Jdi na obsah Jdi na menu

POMOCÍ ÚSTNÍ VODY ZATOČÍTE S MYKÓZOU, POCENÍM I SE ŠPÍNOU

24. 7. 2018

Na záchodě, při nehtové mykóze, proti pocení. Ve všech případech je skvělým pomocníkem obyčejná ústní voda. A umí toho ještě mnohem víc. Triky, na co všechno se vám hodí ústní voda. Od teď už vám doma chybět nebude.


Ústní vodu používá řada lidí pouze pro jeden účel. Na hygienu ústní dutiny. Ale asi jen málokdo ví, že byla ústní voda původně vyrobena jako dezinfekce, která měla být používána při operacích.  Řada značek v sobě obsahuje nejenom alkohol, ale také tymián a eukalyptus. Což jsou složky, které úžasně fungují i v domácnosti.

 

Stop zápachu z pocení
Zažil to snad už každý. V té nejméně vhodné chvíli vám dojde deodorant a jiný po ruce nemáte. Ale pokud máte po ruce ústní vodu, máte vyhráno. Nalijte trochu na vatový tampon a potřete jím podpaží. A zápach z potu nemá už u vás šanci.

 

Zatočí s mykózou
Mykóza je velice nepříjemné onemocnění. Jestli máte plíseň na nohou, připravte si koupel z ústní vody, vlažné vody a pár kapek bílého octa. Alespoň na půl hodiny si do takové lázně ponořte své nožky a záhy sami uvidíte ten rozdíl. Pokud však je vaše plísňové onemocnění více rozšířené, můžete tuto lázeň opakovat.

 

Zářivá toaleta
Jestli vás trápí zašlý záchod a už nevíte, čím byste jej vyčistili, sáhněte po ústní vodě. Nalijte ji do mísy a štětkou vydrhněte. Ano, sice to nemusí být zrovna nejlevnější záležitost, ale výsledkem budete velice překvapeni. Ústní voda záchod vyčistí a hlavně mu dodá lesk. A pak si můžete vyrobit i vlastní WC blok, který je zcela ekologický. Návod, jak na to, jsme psali zde.

 

Dokonalá dezinfekce
Všichni víme, že ústní voda bojuje proti bakteriím v ústech. Ale už málokdo ví, že ústní voda umí zničit choroboplodné zárodky, které se vyskytují na zubním kartáčku. Proto dopřejte jednou týdně vašemu kartáčku dezinfekční lázeň. Ponořte jej přes noc do sklenice plné ústní vody. Ráno bude váš kartáček bez bakterií.

 

Vyžene blechy
Chytil vás domácí mazlík blechy a nemáte po ruce nic, čím byste je zlikvidovali? V tomto případě smíchejte ústní vodu se psím šampónem a tím získáte účinný přípravek bez škodlivých chemikálií. Navíc jeho srst bude úžasně lesklá. Stejně tak vám ústní voda uleví v případě pokousání hmyzem.

 

Voňavé odpadky
Nevítaný a nepříjemný zápach, který se line z vašeho koše kdykoliv jej otevřete, není nic, o co bychom stáli. Abyste mu předešli, navlhčete papírový ubrousek ústní vodou a vhoďte do odpadkového koše ještě před tím, než do něj vhodíte odpadky. Pak už ucítíte jenom příjemnou a svěží vůni.

 

Tak co, už jste něco z toho také vyzkoušeli. Já nedám na nejrůznější způsoby použití ústní vody vůbec dopustit. Prima dny přeje Amazonka.

 

zdroj info:
https://hobby.denikplus.cz/ostatni/504-triky-na-co-vsechno-se-vam-hodi-ustni-voda-od-ted-uz-vam-doma-chybet-nebude.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář