drsnou kůži na loktech, kolenou a ploskách nohou nám pomůže zjemnit medovo-citronový zábal. 2 lžíce medu smísíme se dvěma lžícemi citronové šťávy. Vzniklou hmotu necháme zahřát ve vodní lázni a příjemně teplou ji naneseme na postižená místa. Zakryjeme igelitem a necháme 20 minut působit. Poté smyjeme vlažnou vodou.


Zklidňující, antibakteriální a hydratační účinky medu se skvěle uplatní v každé pleťové masce. Můžete ho ale použít i samotný a poťukat jím celý obličej.

Máte-li oschlé a popraskané rty, med vám je zahojí. Stačí lehce potřít a nechat působit.

 

Včelí med není pouhé sladidlo, ale je možné ho využít i při léčbě různých zdravotních potíží. Med působí protizánětlivě, zlepšuje trávení, posiluje psychiku a srdce a zlepšuje dokonce spánek, je to však jen zlomek jeho léčivých schopností.

 

 

"Včelí med obsahuje řadu látek s antiseptickým účinkem. Naši předkové ho mazali do ran a ty se pak dobře hojily," řekl ČTK autor knihy o přírodní léčbě včelími produkty Josef A. Zentrich.

Zná také případy, kdy si včelaři užíváním medu  místo medikamentů vyléčili žaludeční vředy. 

 

zdroj:neznámý

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář