Jdi na obsah Jdi na menu

sluneční znamení: RYBY

1. 12. 2009

Za vlády Ryb zvolna končí zimní období a začíná jaro. Znamení Ryb je dvanáctým v horoskopu, vládci jsou Neptun a Jupiter a jeho hlavní vlastnosti mu dává kombinace vodního živlu. Toto znamení představuje idealismus, představivost, romantiku, duchovnost, city, ale často také i pevný a rozhodný přístup k životu a k řešení jeho problémů, pokud se už Ryba jednou rozhodne. Hlavním heslem znamení Ryb je "Vykupuji".

Lidé narození v tomto znamení jsou jakoby nehotoví a nerozhodní. Bývají milí, zdvořilí, skromní, často sentimentální, melancholičtí a nešťastní. Bývají velkými snílky, mnohdy si pletou skutečnost se sny. Současně bývají poněkud lenošivi, malodušní, naivní i důvěřiví. Snaží se být vždy pohostinní. Chápou svět, dokáží ho vnímat do nejpodrobnějších detailů. Síla typických Ryb je spíše v jejich ideálech a inspiracích než v činnosti. Nemají nadměrné ambice, nedbají vysokých funkcí nebo moci. O to se snaží jen Ryby - dravci a těch zase není tolik. Zřídkakdy dosahují nadměrných finančních úspěchů.
Mnoho Ryb volí spíše život v izolaci. Obávají se boje, ostrých střetů o každodenní existenci. Dokáží však životem slušně proplouvat. Dosahují vytčeného cíle, dokonce mnohdy i na základě falešných předpokladů. Řídí se velmi vyvinutou intuicí. Ve znamení Ryb se rodí mnoho jasnovidců, věštců, astrologů a také parapsychologů. Mírnost a ústupnost, které jsou Rybám připisovány, však mají své hranice. V některých otázkách bývají Ryby velmi zatvrzelé a nikdo je nepřesvědčí, že postupují špatně a nelogicky. Často k vlastní újmě, ze které se zdlouhavě dostávají. Rozhodně nic nedělají na efekt, všechno činí s hlubokým přesvědčením. Vždy najdou nějaké východisko i z těch nejsložitějších situací. Duchovní založení a přecitlivělá povaha způsobuje, že často podléhají duševní sklíčenosti. Zajímají se o vše krásné, a proto lze mezi nimi najít celou řadu význačných umělců. Ve znamení Ryb se narodila např. operní pěvkyně Ema Destinnová, první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk, spisovatel Karel May a vynikající český skladatel Bedřich Smetana.
Ryby žijí intenzivním vnitřním životem, jsou idealisté a nejraději by se pro bližní zcela obětovali. Dokáží i zahořknout a stát se egoisty, to když jim život nevychází podle představ. Jeví o všechno kolem sebe zájem a mnohdy se zdá, že jsou příliš zvědaví. Mají hluboký vztah ke své rodině. Nerozhodní a bezradní jsou často v milostném životě. Potřebují podnět zvenčí. Dokáží být hospodární, pečliví a přečistí. Stále chtějí to, co jim uniká, a když to mají v hrsti, začnou zase vzdychat a toužit po něčem docela jiném - takové jsou Rybičky.

 

žena:


Je typickou ženou, většinou poslušnou, oddanou. Od muže si přeje, aby ji ochraňoval a opatroval. Umí se oblékat vkusně, roztomile a s nenucenou eleganci. Muži jsou k ni přitahováni, po krátké konverzaci se příjemně uvolní. Svého partnera si chrání a nikdy mu nedá vinu za problémy v zaměstnání, vždy vidí chybu jinde. Většinou je mírná a zasněná. Má-li problematického partnera, dokáže se přít, někdy i kousavě, sarkasticky. Je-li raněna, vypláče moře slz. Nejtěžší je pro ni překonat plachost a pochybnosti. Nebývá kurážná, koketní, ani vyzývavá, je prostě svá. Milá, příjemná, půvabná. Nemá ponětí o ekonomice, ale dokáže chodit oblečená jako z módního salonu, nebo se zhlédne v extrémech, a to je pak zážitek ji potkat na ulici! Nemusí mít diplom a umí moudře a příjemně působit a hovořit. Vše nazve pravým jménem a při choulostivých slovech se zapýří. Je vždy pohostinná a když může, tak si ráda přispí. S emancipací rozhodně nechce mít nic společného, muži jsou přece od toho, aby ji chránili, zavolali taxi, pomohli jí do kabátu..., zkrátka aby se o Rybičku dokonale starali. Nejeden muž se v její blízkosti cítí skutečným mužem s velkým M.

 

muž:


Přecitlivělý, litující se, liknavější, zapomnětlivý, náladový, často rozladěný, hlavně když ho vytrhnete ze spánku, z nekonečného snění. Občas se chová i egoisticky, žárlivě a hned zase sebevědomé a zpupně. Umí milovat a chovat se něžně jako málokteré znamení, vyrovná se mu Štír, Beran a Lev. Má své představy o životě, většinou pohádkové až neuskutečnitelné. Muž - Ryba je pořádkumilovný, pečlivý, ale také hypochondr. Má snad všechny možné nemoci, vzdychá a chytá se za různé pomyslně postižené partie těla, ale jakmile spatří půvabné stvoření, v tu ránu je vyléčen. Dokáže v životě proplouvat všemi způsoby, často si postaví hlavu, domnívá se, že je neomylný, ale má štěstí, spousta věcí mu v životě vyjde. Když miluje, tak silně a náruživě. Nesnáší hrubost a nepořádek. Věrný je až do té doby, dokud ho milování s partnerkou těší. Reakce má pomalejší, zato velmi výstižné.

 

sex:


Jsou vášnivé, smyslně a snadno vznětlivé. Sex pro ně znamená více než pro jiná znamení, vyjma Štíra. V milování prokazují velkou fantazii, i když mnohdy bývají náladové. Bývají výjimečnými milenci i milenkami, stále soupeří se žárlivostí a svéhlavosti, jejich hrdost s egoismem a agresivitou. Zamilují se do lásky samotné, a proto často bývají svými partnery rozčarováni. Venuše v Rybách miluje všechny lidi, ale nikoho konkrétně. Proto také mnoho Ryb, zvláště dravců, je přelétavých. Nevěru nepovažují za žádný hřích, naopak za způsob udržení sexuální kondice. Když se Rybička či Rybák zamiluje, počítejte s tun, že milování bude až přespříliš. Pokud ne, tak to není správná Ryba. Milují se vždy a rádi, všemi možnými i nemožnými způsoby, s ohromnou představivostí a fantazii. Nejraději ve vodě, v uzamčené kanceláři, na půdě... zkrátka všude, kde to jen trochu jde.

 

přátelství:


Mají mnohdy víc srdce než rozumu. Snaží se chovat přátelsky, pomáhat utiskovaným, ale ne za každou cenu. Pokud pro to musí hodně udělat, raději to vzdají. Ryby mají spíše pocit, že na světě by bylo potřeba spravedlnosti, ale přiložit ruku k dílu, to je pro ně příliš složité. Rády odpočívají, nehrnou se tam, kam zrovna nemusí. Mají sice zájem o všechno kolem, jsou velmi zvídavé, nic jim neujde, ale spíše za zdmi svého domova. Nepozorovaně sledují sousedy, děti i kolemjdoucí. Mají-li skutečně někoho rády, rozhodně mu neodmítnou pomoc. Koho si příliš neoblíbily, tomu moc nepřejí. Samozřejmě v duchu, navenek ho utěšují. Pokrytectví, malodušnost, egoismus se u Ryb občas projeví dosti výrazně. Přátelé jsou to pohostinní, je s nimi příjemná zábava, zvláště když mají nablízku svůj objekt, někoho, kdo jim fandí.

 

Ideální sporty:


aerobik s níským stupňem zatížení, jóga, strečing, šerm, plavání a vodní sporty, jízda na kole, rotoped, týmové sporty, cvičení ve vodě, veslování a veslovací přístroj

 

Ideální strava:


strava bohatá na vitamín C, brambory, papriky, listová zelenina, celozrnné potraviny, výrobky z ovsa, nízkotučné mléčné výrobky, ryby včetně lososa, krůta

 

Ideální barva:


všechny odstíny modré, šedá, levandulová, ametystová, stříbrná, tmavě fialová

 

Ideální partner:


rak, štír, kozoroh, panna, býk

 

Planeta znamení: Jupiter


Jupiter je principem plnosti bytí, souhrnem všech sil, jež cílí k dokonalému prožití a ke spojení s vyššími úrovněmi jsoucna. Metafyzicky je rozumem. Astrologicky symbolizuje štěstí, spravedlnost, duchovní, duševní i fysická dobra. V horoskopu je ukazovatelem, zdraví, radosti ze života, optimismu, bohatství, ušlechtilost, ctnosti, oddanosti, humanity, moudrosti a lásky k pravdě. Při poškození naznačuje zlo plynoucí ze zbytnělého dobra, licoměrnost, požitkářství, sebepřecenění, nadutost, zvrat všech dobrých jupiterských vlastností. Přesto však nikdy takoví lidé nejsou zcela špatní. Sprosté činy zůstávají jim vždy cizími.

Signifikátor osudu:
štěstí, blahobyt, bohatství, vyšší sociální postavení, vítězství nad protivníky, užiteční přátelé, protekce, dobrá pověst, oblíbenost, úspěch, rychlý postup v úřadech, dědictví, důstojenství.

Signifikátor činů a událostí:
dobrodiní, protekce, podpora, smlouvy, zákonná spojení, díla kultury a náboženství, při poškození protizákonné činy, anarchie, sektářství, hazardní hry.

Signifikátor osob:
úředníci, nadřízení, soudcové, kněží, vznešení a bohatí lidé.

Signifikátor povolání:
kněz, bankéř, právník, učenec, velkoobchodník, muž vysokého postavení, průmyslník, hudebník, úředník.

 

Kameny znamení:


ametyst, tyrkys

 

Den znamení:


úterý

 

left

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář