Jdi na obsah Jdi na menu

JAK SE VYHNOUT EPIDEMII VIROZ

26. 3. 2018

Několik společných drobnějších opatření má vždy větší účinek, než kdybychom použili jen jednu metodu, která by se nám v zájmu zlepšení fungování imunitního systému zdála vhodnou. Prevence je v každém případě jednodušší, než samotná léčba už rozvinuté nemoci. 

 

Mám tady pro vás 3 základní tipy, jak se ochránit při kaýdorořních virových epidemiích.

 

1. Myjte si ruce častěji a pořádně

Až o 45 % se snížil počet onemocnění dýchacích cest u lidí, kteří si umývali ruce 5x denně. Zjistili to vědci z Naval Health Centre v San Diegu. Podle nich ani nemusíte používat speciální dezinfekční mýdlo – úplně postačí jakékoli a teplá voda.

2. Noste si vlastní propisku

Chodíte do banky nebo třeba jen na poštu, kde něco podepisujete erárním perem? V období viroz by se vám to nemuselo vyplatit – viry i bakterie ulpívají na jeho povrchu a vy se jimi můžete docela lehce nakazit. 
Pro tyto potřeby s sebou raději noste své vlastní pero, nejlépe uschované v pouzdře. Občas si pero, mobilní telefon a jiné často užívané předměty otírejte dezinfekčním ubrouskem.

3. Nešiďte spánek

Dostatek spánku je tím nejlepším doporučením, jak posílit imunitu. Vědci z Chicagské univerzity zjistili, že lidem, kteří po dobu pouhého týdne spali čtyři hodiny denně, se snížilo množství protilátek proti chřipce po očkování o celou polovinu oproti těm, kteří spali sedm a půl až osm a půl hodiny denně.

více tipů se dozvíte zde:

https://www.mojezdravi.cz/zdravy-zivotni-styl/vedecky-overeno-9-tipu-jak-zlepsit-imunitu-3948.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář