Jdi na obsah Jdi na menu

sluneční znamení: PANNA

1. 6. 2009

Lidé narození v tomto znamení jsou realisté a intelekt u nich hraje velkou roli. Jsou to studijní typy. Své partnery si často vybírají podle intelektuálního porozumění. Typické Panny se živí ekonomikou, účetnictvím, statistikou. Mají rády řád, jistoty a systém v práci i v osobním životě. Jejich známými vlastnostmi jsou pořádkumilovnost, šetrnost, zdrženlivost a ostýchavost v citových záležitostech. Ostatním se proto mohou zdát ve svých projevech chladné.

Panna je něžné, plaché stvoření s dobromyslnou a přívětivou tváří. Není pro ni snadné uvolnit se ve společnosti, většinou se drží stranou, zato v práci láme rekordy. Je perfekcionalistka; snaživá, pilná, spolehlivá. Ačkoli Panna zřídkakdy sní o nemožném, přesto vypadá zasněné a dojímavě. Copak se asi v její dušičce děje? Nechtě se vyvést z omylu, to starosti ji zneklidňují, stále se obává, zda na něco důležitého nezapomněla. Její mysl je těkavá a zbúhdarma promarněný čas ji netěší. Je plná plánů a ideálů a o životě má své představy. Muž jejího srdce by měl být moudrý, dovedný, úspěšný, laskavý a velmi taktní. Typická Panenka svému partnerovi nikdy nezapomene, pokud by dal přednost jiné dámě, třeba i při připalování cigarety. To ji dokáže velice zarmoutit a urazit. Je pyšná, hrdá a sama pro svou lásku dokáže vyšplhat až na nejvyšší horu a překoná i mnohé strasti. Ovšem, zklame-li ji láska, dokáže truchlit jako málokteré znamení. Navenek na ní nic nepoznáte, ale uvnitř je jedna velká bolest. Po zklamání většinou následuje delší čas zanevření na druhé pohlaví, usídli se v ní nedůvěňvost. Proč? Protože se do svého citu, lásky, celá položí, ani kousíček si nenechá pro sebe a potom ten pád, zlom. Nesnáší pokrytectví, lež, nevěru a nedochvilnost. Rovněž hrubiánství, neomalené způsoby jí nesedí. Má ráda pohodu, rodinku pěkně pohromadě, miluje svůj domov. Ačkoliv je prozíravá a celkem rychle rozpozná partnerovy chyby, dokáže své rozjitřené pocity potlačit. Partnera zkouší, prověřuje, než uhodí na strunu výtek. Hněv Panny je vždy opodstatněný a logický, vidí až za roh, dokáže si upřesnit vjemy a myšlenky. Umí odpouštět, když druhý uzná svoji chybu, kaje se a omluví, ale jen do určité míry. V opačném případě srší hněvem a dokáže předlouze nekomunikovat. Je svéhlavá, stejně jako Beranice, Kozorožka i Střelkyně, a taje při láskyplných slovech podobným způsobem jako Rybička, Račice a Váha. Nerozumí si s Blížencem, je pro ni velmi složitý a zašmodrchaný, zato Býk jí bývá v pravém smyslu oporou. Lev jí připadá příliš povýšený; Panna jej dokáže pedantským způsobem zkritizovat a nejen jeho. Panny bývají schopné hospodyňky, rychle se učí novým věcem, pochopí, o co partnerovi jde. Snaží se mu co nejvíce zavděčit a moc je mrzí, když její zájem vyjde naprázdno. K sobě jsou stejně kritické jako k ostatním. Neplýtvají penězi, ani náklonností, v obou sférách je Panenka prozíravá. Když něco daruje, tak z opravdového citu nebo skutečně potřebným. Občas dokáže mít kousavé poznámky, nemiluje senzace, opozdilce a chvástaly. Praktičnost ani neobyčejný postřeh se Pannám nedá upřít. Když se jednou rozhodnou s něčím skončit, mají to většinou dlouho dopředu promyšlené a nepřejí si být směšné, hrát druhé housle. Provedou'čistý chirurgický řez a naprosto se osamostatní. Z mnoha něžných Panenek se později stávají emancipované feministky.

 

žena:


Je příjemná i popudlivá, dokáže se smát i mračit. Má ráda solidní zábavu, dobré mravy, šlechetnost a dobrotu. Je půvabná, vždy čistá, upravená a slušně oblečená. Na výstřelky si Panny příliš nepotrpí, ale na zvláštní ošacení ano. Vždy jí musí vše ladit. Ozdoby, krajky, jemné nalíčení, to je jí vlastní. Raději působí nenápadně, než velmi okatě. Dovede zaujmout nového partnera natolik, že často ztratí řeč. Působí nevinně, čistě až průzračně. Pro dobyvatele srdcí se zdá být snadnou kořistí, ovšem dozajista je překvapí odmítnutím. Nedokáže se za pět minut po seznámení milovat, k lásce potřebuje čas, ducha a horu přízně. Když se Panna zamiluje, tak opravdově, a zdá se, že navěky. O svých citech příliš nehovoří, chová se mile a žensky, avšak se zdrženlivostí. Je-li si láskou jistá, naklábosí toho také dost, ale to z překypujícího štěstí. Žena zrozená ve znamení Panny je hrdá a uctivá bytost! A věrná! Má-li být věrná komu.

 

muž:


Je každým coulem sympaťák, nemusí na sebe zrovna upozorňovat, ale když něco pronese, má to břink. Chová se slušně, většinou nenápadně, potrpí si na čistotu, lad a dobré vztahy. Není hádavý, občas je kousavý, puntičkářský a neobyčejné spravedlivý a dochvilný. Je kritický, používá logiku, bystrý úsudek i vytrvalost nepostrádá. Je prototypem muže, kterému rozum velí se na své city příliš neohlížet. Neboť dobře ví, že když se bude litovat, stane se jen jednoduchou loutkou, nikoli mužem podle svých představ. Velmi si potrpí na mínění druhých a rozhodně, co započal, to dodělá. Není smilník, nemusí mít četné milostně pletky, spíše se jim vyhýbá, ale když už ho to chytí, je s ním amen. Namísto rozumu se tlačí ven jedno velké a nadouvající se srdce, které ho doslovně celého pohltí, a potom dělá jednu chybu za druhou a je neskonale nešťastný, ale nemůže si pomoct. Panáčci mívají štěstí, i když zakopnou, zase se vzchopí; osud je sice zkouší, ale dobrý úděl je neopouští. Většinou bývají věrnými manželi, starostlivými otci a spolehlivými přáteli.

 

sex:


Bývá různorodá - záleží na partnerovi, jak se milování zhostí. Znám Panny frigidní i vášnivé. Sex jim nezatemní mozek, dokáží se na práci i realitu plně soustředit. Panny bývají stvoření stydlivá a úzkostlivá. Jejich pěknou vlastností je snaha přizpůsobit se partnerovi. Potrpí si na milé projevy, něhu a láskyplnost. Nejradéji se milují v noci, ve tmě a klasickým způsobem. Dokáží sdílet své pocity jen s tím, komu důvěřují, a i pouhé maličkosti pro ně mnoho znamenají.

 

přátelství:


Snaží se vždy pomoci. Stejně rychle, jako se dokáží urazit, vám bez požádání pomohou. Jsou poctiví a čestní. Pravdomluvnost je výrazným rysem jejich osobnosti. Nedokáží lhát, a když se o to pokusí, zamotají se do lži a se studem si přísahají, že už nikdy v životě nezalžou. Jsou-li okolnostmi donuceni, nechají rozehrát svůj herecký talent, zapojí fantazii a sehrají takovou scénku, že samí uvěří v opravdovost tvrzeného. Když jim něco není po chuti, mlčí. Oblékají se decentně a stejně tak se chovají. Smysl pro morálku a zodpovědnost je absolutní. S úmyslem neublížit dobře poradí, urovnají spory i nepokoje, vnesou do duše patřičný mír. Mají srdce na správném místě, rozdělí se s vámi o poslední skývu chleba. Pokud vy přítele Pannu zradíte, pamatuje si to a přestane se s vámi vídat. Neudělá nic, co by vás mohlo poškodit, neni mstivý, neosnuje intriky jako Štír, prostě se jednoduše odmlčí. Ví své. Dobře ví, že na každého jednou dojde. Ze všeho nejvíce totiž věří ve spravedlnost Božích mlýnů.

 

Ideální sporty:


plavání, tanec všech druhů, karate, tai-či, aerobik s nízkým stupňem zatížení, jóga, cvičení na přístrojích s váhovým odporem, jízda na kole, rychlá chůze

 

Ideální strava:


jogurt, vláknitá strava včetně jablek, jídla s vysokým obsahem vitamínu C, papriky, brambory, celozrnná jídla, sušené ovoce, ořechy a semena

 

Ideální barva:


všechny odstíny safíru, jasně žlutá, tmavě fialová

 

Ideální partner:


kozoroh, býk, štír, ryby, rak

 

Planeta znamení: Merkur


Merkur je zprostředkovatelem života, energie, přijímá vlivy sil a ducha a vlévá je do tvarů bytosti. Metafyzicky je účelností, prostředníkem mezi duchem a hmotou, podstatou a tvarem. Astrologicky symbolizuje myšlení, rozum, pohyblivost a živost. Nemá vlastních sil, formuje jen síly cizí. Proto je zván androgynem a poslem bohů. V horoskopu značí intelektuální kvality, zručnost, zdatnost, je symbolem mládí s veškerou jeho krásou a omyly, životní praxe, přizpůsobivosti a ostrovtipu.

Signifikátor osudu:
myšlenkové zájmy a záležitosti, úspěch v obchodě, na cestách a ve vědě, touha po změnách a uskutečnění myšlenek.

Signifikátor činů a událostí:
soudy, vynálezy, věda, intuice, myšlenková práce, podvod, klam, loupež, zlodějství, úpadek, ztráty, smlouvy, řečnictví, satyra, pohyb, praktické plány a skutky, reformy, přepadení na cestách, zajetí.

Signifikátor osob:
mladší bratr, učenec, umělec, dítě, dopravce, posel.

Signifikátor povolání:
astronom, astrolog, filosof, lékař, básník, učenec, spisovatel, redaktor, žurnalista, učitel, obchodní zaměstnanec a zástupce, úředník, právník, zaměstnanec pošty a železnice, vychovatel, lékárník, mechanik, písař, půjčovatel peněz, matematik, tajemník, kreslič, posel, rytec, obchodník, průmyslník, herec, artista, krotitel zvěře, řemeslný hráč.

 

Kameny znamení:


achát, topaz

 

Den znamení:


středa

 

style=

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kate - Horoskop

21. 6. 2013 23:17

Moc hezky vypracovaný horoskop, který na mě většinou sedí. :)