Jdi na obsah Jdi na menu

V ČESKU SE CHYSTÁ FOND ODŠKODŇUJÍCÍ KOMPLIKACE PO OČKOVÁNÍ

1. 8. 2014

 "Počítám, že by mohl fond vzniknout do několika měsíců. Nyní řešíme legislativní otázky vzniku fondu," řekl Roman Chlíbek  vědecký sekretář České vakcinologické  společnosti.

Úvahy o zřízení fondu, na jehož možný vznik upozornil Český rozhlas, souvisí s tím, že v Česku je některé očkování povinné. Navíc rodičům, kteří své děti očkovat nenechají, hrozí pokuty. Právě proto se uvažuje o fondu, ze kterého by stát platit případné odškodnění za zdravotní komplikace. K nim u většiny dětí nedochází, přesto je nelze nikdy zcela vyloučit.
 
Povinné očkování
ODPŮRKYNĚ: V očkování jsou rtuť a hliník
 
ZASTÁNCE: Kdo neočkuje, hraje ruskou ruletu
 
RODIČE: Přibývá těch, co očkování odmítají
 
V současné době mohou rodiče, jejichž dětí závažné komplikace mají, žádat o odškodnění pediatra, jež látku podal. Sám Chlíbek si ale nevzpomněl na případ, kdy by rodiče nějakou náhradu dostali. "Výši případného odškodnění nelze obecně určit, záleželo by na stavu poškození  a dalších okolnostech," dodal.
 
Podle některých lékařů a kritiků očkování může vakcína způsobit například alergii nebo hyperaktivitu. Podle většiny lékařů a stoupenců očkování hlinité soli ve vakcínách nezpůsobují závažné nebo dlouhotrvající reakce.
 
 
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/fond-na-odskodneni-po-ockovani-de4-/domaci.aspx?c=A140610_130944_volby-2012_kaj
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář