Jdi na obsah Jdi na menu

KŘEMELINA - PŘÍRODNÍ OČISTA A VÝŽIVA PRO TĚLO

14. 4. 2019

Křemelina je úžasný 100% čistý přírodní prostředek na detoxikaci, očistu a výživu našeho těla. Velmi vysoký obsah křemíku, pomáhá zlepšit zdraví pokožky, vlasů, nehtů, zubů, vazů, šlach, kostí, syntézu kolagenu a elastinu. V mnohých rodinách se stala nepostradatelným přírodním doplňkem stravy, a to včetně zvířecích mazlíčků.

 

Křemelina je sypká hornina, která se vyskytuje bezprostředně v přírodě jako pozůstatek pravěkých moří. Tento zázrak matky Země se skládá z obrovského množství schránek jednobuněčných mikroskopických řas, zvaných rozsivky, tvoří nejméně 40 procent jejího obsahu. Proto se také můžete setkat s názvem rozsivková zemina nebo diatomit.Kromě schránek rozsivek a jejich úlomků jsou v křemelinách zastoupeny jílové minerály.

 

Kremelina

Vnitřně používaná křemelina působí na lidský organizmus třemi různými způsoby:


1. Absorbuje - Jak vidíte na obrázku, kde je 7000x zvětšená Diatomická zemina – má tvar válečků plných malých otvorů. Tyto válečky mají velice silný negativní náboj. Jak se tyto miliony malých válečků pohybují skrze žaludek a trávicí trakt přitahují a absorbují bakterie, houby, prvoky, viry, pesticidy a zbytky jiných chemických látek, E-Coli a těžké kovy. Tyto toxiny jsou do nich chyceny a vyplaveny ven z těla.
 

Kromě toho jsou i větší paraziti, kteří mohou žít v trávicím ústrojí poškozeni křemelinou a později vyloučeni z organizmu. Všechny tyto aktivity vedou k mnohem zdravějšímu tělu. Mnoho konzumentů říká, že se poté prostě cítí lépe.

 

2. Čistí - Křemelina je velmi tvrdá. Na stupnici tvrdosti, kde
je diamant na stupni 9, tak křemelina je na 7 stupni. To je
velmi důležité, protože jak tyto miliony drobných, tvrdých a
ostrých válců křemeliny, prochází tenkým a tlustým střevem, a čistí jejich stěny. Po pouhých několika měsících užívání křemeliny, už není stěna střeva potažená hlenem a v něm usazenými plísněmi.

Navíc křemelina podporuje:
2A) Pravidelné pohyby střev (to je nejčastější poznámka, kterou zmiňují uživatelé )
2B) Zdravější střevo. To je obzvláště důležité, jak stárneme. Čistým zdravým tlustým střevem zabráníme tvorbě polypů, rakovině a vředů.
2C) Mnoho uživatelů hlásí po užívání křemeliny zvýšenou energii a sníženou potřebu spánku. To je dosaženo tím, že se potraviny a živiny lépe vstřebávají do krevního oběhu. Přes znečištěné tlusté střevo se mnoho živin a potřebných látek nevstřebá.


3. Vyživuje - Křemelina obsahuje 15 přirozeně se vyskytujících minerálů, které jsou vynikající pro tělo. Tyto minerály podporují zdravější a lesklejší vlasy, kůži a nehty. Přísun minerálů do organizmu poskytne tělu více dobré energie a vytrvalosti.


Malé množství křemeliny se dostane a vstřebává do krevního oběhu jako oxid křemičitý. Jednou z výhod křemíku je, že pomáhá ničit špatné tuky. Díky tomu někteří konzumenti zmiňují, že pozorují snížení hladiny cholesterolu a i vysokého krevního tlaku.


Dávkování pro dospělé jedince: Vezměte 1-2 polévkové lžíce denně rozmícháme ve vodě/džusu nebo přidáme do nějaké potraviny, nejlépe běžné pokojové teploty a zkonzumujeme. Diataom je bez chuti a jeho struktura je natolik jemná, že nezpůsobuje žádné nepříjemné pocity při konzumaci. Není třeba se bát předávkování, případný přebytek křemíku v těle je automaticky odstraněn pomocí krve ledvinami a střevy.
(Dávkování pro zvířata je na etiketě, dávkování pro jiná použití na dalších letácích.)


Pozor, Křemelina by se neměla užívat v teplé vodě, protože se následkem tepla krystaly roztopí a užívání křemeliny ztratí svůj detoxikační efekt. Křemelina se používá i na pleťové masky, jako prostředek na hubení parazitů v kožiších, nicméně pozor na množství, vnější užití křemeliny může vysušovat kůži, ruce a nohy – myslete na to u sebe i u zvířat! (další informace najdete na etiketě a v letáku s rozšířenými informacemi).


Upozornění: Křemík ani jeho běžné anorganické sloučeniny nejsou toxické, jsou natolik inertní, že projdou trávicím traktem zcela neporušeny. Problémy nastávají spíše při dlouhodobém vdechování mikroskopických částeček, větší opatrnost se při užívání křemeliny doporučuje u astmatiků, její vdechnutí může vyvolat astmatický záchvat. Dále musíme při užívání křemeliny dávat pozor, aby se nedostala do očí, může způsobovat suchost očí a zápaly. Nadměrné dávky křemíku se nesmí užívat v případě, kdy u pacienta byla prokázána přecitlivělost na křemík, nebo trpí-li vážnou poruchou činnosti ledvin.


Křemelina je velice jemnozrnný, práškovitý až jílovitý sediment. Je-li čistá, má bílou barvu, bývá i nazelenalá, šedá, hnědavá dle příměsí. Křemelina má vysoký obsah SiO2. Důležitou vlastností pro využití je pórovitost, dosahující u dobrých druhů až 80 %.


Křemelina je přírodní a organický zdroj rostlinného křemíku. Sladkovodní usazeniny diatomu jsou použitelné ke konzumaci jak pro zvířata, tak pro lidi, protože se jedná o nejčistší formu křemeliny. Ne všechna křemelina je vhodná ke konzumaci: například v Americe se nachází 600 ložisek křemeliny, ale jen čtyři ložiska jsou vhodné pro lidskou konzumaci podle standardů FDA. Většina lidí má nedostatek minerálního křemíku v organizmu, který je mezi jinými nezbytný pro vstřebávání a ukládání vápníku do kostí.


V dnešních obilovinách je nedostatek křemíku. Před lety, byl obsah oxidu křemičitého v našich potravinách přiměřený, ale s dnešními hybridy a pěstováním na vyčerpané půdě, je jen asi 1/3 oxidu křemičitého z celkové potřeby dodávaná v naší stravě. Užívání křemeliny je jednoduchým a levným způsobem, jak dostat potřebný křemík do vašeho těla.


Pro lidský organismus má křemík nezastupitelný význam, je nezbytnou součástí mnoha enzymů řídících chemické reakce v našem těle. Spolu s vápníkem a hořčíkem přispívá ke stavbě pevných kostí a k tvorbě pojivových tkání (kůže, nehtů, vlasů), kterým dodává pevnost a pružnost. Je jedním ze základních stavebních kamenů svalových tkání, má vysoké protizánětlivé účinky, zrychluje hojení ran a působí proti stárnutí kůže.


Nedostatek křemíku v organizmu způsobuje: zpomalení růstu a vývoje, větší lomivost a deformaci kostí, vypadávání a lomivost vlasů, lomivost a křehkost nehtů, osteoporózu, záněty pokožky, špatné hojení jizev a ran, větší přecitlivělost na chlad, špatný stav zubů a dásní, nedostatečná kondice
chrupavek, vazů a šlach.


Pozitivní vliv křemíku na lidský organismus: posiluje imunitní systém; chrání před nebezpečnými
volnými radikály (antioxidant); podporuje hojení ran; má protizánětlivé účinky, působí preventivně proti
vzniku srdečních onemocnění; podílí se na stavbě kostí; je důležitý pro krásu vlasů, nehtů a pokožky;
pozitivně se podílí na syntéze vitamínu B1 v lidském organismu; kontroluje přenos nervových impulsů; je
prevencí osteoporózy; chrání před Alzheimerovou chorobou; tlumí škodlivý vliv hliníku na lidský
organizmus; snižuje hladinu cholesterolu v krvi; má příznivý vliv na srdce a krevní oběh; pozitivně
ovlivňuje močové cesty a funkcí ledvin; napomáhá léčbě kožních chorob; má pozitivní vliv na starší lidi a
ženy v menopauze.


Křemelina DIATOM obsahuje přibližně 3% hořčíku, 33% křemíku, 19% vápníku, 5% sodíku, 2% železa a
mnoho dalších stopových prvků jako jsou titan, bor, mangan, měď, zircon, díky tomu je skvělým
přírodním obohacením naší stravy.


Existuje více druhů křemeliny. Liší se od sebe čistotou a jemností. Lidé mohou používat POUZE
KŘEMELINU nejčistší: KVALITY „HUMAN GRADE“ – určenou pro lidské použití (tento druh máme). Křemelina určená například na filtraci bazénů, křemelina pužívaná jako přírodní
pesticid, ani křemelina určená pro zvířata není vhodná pro lidskou konzumaci!!! Naopak křemelina
HUMAN GRADE je použitelná i pro domácí zvířata a na ostatní použití.


Křemelina k lidskému užitku:
Potravinářská sladkovodní křemelina (Fossil Shell Flour) má mnoho použití v zemědělství, v holistické
medicíně, v průmyslu i v domácnostech. Diatom je to zcela přírodní prostředek.
Používá se v domácnostech na hubení hmyzu, u domácích mazlíčků na doplnění minerálů a šetrné zbavení
parazitů, na rostlinách proti škůdcům, u hospodářských zvířat na obohacení stravy, zlepšení jejich fyzické
kondice a odstranění parazitů, používá se k filtraci vody a pro uskladnění zrna.
Lidé ji používají pro obohacení své stravy a detoxikaci. Pozor pro lidskou konzumaci se hodí pouze
křemelina k tomu určená.

 

 

Stručný výběr ze zkušeností lidí a shrnutí účinků:

·         usnadňuje pravidelné vyprazdňování, pomáhá udržovat správnou činnost trávící soustavy

·         podporuje přirozené hubnutí

·         napomáhá k očistě stěny střeva od hlenu a plísní, napomáhá zbavování vnitřních parazitů, bakterií, hub a těžkých kovů

·         vhodná pro detoxikaci

·         zmírňuje pálení žáhy

·         dodává tělesnou energii a naopak snižuje potřebu spánku

·         zesiluje nehty a zabraňuje jejich třepení

·         podporuje rychlejší růst vlasů, jejich sílu a lesk

·         příznivě působí na stav kůže – zmírňuje výskyt akné, vyrážek, ekzémů, kuřích ok, stařeckých skvrn;
vhodná na pleťové masky a peelingy

·         zmírňuje bolesti kloubů, zlepšuje jejich pružnost a zmírňuje projevy revmatizmu, napomáhá k zacelování kostí
po zlomeninách, podporuje tvorbu kolagenu

·         zlepšuje celkovou imunitu

·         přispívá k pevnosti a pružnosti cév, pozitivně působí při krvácení z nosu a dásní; vyběluje zubní sklovinu

·         napomáhá k odčervení zvířat, má příznivý vliv na jejich pohybový aparát a srst

·         naturální pomocník v domácnosti – leští kovy, kuchyňské nerezové nádobí nebo dřez, chromované baterie

 

Zdroj info:

http://www.e-kremelina.cz/o-kremeline/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář