Jdi na obsah Jdi na menu

ZVĚROKRUH A SOUTĚŽIVOST ZNAMENÍ

1. 8. 2011

Někteří se snažíme vyniknout v životě víc, jiní méně. O tom, v čem budeme soutěživí a jakým způsobem se to projeví, vypovídá celý náš horoskop: síla jednotlivých znamení, planet i domů.

O naši vitalitě vypovídá postavení Slunce ve znamení a jeho vztahy s jinými planetami, chuť zvítězit většinou stoupá se silným Marsem, Saturn nám dává pevnou vůli a vytrvalost, revoluční Uran nás nutí, abychom byli vždy před okolím krok vpředu. Pluto chce dominovat a může nás svádět použít i skrytou taktiku a nečekané kličky. Tím prověřuje člověka a jeho osobnost až na nejvyšší úrovni. I když sílu zmíněných planet v našem horoskopu nepoznáme, charakteristické obvykle bývá naše nejsilnější znamení -převážně je to, v kterém máme Slunce (ale i Lunu, ascendent anebo více planet).

Znamení živlu ohně mají značnou životní a tělesnou sílu, přinášejí ctižádostivost, aktivitu a dominanci, nadšení, sebevědomí a podnikavost. Nemají strach ani z neúspěchu, ani z potřeby bojovat. Beran -nejsoutěživější znamení -chce být ve všem první a otevřeně dává najevo, že bojuje proto, jelikož chce být nejlepší. Také Lev se už odmalička hrne do každé hry. Pokud náhodou není -přechodně -nejlepší, probudí v sobě takové síly, o kterých se může jiným jen zdát. Střelec pokládá soutěžení za zábavu, soutěží otevřeně, v rámci fair play, a totiž vyžaduje od ostatních. Čestnou porážku ovšem vždycky přijme.

Zemský živel se projevuje praktičností, vytrvalosti a rozvahou. Na rozdíl od ohně je stabilnější a konzervativnější, snaží se získat co nejvíc ze skutkového stavu věci, tedy i při soutěžení ho zajímá, co z toho bude nakonec mít. Býk není typický soutěživec, i když pozice na výsluní se mu samozřejmě líbí. Pokud se pro nějakou hru, soutěž či boj rozhodne, humor jde bokem a dovede zkoncentrovat veškerou svou býčí energii. Panna musí vědět, že o něco jde, chtít od ní,aby soutěžila jen tak, bez účelu anebo v něčem, co ji nezajímá, nemůžete. Jeto pro ni ztráta času. Kozoroh si nějaký čas počká, vytoužený úspěch se dostaví a bude stát opravdu za to.

Intelektuální vzdušný živel je spojený s pohybem, přispívá k družnosti, přizpůsobí se každé změně poměrů. Pozoruje, plánuje, organizuje, neuvěřitelně rychle zpracovává informace - v tom je při soutěžení jeho síla. Blíženci se už jako děti zúčastňují soutěživého hraní víc z touhy po společnosti než po vítězství. I dospělí nepotřebují být vždy první, stačí jim, aby byli viděni a mít uspokojivé výsledky. Pokud jsou Váhy malé, jejich nechuť soutěžit je očividná, v dospělosti však nastat pravý opak. O svých cílech však nahlas nehovoří, protože se otevřenému boji vyhýbají. Vodnář, naopak, neskrývá, že se chce stát vítězem chemické olympiády, ředitelem, ministrem či kosmonautem. Pokud mu to nevyjde a prohraje, pokrčí rameny a začne se zajímat o něco jiného.

Vodní živel se dává do spojitosti se základními city, s představivostí a fantazií. Někdy i s náladovostí, se ztrátou racionality, logiky a zájmu o práci, tedy snahy vyniknout. Vášnivý Štír je však naprosto jiný. Všechno dělá "nadoraz". Pokud se pustí do boje, je urputný, když miluje, tak naplno. Prohru neodpouští, neboť ji pokládá za křivdu a každou si pamatuje velmi dlouho. Rak nedává svoji touhu přetrumfnout jiné najevo otevřeně, obává se možného neúspěchu. Volí taktiku skrytého soutěžení a náhlého úderu. Ryby jsou většinou úspěšné právě díky vytvořené iluzi nesoutěživosti. Soupeři je velmi často podceňují a poleví v ostražitosti. Ovšem Ryby jdou pokojně za svým  cílem jako voda, která se rozhodla obrousit skálu- nakonec se jim to podaří.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář