Jdi na obsah Jdi na menu

LÉČENÍ VLASTNÍ MRAVNOSTÍ

1. 4. 2011

Většinou si každý dokáže lehce představit to, co je nemravné.  Vybavit si, co je mravné žádá určité úsilí. V našem pojetí představuje pojem mravnost šířeji chápané slovo. Je to jakýsi Řád, který funguje nezávisle na mínění lidí, platí univerzálně. Tyto zákony nejsou nijak přesně definovány a zpravidla se jim ve vzdělávacím procesu nevěnuje nijak výrazně pozornost.(V současné době existuje dostatek literatury různých autorů pro samostudium). Za jejich porušování zdánlivě není žádná sankce, alespoň si to v mysli nikdo tak nespojuje, přísloví o božích mlýnech dávno zapadlo mezi nevědecké pověry. Každý člověk má svobodnou vůli, sám se rozhodne, co bude dělat, jak bude myslet, co bude považovat za správné a co za špatné, jaký postoj k věcem zaujme – tak se vytvoří osobní vzorec, který se zapíše do podvědomí a řídí “chod”  člověka. Stav těla je pouze viditelnou informací o způsobu myšlení.

 A nad tím vším v tichosti stojí onen vyšší Řád – vesmírný zákon. Kořeny slova „člověk“ lze vystopovat a přeložit jako myslící duch, schopný rozpoznat zákon.

Pojem  Etikoterapie  zavedl v třicátých letech minulého století MUDr. Ctibor Bezděk svojí knížkou „Záhada nemoci a smrti aneb Etikotherapie“, zde je několik jeho tezí (daleko předběhl svoji dobu)

  • Jeden z hlavních důvodů rostoucí nemocnosti lidstva je především v utkvělé představě, že člověk je pánem přírody, a proto se ji snaží pokořit a dokonce zotročit.
  • Stav našeho těla je výrazem našeho stavu duševního a  bolest je volání o pomoc, namířené vůči našemu vědomí. 
  • Duševní choroby způsobuje svobodná vůle, spojená s tmou v srdci.
  • Platí prostý zákon příčiny a následku – jak zaseješ, tak sklidíš !
  • Příčina vzniku většiny nemocí je porušení harmonie mezi potřebami těla a potřebami ducha. Lidský duch nepotřebuje žádné školení – intuitivně vyciťuje, která cesta je dobrá - ovšem jen dokud se lidé přidržují Řádu.
  • Nemoc  není nepřítelem, kterého je nutno vyhubit všemi dostupnými prostředky, ale někdy je to poslední pokus Přírody, jak dotyčného jedince přimět k přemýšlení.
  • Vymýtit závistivost, nenávist, hněv a zlost z lidských duší – protože tyto vlastnosti lidského ducha sráží do duchovních hlubin a fyzicky vedou k nemoci.
  • Hledejte Pravdu a  vesmírné zákony, protože jen jejich poznáním a uplatňováním v obecném životě (toto je skutečná prevence nemocí!) můžeme stoupat po své vývojové linii dál.
  • Trvalé uzdravení může přijít jen tehdy, když se člověk zcela zásadně vnitřně změní – v nazírání, myšlení a i citech: uzdravit (se) = učinit (se) morálně lepším ...

 

Čemu lidé obecně věří?

- nemoc je něco, co obtěžuje, překáží, jakási porucha, kterou  lze odstranit pomocí vyspělé mediciny – proto povinnost člověka končí vyhledáním lékaře

- nemoc je fyzickou poruchou, jednoho náhodně potká, druhého ušetří, nic s tím nelze dělat, akorát se nechat naočkovat a brát všelijaké přípravky na zvyšování imunity

- nemoc je způsobena bakteriemi, viry, plísněmi…atd, jejich potlačením přijde zdraví

- nemoc způsobují infekční ložiska, jejich fyzickou detoxikací nastoupí kýžené zdraví

- návrat ke zdraví znamená odstranění příznaku nemoci nebo bolesti

- nikdy v historii nebylo tolik léků, lékařská technika tak dokonalá, dá se tedy na ní spolehnout

 

Připomeňme si, co řekl Voltaire:

Lékaři předepisují léky, o kterých toho ví málo, na nemoci, o kterých ví ještě méně, lidem, o kterých neví vůbec nic“

 

ZDROJ:

Rádží J. Poláček, listopad 2006

http://calendula.cz/etikoterapie.htm

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář