Jdi na obsah Jdi na menu

sluneční znamení: LEV

1. 5. 2009

Lidé narození v tomto znamení mají rádi bohatství a dobrou životní úroveň, ale ani v horších materiálních poměrech neztrácejí svou sebedůvěru a zjevem ani chováním nedají svému okolí najevo, že potřebují pomoc nebo soucit.

 

Lev kraluje zvířatům a podobně je to i s lidmi ve Lvu narozenými. Naprosto vás okouzlí úsměvem, uhlazeným chováním, milými způsoby. Hrdě si vykračuje se vztyčenou hlavou, jisté a sebevědomě se nese. Patři sice do ohnivého znamení, ale snaží se svůj oheň skrývat. Když Lev vybuchne, a to jednou až dvakrát za uherský rok, stojí to za to. Ale za moment už zase přede jako kočka a netečně mhouří oči ke slunci. Rád se vyhřívá na výsluní. Rád je chválen. Po dobrém se Lvem dokážete pravé divy. Nic vám neodřekne, neodmítne, pokud je to v jeho silách. Obyčejně jsou jeho pohyby i mluva rozvážnost sama. Nespěchá, i když musí, a proto také všude chodí většinou pozdě. Vždy má po ruce nějakou úžasnou výmluvu či zářivý úsměv, který vás dokonale odzbrojí. Nezapomínejte, že Lev je vždy připraven vyrazit k útoku a podrápat vás svými drápy, cítí-li se ohrožen. Moc si zase nenechá líbit, pokud cítí nespravedlnost a nečestnost. Má ve zvyku udílet vám blahosklonně rady, jak máte žít a co máte dělat. Lichocení snadno podlehne, zatímco nedostatek úcty a ocenění v něm vzbuzuje vztek a hádavost. Rozhodně se nepustí do tak příkré hádky jako Berani, Štíři a Střelci, ale život vám rozhodně neosladí. Je to vtipálek a vždy vám řekne něco, co vás povzbudí. Kompliment mu není cizí, sám ho přímo zbožňuje. Levje neobyčejně bystrý až rafinovaný. Neplýtvá energií, cítí-li v hloubi duše, že to nemá smysl. Lehce a hravě si dokáže poradit s překvapivými účinky, jasným a zdravým rozumem. Je vždy výborným hostitelem, nepokazí zábavu, pokud si více nepohne. Potom se rád poslouchá, i když to zrovna k poslechu není. Dokáže se elegantně obléknout, důkladně si omývá své tělo a čistí si několikrát denně zuby. Potrpí si na parfémy, nevšednost i popularitu. Na oko dělá, jako že ne, ale ano! Dělá mu náramně dobře, když si druzí o něm povídají. To vyroste až do oblak a je mu zcela jedno, zda je to lichotivé, či nikoli. Vi jedno: O kom se mluví, ten stále všechny zajímá. A to ho nesmírně těší.

 

žena:


Patří do řady noblesních žen s vyhraněným vkusem, elegancí a s naprostou znalostí společenského bontonu. Je to bytost úchvatná, vždy pečlivě upravená a s kouzelným úsměvem. Její vždy rozzářené oči ledacos napoví, ale věřte, mnohdy tomu tak není. Ona si přeje za každou cenu upoutat pozornost, ne vás sbalit, jak se mnozí domnívají. Velice ráda komunikuje, rozebírá vše do podrobností, má zájem přijít věci na kloub. Hrdá Lvice se upokojí pohledem na své poddané, neboť tak jí všichni kolem připadají. Shlíží ze svého trůnu jako skutečná královna. Její gesta, způsob chůze, chování, vše tomu nasvědčuje. Nejvíce ji trápí, když jí někdo pochroumá sebevědomí, navenek sice nemrkne okem, ale v koutku duše je bolestně zasažena. Ženy - Lvice jsou velmi krásné a vynalézavé, oplývají obdivuhodným šarmem. Najde se i pár Lvic, které vydávají mohutný řev po celý den a trápí se prkotinami, ale to jsou většinou ty nešťastné, buď jsou opuštěné nebo žijí s partnerem, který jim nerozumí. Lvice si dokáže počkat na svou kořist, zaútočí v jediném případě - když se cítí ohrožena. Potom řádí a protivníka rozerve na kusy. Tak, pánové, pozor!
Je ráda dobývána, obletována, miluje dary. Čím okázalejší, tím lepší. Rozhodně vás nezklame ve slovech díků, byť by se jí darovaná věc nelíbila. Sama není také lakomá, pokud něco daruje, má to pečlivě vybrané a nádherně zabalené.
Se Lvicí zažijete pozoruhodné dny plné lásky. Stále je co obdivovat.

 

muž:


Je třpytivý drahokam, estét, gurmán, věřící i ateista a nekonečně dobromyslný muž. Za kompliment a pochvalu udělá vše. Jeho heslo zní: Zvítězit! Trpí podceňováním, nezájmem a samotou. Muž - Lev, stejně jako Beran a Střelec, těžko dokáže žít sám - nejenže se velmi nudí, ale také chřadne. K životu potřebuje komunikovat a pečovat o druhé; potřebuje být uznáván a obdivován. Je to hrdě a vznešené sluneční znamení. Dokáže se bavit na cizí účet neobyčejně skvěle, ale na svůj vlastní nikoli. Jednou je družný, jindy podrážděný, mívá nejrůznější stavy, a ačkoli je dobrý herec, životní zlomy nedokáže navenek potlačit. Miluje celou svou bytostí, šíleně a vášnivé. Potrpí si na luxus, parfémy, cestování a okázalé pocty, ale nejvíce ze všeho touži být středem pozornosti. Miluje a přeje si být milován. Řada Lvů je nesmírně ctižádostivých a pracovitých, ale existují i takoví Lvičci, kteří nehnou ani prstem, a jen se vyhřívají na slunku. Lvova partnerka by měla být skutečná kouzelnice, od všeho trochu, rozhodně jí nesmí chybět takt a důvtip.

 

sex:


Je v popředí jejich zájmu, zejména v mladším věku. Dokáží se rychle zamilovat jako Berani, ale ve vztahu vydrží déle než oni. Pokud jim partner(ka) opravdu vyhovuje, jsou náruživými milenci a milenkami, v opačném případě dokáží i na čas ochladnout. Tady je potřeba nezraňovat jejich pýchu, nedělat z maličkostí problém, síla se jim zase vrátí. Lev je věrným přítelem, spolehlivým milence -když miluje. Nemusí být nevěrný, i když se chová vyzývavě a velmi družně. Rád se předvádí a provokuje. Dokonce i mnozí Lvi nesnesitelně žárlí. Nejraději se milují, když svítí slunce, kdesi v přírodě, v lukách, v lese a u vody. Jsou vynalézaví a nekonečně přitažliví. Stále objevují nové způsoby milování. Sex je důležitou součástí jejich života.

 

přátelství:


Jsou výbornými společníky, skutečnými přáteli, je-li na stole hojnost jídla a pití. Není-li, nebo když nastanou problémy, pomáhají jen ti odvážnější Lvi. Ti bojácní se raději vypaří. Neradi se vystavují nebezpečí, když to není bezpodmínečně nutné. Ovšem jedná-li se o někoho velmi blízkého, nasadí i vlastní krk do oprátky pro jeho záchranu. Zde svého statečného činu nelitují. Lev je moudrým rádcem, stále druhé poučuje, dobře poradí i v neřešitelných situacích a má opravdu horu dobrých přátel. Není lakomý, zištný, pokud jde o pravé přátelství. Na druhé straně to jiným dokáže opravdu spočítat. Své zkušenosti většinou získává s věkem. V mládí se může chovat nezodpovědně, frajersky, ale s ubíhajícím časem vyzrává a stává se nekonečně moudrým, chápajícím a laskavým.

 

Ideální sporty:


zařízení na redukci váhy, včetně přístroje na veslování, jóga, šerm, moderní, lidový a jazzový tanec, lukostřelba, rychlá chůze, aerobik s nízkým stupňem zatížení, hokej, fotbal

 

Ideální strava:


ryby zvláště losos, drůbež bez kůže, hovězí játra, nízkotučné mléčné výrobky, listová zelenina, mrkev, tykev

 

Ideální barva:


zlatavě žlutá, oranžová, jantarová - barvy slunečních paprsků, stříbrná a bledě modrá

 

Ideální partner:


střelec, beran, váhy, blíženci, vodnář

 

Planeta znamení: Slunce


Slunce je dárcem života, vysílačem budující a udržující energie, původcem všeho, co na zemi je, individualisující dynamické životní síly. Metafyzicky je odleskem absolutna, symbolem nejvyšší duchovní kategorie, nesmrtelnosti, božského Slova v lidstvu. Astrologicky symbolizuje vyšší já, pozemský život, jeho teplo, sílu a délku. Je ukazatelem vývoje člověka a podstaty jeho života. V horoskopu značí touhu po moci, vzestup, mravní charakter, energii utvářenou a kladnou, čest, ušlechtilost, velkomyslnost srdce a citu.

Signifikátor osudu:
Štěstí, plnost života, ušlechtilost až neprozřetelná, touha po vzestupu a moci.

Signifikátor činů a událostí:
Státní věci, úspěšné podniky, uspořádání osobních poměrů, oslavy, dobročinnost, odkazy, štědrost, důstojné skutky.

Signifikátor osob:
Panstvo, vládci, otec, syn, lidé, k nimž chováme respekt, slavné osoby, u ženy manžel, mužští příbuzní, soukromníci. Manžel: silné vůle, pyšný, ušlechtilý, čestný, inteligentní, energický, sebevědomý, vytrvalý, stálý, úctyhodného zjevu. Při poškození: panovačný a nestálý.

Signifikátor povolání:
Vládce, veřejný funkcionář, státní úředník, vyslanec, legát, zodpovědné postavení, konsul, obecní úředník, kněz, sochař, technik, státní policista, zlatník, pracovník v uměleckém průmyslu, měditepec, litec, mincíř, lovec, posel.

 

Kameny znamení:


topaz

 

Den znamení:


neděle

 

MsoNormal/span

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář