Jdi na obsah Jdi na menu

sluneční znamení: ŠTÍR

1. 8. 2009

O Štírech se často hovoří v souvislosti s podvědomím a vším, co je tajemné a zvláštní.
Tito zrozenci bývají zajímaví. Přitahují své okolí, protože dokážou do prostoru vysílat vzrušivé vibrace. A to nejen na fyzické úrovni, svým chováním a projevy umějí ostatní dráždit.

 

Člověk narozený ve znamení Stíraje nezávislý, energický i rozhodný. Pouští se do všeho, co má rád. Bývá obvykle obdařen důvtipem s příměsí štiplavé ironie. Bývá krajně podezíravý a nedůvěřivý. Střídá se u něj pesimismus s optimismem. Pokud nemá před sebou vytčený cíl, zmalátní, chová se nepříjemně. V opačném případě je okamžitě aktivní a plný elánu. Štír chce v životě skutečně něco dokázat. Myslí si, že pravdu má vždy jen on. Na všechno má svůj neomylný názor. Nesnáší tupce, zbabělce, podlézavce i nadutce. Cílem nemusí být vždy nutně jen mamon, finanční vzestup, ale dobrý plán. uskutečnění, jak velí jeho sny. ideály.
Miluje život plný dobrodružství, střelů, boje a za čas dospívá ke zvláštnímu mistrovství - zasáhne vždy nejchoulostivější místo. Je mistrem pera, mluvy i jízlivosti a je výtečný psycholog. Má velkou představivost, fantazii, vrozenou inteligenci, postřeh a nevšední vnímavost. Nic mu neujde. Štír je obdařen mimořádným temperamentem, dokáže druhému pohlaví silně pomotat hlavu. Je milý i tvrdý, sladký i nelítostný. Většinou mívá velký úspěch v lásce. Štír se snoubs něžností i neřestnými vášněmi. V žádném znamení nelze nalézt tolik protikladů jako právě u Štíra. Pamatuje si velmi dobře každou urážku i nespravedlivost. Nestačí mu pomsta zub za zub, jde mnohem dál. Rychle vnímá, neleká se překážek, vytrvá. Své nitro nikomu neotevře, je zahalen jakousi záhadou, tajemným závojem, který vás nutí ho marně odkrývat. Dokáže pomoci v nouzi a taky si to brzy zase nechá splatit. Umí být velkorysý, stejně jako škudlil. Šetři i hýří penězmi, pro Štíra jsou jen jakýmsi prostředkem k dosažení stanoveného cíle.
Pracuje v plném tempu, vydrží mnoho, není žádný padavka. Je čistý, pořádný, má sklony k hrdinství. V žádném případě není hypochondr, když ulehne, je mu opravdu zle. Snaží se léčit sám, jen v nejkrajnějším případě navštíví lékaře. Obvykle se těší dobrému zdraví. Když ho práce opravdu zajímá, může pracovat bez odpočinku, jídla i piti celý den, zde se podobá Beranu a Býkovi.

 

žena:

 
 

Je obdařena velkým temperamentem, odvahou, bystrostí, miluje dobrodružství a boj podobně jako Beranice, nesnese ale prohru. Je přitažlivá, ženská, má sexappeal, krásnou chůzi, hrdý postoj. Většinou má úspěch v lásce díky své proměnlivé povaze. U ní člověk nikdy neví, na čem je. Je záhadná i otevřená, milá i kousavá, milující i žárlivá, nechybí jí vtip, smysl pro humor ani inteligence. Štířice mívají velkou představivost, snadno si domyslí, co skrýváte. Má dar ironie, je výřečná, dokáže bez chyby zasáhnout nejcitlivější místo protivníka. Chladnokrevnost, odhodlanost i nebojácnost jsou jejími ctnostmi i nectnostmi. Stejně jako nedůvěřivost a podezíravost. Občas bývá pesimisticky naladěna, když vše nejde podle jejích plánů. Se Štířicí je lépe žít ve shodě než v protivenství. Ovšem bojuje jen tehdy, když se na ni útočí. Sama nutně nemusí mít v boji prvenství. Na nevyřízené účty nezapomene, rozhodně i po letech si to s vámi vyřídí. Na druhou stranu dokáže milovat jako málokteré znamení, plně a horoucně.

 

muž:

 
 

Je to muž s pronikavým, a přece něžným pohledem, vytrvalý, pracovitý, zábavný společník, náruživý, vášnivý, statečný, neochvějný bojovník za vše, co je správné. Na první pohled vás obloudí, zaujme, až přestanete dýchat, zahrne vás péčí, přízní, lichotkami a nekonečnou láskou. Za čas se vám zdá, že žijete se zcela jiným mužem. Kam se podělo všechno to. čím vás okouzlil? Proč už se tolik nesnaží jako kdysi? Miluje vás, nebo nemiluje? To je celý on - muž Štír. Co má doma pod zámkem, k tomu není potřeba žádného komentáře, plamenných projevů, vždyť vám už přece všechno řekl. Konečně má moc práce a plané řečičky nemá rád. Zcela jistě vás stále miluje, o tom není pochyb, jen přístup je jiný. Za každých okolností je totiž svůj, a pokud má věrnou ženu, pořádek v domácnosti a teplé jídlo na stole, je vcelku spokojený a nemusí být nevěrný, jak se často o mužích Štírech říká.

 

sex:

 
 

U mnohých je stěžejní záležitostí. Potřebují se milovat velmi často a mnohdy nekonečně dlouho. Jsou smyslní i eroticky založení, potrpí si na extravaganci. Samozřejmě, že není Štír jako Štír, jeden má výdrž, druhý ne. Jeden se netají náruživostí, druhý ji bojácně skrývá. Pozor na jeho žárlivost. Říká se, že Štíři žárlí jako Othelo. Jedni to chytře maskuji a druzí se okaté, mnohdy trapně, projevují i na veřejnosti. Stačí malé, nic neznamenající gesto a je malér. Když milují, tak celou svou duší a jsou věrní jen do té doby, než ten druhý věrnost poruší. Nejradéji se miluji na stole, ve stoje, na chodbách a ve sklepáních. Je v tom kus dobrodružství a neobvyklosti.

 

přátelství:

 
 

V nouzi pomohou, stejně jako vás klidně nechají na holičkách. K tomu ale musí mít pádný argument. Štír na nic nezapomene; ať se jedná o dobré či špatné, všechno vám jednou vrátí. Pravda, dokáže skutečně nezištně pomoci, moudře poradit, protrpět s vámi nejednu těžkou chvíli. Rád totiž opatruje slabší. Vybojuje za vás bitvy, spory, zapeklité situace. Dělá mu to velmi dobře, pokud vás může chránit. Štír je skutečně mistrem odhalování příkoří a nezákonného jednání. Většinou je sečtělý, znalý zákona, práv, a když ne, jednoduše si vše potřebné obstará. Nezalekne se nepřítele, nezáleže do kouta, to mu budiž přičteno ke cti. Většinou si přeje mít hlavní slovo. On má vždycky pravdu, na to nezapomeňte. Je rád, když mu projevíte svoji vděčnost. Mnohdy stačí slovy, dary ho vždy překvapí. Je nesmírně životaschopný, vynalézavý, pracovitý, celý život se snaží o vzestup. Je to vytrvalec na dlouhé trati. Nic ho tak bolestně nezasáhne jako vlastní neúspěch, prohra, trampoty, nezájem rodiny, přátel a okolí.

 

Ideální sporty:

 
 

lyžování, plavání a všechny vodní sporty,trénink se zátěží, běh, rychlá chůze, fotbal, lední hokej, triatlon

 

Ideální strava:

 
 

ořechy, semena, bylinné čaje hlavně mátový, brambory, ryby, drůbež kromě husy a kachny, listová zelenina, jídla bohatá na vitamín C včetně zelí a paprik

 

Ideální barva:

 
 

tmavě červená a černá bledě růžová, šedá, blankytně modrá, bílá, bronzová, vanilková, žlutozelená, modrá

 

Ideální partner:

 
 

ryby, rak, kozoroh, panna, býk

 

Planeta znamení: Mars

 
 

Mars je mužským, kladným, energickým principem v přírodě, ploditelem pozemských věcí, udržovací silou, jež buduje a vybudované odstraňuje, aby učinila místo bytostem novým. Metafyzicky je příčinou bytování. Astrologicky symbolizuje sílu, bojechtivost, moc, budující a ničící energii. V horoskopu je ukazovatelem touhy po životě, smyslnosti, podnikavosti, odvahy, vůle, činu, vítězství nad překážkami.

Signifikátor osudu:
úspěch ve vojsku, průmyslu, lékařství, chemii, řeznictví, úspěch bezohledností, úrazy, zranění, nepřátelství, neštěstí, pády, zajetí, spory, rozluky, náhlé změny, potraty, nebezpečné vředy.

Signifikátor činů a událostí:
rychlé činy a jednání, praktické práce, spory, ukrutnosti, vražda, zlodějství, pomluva.

Signifikátor osob:
manžel, voják, chirurg, lékař, technik, průmyslník, strojník, kovář, řezník, povolání martická. Manžel: agresivní, kladný, drsný, průbojný, panovačný, smělý, dobrý kamarád, nebojácný, ale bezohledný. V mužském horoskopu: panovačná žena, v manželství silnější muže, při poškození hrubá, smyslná. U ženy: manžel se sklonem k pití.

Signifikátor povolání:
voják, chirurg, lékař, chemik, lékárník, inženýr, námořní důstojník, řezník, mechanik, drogista, kovodělník, kovář, zámečník, holič, nožíř, kuchař, strojník, obchod železem, zbraněmi, elektrikář, železničář, šofér, zbrojíř, fysik, vše vyžadující mechanické zručnosti, mající vztah k ohni a železu.

 

Kameny znamení:

 
 

krevel, granát, rubín

 

Den znamení:

 
 

úterý

 

#005ca2/span

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář