Jdi na obsah Jdi na menu

STÁTNÍ ÚSTAV KONTROLY LÉČIV STAHUJE HEXAVAKCÍNY

12. 10. 2012

Sdělení SÚKL ze dne 6.10.2012 - STÁTNÍ ÚSTAV PRO KONTROLU LÉČIV informuje o stažení léčivého přípravku Infanrix Hexa, inj. plv. sus. 10x0.5ml z úrovně zdravotnických zařízení. Důvodem ke podezření na kontaminaci vakcín.. Přátelé tak už to pomalu začíná i na oficiálních místech.Díky Bohu!!! Nadruhou stranu SUKL tvrdí: vakcíny jsou v pořádku, přesto vakcíny stahujeme.. tady něco nehraje.. :-)

 

 

Sdělení SÚKL ze dne 6.10.2012 - aktualizace

SÚKL informuje o stažení léčivého přípravku Infanrix Hexa, inj. plv. sus. 10x0.5ml z úrovně zdravotnických zařízení.

více na:http://www.sukl.cz/sdeleni-sukl-ze-dne-6-10-2012

 

chabá obhajoba (SUKLu) současných injekcích k vakcinaci:

Před vstupem na trh se u všech vakcín vždy provádí nezávislá laboratorní analýza, která mj. ověřuje kvalitu léčivého přípravku. Stejný postup byl aplikován i u vakcíny Infanrix Hexa šarže A21CB191B. Testy provedené laboratoří Paul Ehrlich Institut v Německu potvrdily požadovanou kvalitu očkovací látky, a to i v oblasti sterility přípravku. Daná šarže byla navíc testována i Státním ústavem pro kontrolu léčiv, a to v květnu 2012. Provedené analýzy opět potvrdily nezávadnost vakcíny.
V souvislosti s uvedením vakcíny Infanrix Hexa šarže A21CB191B na český trh nedošlo ke zvýšení počtu hlášených podezření nežádoucích účinků, neobjevily se ani žádné závažné neočekávané nežádoucí účinky.
Veškeré podklady byly posouzeny odborníky Státního ústavu pro kontrolu léčiv a byly vyhodnoceny se závěrem, že nedošlo k ohrožení zdraví naočkovaných pacientů.

SUKL, Oddělení závad v jakosti a enforcementu
6.10. 2012

(tvrdí -vakcíny jsou v pořádku, přesto vakcíny stahujeme.. tady něco nehraje..)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář