Jdi na obsah Jdi na menu

MASÁŽ HLAVY PROTI STRESU A MIGRÉNĚ

27. 12. 2017

Indická masáž hlavy je původem z Indie a používá se již po více než tisíc let. Jde o techniku, kterou začaly praktikovat indické ženy na zlepšení kvality vlasů a udržení jejich lesku. Postupem času zjistily, že tato terapie nemá pouze kosmetický účinek, ale prospívá tělu i duši. 

 

Dnes se tato metoda uplatňuje zejména pro své výrazné antistresové účinky, které jsou vyvolány stimulací důležitých energetických center. Při pravidelném podstupování masáže se příznaky vyvolané stresem utlumují, dokonce mohou i zcela zmizet. Při této masáži masér masíruje nejprve hlavu – od čela směrem k temeni malými krouživými pohyby. Věnuje se také krku, ramenům a horní části paží. Důraz je kladen na body jakými jsou obočí a čelo, kde člověk nejvíce pociťuje napětí ze stresu.

 

V Indii se masáž hlavy používá již velmi dlouho a tento soubor masážních hmatů běžně převádějí už i na dětech. Indická masáž hlavy se provádí v sedě. Kromě toho, že podporuje růst vlasů, pomáhá ulevit bolestem hlavy, nespavosti, hučení v uších. Její účinek není jen fyzický, ale působí i duševně, velmi uklidňuje duši, podporuje uvolnění a ulevuje od stresu. Stres se totiž nejvíce projevuje na hlavě, krku i ramenou, kde jsou důležité energetická centra v těle. Napětí se začíná hromadit v podobě ztuhlého krku a ramen.

 

Je velmi prospěšná díky tomu, že se praktikuje na částech, které jsou důležitými energetickými centry. Pokud je člověk ve stresu, hromadí se v těchto oblastech napětí a zapříčiňuje nepříjemné bolesti. V Indii dostávají lidé tuto masáž často již od narození.

 

 

Léčivé účinky indické masáže hlavy

  • celkově a místní uvolňuje svalstvo, což vede k okamžité úlevě
  • rozrušuje vzrůstu vazivové tkáně, ztuhlé svaly a zatvrdliny
  • uvolňuje kůži na hlavě, relaxuje celý organismus
  • zvyšuje příjem kyslíku v tkáních, zlepšuje krevní oběh a tím se lépe okysličuje i mozek
  • podporuje růst vlasů, pomáhá při nespavosti a poruchách spánku

Indická masáž hlavy se nedoporučuje při infekčních onemocněních a horečkách, při velmi vysokém nebo velmi nízkém tlaku, při místních infekcích a zánětech, ale ani při poraněních nebo těsně po operaci, nehodě či úrazu. Nevhodná je při nádorových onemocněních, při onemocněních střev či při epilepsii.

 

VIDEO: Jak masírovat – Indická masáž hlavy zde:

https://www.youtube.com/watch?v=mN0_r9-D1E8

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář