Jdi na obsah Jdi na menu

sluneční znamení: STŘELEC

1. 9. 2009

Střelci bývají optimisticky založení. Působí vitálně a pozitivně na své okolí, jejich vládcem je totiž blahodárný Jupiter. Touží po ušlechtilých činech. Jsou to idealisté, kteří však často zápasí se základními instinkty. To ostatně předznamenává i symbol tohoto znamení Kentaur. Napůl člověk, napůl zvíře...

Střelec je impulzivní, upřímný, otevřený, neklidný, netrpělivý, štědrý i velkorysý, nenasytný v poznávání světa, lidí, miluje přírodu, zvířata a veškerý pohyb. Stále někam spěchá, něco zařizuje, vyřizuje, něčím se zabývá. Vyznává nezávislost a svobodu, ale nikdy nepřekročí hranici svých povinnosti a závazků. Svým humorným až prostopášným postojem okamžité prolomí ledy i v nejškrobenější společnosti. Střelci mívají dobrou vyřídilku, dokáží plamenně obhajovat, všechno pozorovat a analyzovat, jsou nevyléčitelní optimisté a idealisté. Nesnášejí typy lidí, kteří jsou nerozhodní, přešlapují na místě, chovají se puntičkářsky a povýšeně. Mají milou, přátelskou povahu, dobré srdce, vřele vás přijmou. Chovají se dobře, nenucené, od uklízečky až k ministrova. Nedělají žádné rozdíly a tím dávají druhým pocit skutečného přátelství. Ve vztahu k druhému pohlaví jsou nekonvenční a bezstarostní. Rádi napodobují vaše chování, nosí váš svetr, košili, vyjadřují se vašimi gesty, přejímají vaše zvyky. Mají velmi dobrou paměť, pamatují si nekonečně dlouhé básně, úryvky z knih, pokud je zaujaly.
Bývají zastánci dobrého jídla a pití, nezapomínají však přitom na svoje povinnosti. Rádi obdarovávají chudší, žebráky na ulici, ale i své přátele. Nic jim nepůsobí větší radost, než to, že vám něco upřímně a od srdce darují. Raději rozdávají dary, než je sami přijímají. Mezi Střelci je celá řada dobrých sportovců, ale i obchodníků, umělců, hudebních skladatelů a politiků. Je faktem, že mnoho Střelců má skutečně ostrý jazýček, nic si nenechají líbit Však je to taky ohnivé znamení a to dost často vzplane vysokým plamenem vášnivého projevu. Střelci jsou nesmírně pravdomluvní, neradi lžou, říká se o nich, že to ani neumí. Když se o to pokusí, každý to pozná. Zamotají se do lži lak, že sami nevědí, jak z ní ven, a proto raději mluví pravdu. Nač si motat hlavu nesmyslným lhaním, když pravda vítězí! To je jejich názor. Někteří Střelci jsou dost silní a neohrabaní. Jiní vyznávají vegetariánskou stravu a další mohou sklouznout až k promiskuitě. Mají v sobě různorodost a duševní stimulaci. Je známo, že Střelci mívají nekonečné štěstí. Zaslouženě i nezasloužené. Vždy jim něco vyjde a to v pravý čas, kdy to nejvíc potřebují. Není to úžasné? Střelec je svůj a potřebuje k životu svobodu, lásku a uznání. Co na srdci, to na jazyku.

 

žena:


Je to obdivuhodná kráska se šarmem, romantismem i prostořekostí. Je úžasně nápaditá, osobitá a plná zájmu o vás. Má důvtip, postřeh a v případě potřeby také ironii. To jí dělá zajímavou a neobvyklou. V citech vzplane rychle, stejné jako Beranice a Lvice, je náladová jako Blíženkyně a Račice, občas přecitlivělá jako Rybička a Panenka, strašlivě pracovitá jako Kozorožka, vzletná spolu s Váhou a Vodnářkou. V humoru předčí dokonce Štířici, a to je co říci. Má ráda svůj domov jako Býčice, ve svých citech se dlouho nevyzná jako pravá Střelkyně. Opravdu střílí od boku na všechno, nic jí není nedosažitelně. Je přímá, otevřená, diskutabilní, pokud se nejedná o choulostivé téma, které by ji zraňovalo. Bývá naplněna optimismem, dobrodušností a milými projevy. Běda však, pokud jste si s jejími city jen pohrávali, to vás znectí tak, že od vás ani pes kost nevezme. Miluje dobré způsoby, hudbu, tanec, zpěv, přírodu a zvířata. Dokáže být výřečná, upovídaná, všechno na sebe řekne a má schopnost získat pro své záměry okolí. Dovede využít cizí přízně, nikdy však se špatným úmyslem. Když miluje, tak plně a odevzdaně. Je věrná a kouzelná hospodyňka. V opačném případě se chová rozmrzele a pořádek není její největší přítel. Srdce je u ní výše než rozum.

 

muž:


Každopádně je to velmi zábavný společník, poutavý vypravěč se smyslem pro humor. Poznáte ho podle bouřlivého a nakažlivého smíchu, který zní snad ve všech tóninách. Je dobrosrdečný, úslužný až rytířský, miluje tanec, hudbu, zpěv i dobrý mok. Jeho ostrovtip, osobní výstřelky vás rozhodně nenechají v klidu. Buď se s ním zblázníte smíchy, nebo ho prohlásíte za jankajankovatého. Jako všechna ohnivá znamení dokáže Střelec dát do lásky všechno, co k ní patří. Je pro vás schopen nespat, nejíst, upracovat se k smrti, jen když bude vědět, že ho milujete. V opačném případě na svět zanevře a vrhne se do hýřivého života, kdy to skutečně přehání. Muž Střelec má dobré srdce, není lhostejný k bolesti, k utrpení, ke starým a nemocným lidem. Rozdělí se s vární o poslední skývu chleba. Je věrný, pokud jste věrná i vy.

 

sex:


Jedni Střelci bývají vášniví, druzí více mluví, než se milují. Ženy bývají velmi vnadné, dobře vyvinuté a k nakousnuti. Muži jsou většinou statní nebo štíhlí jako proutek. Výkony podávají podle vůle partnera. V žádném případě by se nemohli milovat s někým, kdo má špinavý límeček, nebo není slušné upravený. Jejich citový život je bohatý. Co chybí, to si dosní. Někdy až tak moc, že za čas vidí jenom to, co si vysnili. To potom bývá velké rozčarování. Milují dobré způsoby, romantické projevy, galantnost a štědrost. Občas se mohou chovat i přelétavé, ale nikoli zvláštního požitkářství, ale jednoduše proto, že stále nenašli toho pravého či pravou. Než opravdově zakotví, chvíli jim to trvá. Žárlivost se jim nedá upřít, ale maskují ji velmi dovedně. Když vybuchnou, tak se jim raději kliďte z cesty. To je potom opravdový sopečný výbuch, který smete všechno, co je v jeho dosahu. Když se zaláskují a city jsou opětovány, dokáží být neuvěřitelně milí, pozorní a věrní.

 

přátelství:


Dokáží být s vámi jedna ruka, hlava i myšlenka. Podpoří vás v těžké chvíli a vůbec jim nezáleží na tom, jak moc a jak dlouho se vám musí věnovat. To však udělají pouze pro skutečné přátele. Nikdy neodmítají pomoc druhým, ale také umějí velmi dobře rozpoznat chytráctví a vykořisťování. Mnohdy jim chvíli trvá, než na to přijdou - potom vás ale budou přehlížet, jako byste neexistovali. Jsou to roztomilí hostitelé, humorní, zábavní a umějí se krásně a srdečně smát. Jedině, co nesnášejí, jsou jakékoli formy poroučení. To je dokáže dokonale vyvést z míry a pak se většinou pekelně rozčilí. Když přítel Střelec zjistí, že se vás opravdu dotkl, je zdrcen nedostatkem své ohleduplnosti. Okamžitě vám nabídne, co jen lze, a pomůže vyřešit, co vás tíží. Většinou jsou to osoby nábožensky založené, vždy mají po ruce sto rad a jsou nekonečně optimističtí. Odmítají se smířit s vážností života a velmi rádi cestují. O Střelcích se říká, že milují život a dobrodružství. Nedokáží lhát, podvod je pro ně nepřirozený. Kde je Střelec, tam sídlí optimistický duch, citlivé srdce a problémy se zdají být jednodušší. Jediné, co Střelec nedokáže, je udržet jazyk za zuby.

 

Ideální sporty:


švihadlo, rychlá chůze, jogging, jízda na kole, týmové sporty, jízda na koni, běžky, aerobik s nízkým stupňem zatížení, lezení po horách

 

Ideální strava:


ořechy, semena, ryby, drůbež, telecí maso nízkotučné mléčné výrobky, grapefruity, mandarinky, banány, listová zelenina

 

Ideální barva:


hnědá, zelená, zlatá, bronzově hnědá, rezavá, olivová

 

Ideální partner:


beran, lev, kozoroh, panna, býk

 

Planeta znamení: Jupiter


Jupiter je principem plnosti bytí, souhrnem všech sil, jež cílí k dokonalému prožití a ke spojení s vyššími úrovněmi jsoucna. Metafyzicky je rozumem. Astrologicky symbolizuje štěstí, spravedlnost, duchovní, duševní i fysická dobra. V horoskopu je ukazovatelem, zdraví, radosti ze života, optimismu, bohatství, ušlechtilost, ctnosti, oddanosti, humanity, moudrosti a lásky k pravdě. Při poškození naznačuje zlo plynoucí ze zbytnělého dobra, licoměrnost, požitkářství, sebepřecenění, nadutost, zvrat všech dobrých jupiterských vlastností. Přesto však nikdy takoví lidé nejsou zcela špatní. Sprosté činy zůstávají jim vždy cizími.

Signifikátor osudu:
štěstí, blahobyt, bohatství, vyšší sociální postavení, vítězství nad protivníky, užiteční přátelé, protekce, dobrá pověst, oblíbenost, úspěch, rychlý postup v úřadech, dědictví, důstojenství.

Signifikátor činů a událostí:
dobrodiní, protekce, podpora, smlouvy, zákonná spojení, díla kultury a náboženství, při poškození protizákonné činy, anarchie, sektářství, hazardní hry.

Signifikátor osob:
úředníci, nadřízení, soudcové, kněží, vznešení a bohatí lidé.

Signifikátor povolání:
kněz, bankéř, právník, učenec, velkoobchodník, muž vysokého postavení, průmyslník, hudebník, úředník.

 

Kameny znamení:


ametyst, tyrkys

 

Den znamení:


úterý

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář