Jdi na obsah Jdi na menu

LEVNÉ NÁJEMNÉ PRO PRODEJ ZDRAVÉHO JÍDLA VE ŠKOLÁCH

5. 10. 2014

 

Zvýhodněnou sazbu získají ti, kteří budou zajišťovat prodej potravin a nápojů podle doporučení ministerstva zdravotnictví a nabídnou sortiment v souladu se zásadami zdravé výživy.

 

Až dosud platili nájemci za metr čtvereční plochy pro školní bufety podle umístění školy 450 až 750 korun za rok. Pokud nově dodrží zdravý sortiment, zaplatí městu jen 250 korun za metr čtvereční a rok.

 

„Školní jídelny už vaří zdravě, ale děti si v bufetech a automatech kupují sladkosti, smažené brambůrky a slazené nápoje,“ řekla Rottová. Snížením nájemného prodejcům se zdravou stravou podle ní město kompenzuje předpokládané nižší tržby.

 

Zlevnění nájmů sice sníží výnosy základních škol a školních jídelen o 10.000 až 30.000 korun ročně, jejich hospodaření to ale podle vedoucí odboru školství mládeže a tělovýchovy magistrátu Evy Prokopové výrazně neovlivní.

 

Ministerstvo zdravotnictví i ministerstvo školství se zabývají rostoucím počtem školních dětí s nadváhou či obezitou. Příčinou obezity je mimo jiné konzumace potravin a nápojů s vysokým obsahem cukru a tuků, nevhodné složení tuků, nízké množství vitamínů, minerálních látek, vlákniny, ovoce i zeleniny. Právě prodej takových potravin ve školních bufetech a z automatů podle Prokopové narušuje zavedený systém stravování ve školních jídelnách, které se řídí pravidly. Ministerstvo zdravotnictví vydalo seznam doporučených potravin a nápojů určených pro doplňkový prodej ve školních bufetech a automatech.

ZDROJ:

http://zdravi.e15.cz/denni-zpravy/z-domova/plzen-zlevni-ve-skolach-najemne-pro-prodej-zdraveho-obcerstveni-476836

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář