Jdi na obsah Jdi na menu

4 BYLINKY, KTERÉ VÁM POMOHOU S DETOXIKACÍ

9. 12. 2018

Tělo nám dává jasné signály, pokud s ním není něco v pořádku. Ve farmacii se často setkáte s tím, že léky a jiné preparáty léčí pouze příznaky, ale už se nezabývají podstatou problému. U bylinek se vám tohle nestane. Přemýšlet nad detoxikací těla byste měli, pokud vás trápí častá únava, nachlazení, oslabená imunita, bolesti kloubů, špatná pleť, vyšší tělesná hmotnost, nepříjemný pocit v ústech a zapáchající dech, zácpa a další. Takže, jaké bylinky vám mohou pomoci?

 

Měsíček lékařský

 

Měsíček lékařský si ve vhodném období snadno vypěstujete na své zahrádce. Obsahuje celou řadu tělu prospěšných látek, jako například silice, saponiny, kyselinu salicylovou, karotenoidy a další. Měsíček blahodárně působí na stav pokožky, čistí a hojí rány, léčí popáleniny a vyrážky. Využíván může být i jako omlazující prostředek.

 

Heřmánek

Heřmánek asi není třeba představovat. Je to známá bylina, která se může pyšnit svým protizánětlivým účinkem. Podporuje vylučování žluči, působí protibakteriálně, protivirově a je účinná proti žaludečním vředům. Nálev z heřmánku můžete použít pro očistu trávicího traktu, ulevíte tak zažívacím potížím. Heřmánek navíc pomůže při problémech s nespavostí. Zmírňuje totiž úzkost a navozuje příjemný pocit uvolnění.

Kopřiva

Kopřiva je oblíbená bylina, která čistí celý organismus. Máte nasušeno? Pak ji neváhejte použít. Pročišťuje krev, pozitivně působí při alergiích a ekzémech a díky svým močopudným vlastnostem také pročišťuje ledviny. Nutno dodat, že obsahuje řadu minerálních látek.

Ostropestřec

Díky této bylince zbavíte vaše játra nahromaděných toxinů. Mimo jiné je i silným antioxidantem a celkovým „čističem“ vnitřních orgánů. Používají se také jeho semena, která jsou vhodná ke stimulaci žlučníku a odbourání žlučových kamenů.

 

ZDROJ:

https://www.prostreno.cz/zdravi-a-diety/clanky/28117/Bylinky-ktere-pomahaji-odplavit-toxiny-z-tela

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář