Jdi na obsah Jdi na menu

sluneční znamení: VODNÁŘ

1. 11. 2009

Za vlády Vodnáře pokračuje zima. Znamení Vodnáře je jedenáctým v horoskopu, vládci jsou Saturn a Uran a jeho hlavní vlastnosti mu dává kombinace pevné kvality a vzdušného živlu.. Toto znamení představuje přátelství, pokrok a novátorství, život ve skupině a společnou ideologii. Hlavním heslem znamení Vodnáře je "Chápu"

 

Vodnáři považují za důležitější prožitek duševní než tělesný. Intuice je jim vlastní, zvláště v otázkách vnitřního života. Vodnáři bývají nejoduševnělejší a velmi romantičtí. Zkrátka jsou to všestranní lidé. Maji analytické myšlení, hledí hlou běji do budoucnosti a vidí dále než mnohá jiná znamení zvérokruhu. Rádi experimentují, přemýšlejí, organizují, dokonale dokáží realizovat myšlenky, které by se na první pohled zdály být poněkud abstraktní. Nadchnou se vším zajímavým, originálním, podobně jako Blíženci a Váhy. Nesnášejí konvenčnost, rutinu, přehnanou pedanterii, nudu, zatvrzelost. rovněž nerozhodnost a donucování. Vodnář zkrátka musí chtít, toužit a dotknout se hvězd, které mu nepřipadaji vůbec vzdálené. Nerad dodržuje zvyky, formy, tradice, ve kterých si ostatní libují. Rád inovuje, zasazuje se o právo, miluje zvířata. Nejzajímavějším aspektem jeho osoby jsou myšlenky. Bývá proto rád sám. aniž by se tak však cítil. Ušlechtilé ideje, nikoli touha po moci jej vede k vysokým cílům a funkcím. Rád uzavírá četná přátelství, bývá na něho spolehnutí. Je přející, kolegiální, a když opravdu miluje, tak nekonečně věrně. Ovšem, někdy si plete lásku s přátelstvím. Nedaří se mu poznat hranici, kde končí přátelství a začíná láska. Výbušný optimismus se čas od času promění až v pesimismus. Neví sám, odkud přichází, podlehne zcela neodůvodněným duševním depresím. V takovém případě se stává nerozhodný a mrzutý. Nepřesnost mu byla dána přímo do vínku. Ať dělá co dělá, vždy mu nějaká ta minutka schází nebo přebývá. Občas je malicherný, pro hloupost se dokáže přít celé hodiny a kupodivu velké věci ho nechávají klidným. V důležitých otázkách bývá velkorysý. Miluje dlouhé procházky přírodou a nemusí se zrovna s někým držet za ručičku, obdivuje krásu, ladnost, vzdělané lidi... Mezi Vodnáři, jak praví astrologové, se narodilo mnoho vynikajících myslitelů, básníků, vynálezců, vědců, politiků, všeumělců... Čím více pozoruji lidi, tím více miluji zvířata, je jejich oblíbené rčení. Důležitý je pro Vodnáře společenský původ, intelektuální úroveň a možnosti. Ve svém povoláni mívají zpravidla úspěch, ale jen ti nadmíru pracovití a talentovaní sklízejí vavříny. Mají pevnou vůli, jsou houževnatí a trpěliví, nemilují však příliš namáhavou práci. Taje doslova ničí. Zdá se, že na ni nejsou stavění, častěji si vybírají svobodná povolání. To jim opravdu sedí. Vodnář je člověkem zítřka. Má v sobě ducha nové doby.

 

žena:


Nekompromisně vyžaduje svobodu a slušné zacházení. Oplzlé řečičky, hádky, utahování opasku jí jdou na nervy. Váží si chytrých lidí, starých osob a miluje zvířata. Fyzická láskaje pro ni příznivá, pokud se na ni neklade přílišný důraz. Vdá-li se. pokračuje ve svých zálibách a od setkání s přáteli ji neodradí ani váš hněv. Věří vám, dokud ji nezklamete. Nevěra je jedna z bolestných ran, kterou nedokáže jen tak lehce překonat. Ráda se bavi, ale není koketa, zachovává si důstojnost a vnitřní řád. Málokdy se zaplete do mimomanželského vztahu, a když, pak ho většinou s velkými výčitkami brzy ukončí. Konverzace s ní je fascinující, má bystrého inteligentního ducha, oplývá vtipem a neverbálním vnímáním. Dokáže podržet, ne však dlouho, podá vám prst, ne celou ruku. Ostatní si musíte udělat sami, jinak by si vás nevážila a přestala by se s vámi stýkat. Umí se láskou nadchnout, ne sejí obětovat, na to je příliš svá a chytrá. Manželkou bývá dobrou, všechápající, ale to samé požaduje od partnera. Miluje cestování, společenský ruch, výlety do přírody i do hlubin lidské duše.

 

muž:


Je citlivý, čistotný, srdečný, intuitivní, obklopený svými sny a nesmírnou představivostí. Podobně jako Blíženec a Váhy raději pracuje hlavou než rukama. Fyzická práce ho neuspokojuje a přímo ničí. Dokáže se nadchnout pro cokoliv, ale nesmí se na něj spěchat. Svobodomyslné jednání a myšlenky ho často přivádějí až k věcem či nárokům velmi zajímavým. Muž - Vodnář se snadno dostává k výšinám, k samotné podstatě vesmíru. Je to muž zítřka, neboť tak se o Vodnářích právem hovoří. Miluje umění, krásno, všechny druhy sportu a má slabost pro druhé pohlaví. Lásku si často plete s přátelstvím, což je mu často vytýkáno. Vodnáři se neradi žení, a když přece, nenechají si nic ubrat ze svých dřívějších zajetých zvyků. Milují, ale ještě raději jsou milováni.

 

sex:


Neliší se příliš od Vah a Blíženců. Jeden den by vás snědli láskou a druhý den se chovají chladně. Milují se rádi, ale ne s každým a za každou cenu, jak je tomu u Štíra a Berana. Především hledají duševně spřízněného partnera, optimistu se špetkou romantiky. Nesnáší vynucování si lásky, ta musí přijít sama. Když je přes den mír, v posteli je smír. Opačně to nelze, to se Vodnáři přímo příčí a je schopen dlouho trucovat. Mění se jako chameleón a často si plete přátelství s láskou a opačně. Kde je ta hranice, mnohdy ani sám neví. Je to svobodomyslný tvor, který si v žádném případě nenechá mluvit do svých záležitostí a koníčků. Pokud si vezmete Vodnáře, je třeba s tím počítat. Nesmíte v něm zabít jeho ideály, smysl pro krásu a přírodu. Rád a dlouze vypráví o všem, co ho zaujalo, a třeba i na mileneckém loži. Nesnažte se ho přerušovat, jedině tehdy ta noc bude stát za to. Milují se rádi všemi způsoby, nic jim není cizí.

 

přátelství:


Nemívají předsudky a většinou zastávají rozhodné, pokrokové názory. Nejsou lhostejní ke svým blízkým, dokáži podat pomocnou ruku, poradit i pohladit. Ovšem všeho s mírou, za čas se problémových lidí straní. V důležitých otázkách však bývají opravdu velkorysí. Mají cit, ale jsou toho názoru, že nic netrvá věčně, a pokud se strádající jedinec sám nevzchopí, jeho stálá pomoc mu bude sotva co platná. V drobných záležitostech bývá Vodnář poněkud malicherný, unavují ho maličkosti, nesnáší být stále někomu k ruce. Má rád procházky, solidní zábavu, obdivuje se všem možným výstřednostem, pokud nehraničí s něčím nezákonným. Pokud s ním máte schůzku, připravte se na dlouhotrvající čekání, ale rozhodně přijde, když vám to slíbil. Opovrhuje tradičními zvyky, konvenčností, nesnáší rutinu, přehnanou pedanterii a hlavně donucování. Filozofické debaty, rozebírání událostí, to mu sedí. Není výlučný teoretik, ale především praktik.

 

Ideální sporty:


plavání, rychlá chůze, fitness programy, kursy hubnutí, přístroj na překonávání odporu, jízda na kole, rotoped, jogging, běh na dlouhé vzdálenosti, triatlon

 

Ideální strava:


mrkev, listová zelenina, ryby zejména losos, celozrnné produkty, nízkotučné mléčné výrobky, citrusové plody, strava bohatá na vitamín C

 

Ideální barva:


indigo, fialová, azurově modrá, čistě bílá, kombinace červená, modrá, bílá

 

Ideální partner:


blíženci, váhy, střelec, beran, lev

 

Planeta znamení: Saturn


Saturn je principem prohloubení bytí, souhrnem sil, které zkouškami a osudem ženou je k vyššímu vývoji. Metafyzicky je totožností.

Signifikátor osudu:
vůdčí postavení, autorita, čest, při poškození úrazy, pády, nepřátelství, bída, osamocení, odsouzení, vězení, zklamání, těžký život, mnoho nevýnosné a trudné práce, zrada, překážky, převraty.

Signifikátor činů a událostí:
námaha, překonání překážek, zemědělství, hornictví, práce a činnost podnikaná v samotě, poškození, násilnosti, černá magie, úklady.

Signifikátor osob:
otec (při nočním zrození), manžel, starší lidé, rolníci, dělníci, hrobaři, osoby, které vnášejí všude vážnost, smutek, nezdar a zoufalství. Manžel: pevný, stálý, chladný, vážný, pilný, pečlivý, uzavřený, opatrný, výdělkář, zdravý egoismus. Při poškození: hádavý, lhostejný, popudlivý, náročný, lakomý. Ve vodních znameních: náchylný k pití, vůči rodině a partneru nedbalý.

Signifikátor povolání:
v silném postavení: učenec, archeolog, okultista, mnich, asketa, ve slabém: zemědělec, horník, zedník, lomař, nádeník, kramář, barvíř, hrobník, lodník, obuvník.

 

Kameny znamení:


onyx

 

Den znamení:


sobota

 

span style=font-size:8.5pt;line-height:150%;font-family:Verdana

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář