Jdi na obsah Jdi na menu

sluneční znamení: KOZOROH

1. 10. 2009

Za vlády Kozoroha začíná skutečná a nefalšovaná zima. Znamení Kozoroha je desátým v horoskopu, vládcem je Saturn a jeho hlavní vlastnosti mu dává kombinace základní kvality a zemského živlu Toto znamení představuje vyrovnávání s minulostí, praktičnost, ctižádostivost, spolehlivost a vytrvalost. Hlavním heslem znamení Kozoroha je "Ovládám"

 

Jak se vyznat v Kozorohovi? Tolik se od sebe liší, ty děti zimy. Každý reaguje jinak, a tak se o nich říká, že mají trochu namrzlé vedení. Ve skutečnosti prosté slyší jen to, co chtějí, a na hloupé žvásty odmítají reagovat. Jejich humor je sarkastický s příměsí kanadských žertíků. Namísto aby vás uklidnili, pokud si jim postěžujete, dost jadrně vám nastíní ten nejhrůznější případ spojený s vaším problémem. Jemné nátury tím doslova šokují, naprosto je vyvedou z míry, zato ostřílené kozáky vyburcují k bouřlivému smíchu. Málokdo ví, že Kozorozi předčí tvrdohlavostí Berana, vynalézavostí Štíra, jemnocitem Rybičku, logičnoslí Pannu i náladovostí Raka. Notný pesimismus se jim ale nedá upřít. Neuvěří, dokud se to nestane, dokud to na vlastní kůži neprožijí. Mají svoji hlavu, svoje myšlení, kterému je často těžké porozumět. Jedno je jisté, ztotožňují se s tímto světem, na pohádky nevěří. Nesnáší mluvky, slibotechny a rozmazlená stvořeni. Sami nefňukají, a když už, tak někde v koutku beze svědků. Dokážou vás taky pěkně vytočit svým mlčením. Celé hodiny jen tak sedí a odmítají komunikovat. Co se jim asi honí v hlavě? Nepřetržitě přemýšlí, přehrávají si pracovní problémy, v bystré hlavě se jim rodí skvělé plány, myšlenky a chybí jen krůček k jejich realizaci. Pouští se jen do opravdu stoprocentních akcí s podporou celé řady odborníků. Pokud si opravdově nejsou jisti svým vítězstvím, raději celý projekt předem vzdají. Ale jen na oko, hledají další cestičky, pilují, zacelují možné skulinky v chybném řešení. Když zcela bezpečně ví, že jsou v právu, za nic na světě neuhnou. Může tomu být i obráceně, ale ani tehdy neuhnou. Tvrdošíjně hájí svoji pozici, věří, že jsou neomylní. Nakonec dojdete k závěru, že absolutně nemá cenu s nimi bojovat, a tím si ušetříte čas i nervy.
Kozoroh se velmi nerad podřizuje a většinou se chová velmi nenápadně, nemusí mít vždycky hlavní slovo, stojí opodál skrytý kdesi v davu a pozorně číhá. Kozoroh může být vysoký, štíhlý, buclatý, malý, ale vždy působí dojmem vyrovnaného člověka. Klidný, milý i příjemný pohled, jemná tvář s velkýma dychtivýma očima. Je nesmírně bystrým pozorovatelem a jeho hlas je sametový, jako by hladil. Často působí jako chladný a bezcitný člověk, ale ve skutečnosti je tomu tak, že nejančí, dokud to není třeba, dokud vše neprozkoumá, nepromýšlí a neosahá. Je to filuta, ten náš Kozoroh. Až po notném přemýšlení vydá svůj úsudek. Rozhodně je pro spravedlnost a svým nejmilejším se snaží bezpečně prošlapat cestičky kupředu. Dokáže být tvrdý k vám, ale i k sobě. Jeho mysl je konzervativní, snaží se udržet morálku, zákony, etiku. Málokdy zakopne, neboť stále hledí před sebe, na bezpečnou zem. Stoupá k vytčenému cíli, ke hvězdám, i když jsou pro něho tolik nedosažitelné. Kozoroha hned tak něco neodradí. To mi věřte.

 

žena:


Je silnou bytosti. Vůle, pracovitost, tvořivost a chuť jít vpřed jí často může být až ke škodě; unikají jí jiné věci. smysl pro romantiku, vydechnutí, objevování záhad. Jakmile se Kozorožka dotkne vyššího postavení, zdá se, že tím je neporazitelná a nepřesvédčitelná. Rozdává rozkazy, perfektně řídí chod rodiny, ale často bez úsměvu. Ješitnost sejí nedá upřít. Ve společnosti vždy dbá na etiketu, udržení příjemného chodu zábavy a po vašem odchodu se může propadnout do hluboké deprese. Stačí maličkost a je vykolejená ze zajetých zvyků. Je velmi kritická, daleko více než Panna, a hlavně nic jí neujde. Opravdová Kozorožka je stydlivá, nesnáší flirtování, bezduché projevy, dlouhodobé návštěvy. Má přirozený půvab i dobré způsoby. Je velmi realistická a konzervativní. Může žít v přepychu i v chudobě. Často je nejistá a potřebuje uklidňovat, jak dobře vypadá, jak si se vším náramně poradila, také potřebuje ujišťovat, že ji milujete.

 

muž:


Většinou je tichý, mírný, spolehlivý a nikterak nápadný. Stejně jako Býk si hledí svého, nesnaží se rozhodovat, je-li řadovým zaměstnancem. Nerad si pálí prsty. Lásku, radost, hněv, nervozitu - vše dovedně skrývá v nitru. Prozkoumat Kozorohovy vnitřní pochody je velmi obtížné. Celá řada Kozorohů je rozenými pesimisty, oni za to ale nemohou, už jsou takoví. Nevěří, dokud to neprožijí či nedrží v nice. Mají smysl pro přesnost, detail, pro normální život na zemi, na sny věří jen málo. Jsou nesmírně pracovití a ctižádostiví, ale také se rádi litují podobné jako Ryby. Tvrdohlavost, uvážlivost i časté nepochopení se jim nedá upřít. Neradi někoho žádají o pomoc a také se nikomu nesvěřují se svými milostnými zážitky. Než se Kozoroh zamiluje, tak to chvíli trvá, ale potom do toho spadne, ani neví jak. Když se žení, tak seriózně, na celý život, to je jeho krédo. Nevěrný nebývá, ale může propadat jiným nectnostem.

 

sex:


Je jedním slovem rozumná. Dokáže se milovat každým okamžikem, ale nemiluje-li, dokáže žít jako rak poustevník. Do sexu se nenutí, nesnáší pověst záletníka, a proto taky tak často nestřídá partnery. Dokáže se ovládat, často tak velmi, že si nedopřeje ani kapičku potěšení. Kozoroh je praktický i v milování. Většinou spoji příjemné s užitečným. Věrnost je jeho zásadou. Zřídkakdy se vrhá bezhlavě do manželství. Miluje se jedině tehdy, pokud je přes den v souladu s partnerem, v opačném případě dokáže vzdorovat i několik týdnů nebo měsíců.

 

přátelství:


Jsou těmi opravdovými kamarády. V případě nouze vám vždy pomohou, pokud skutečně mohou. Dokáží velmi dobře rozeznat, co je potřeba a co ne. Chovají se mírně, citlivě a mají pochopení pro vaše slabosti. Mnoho Kozorohů je vášnivými hráči pokru, automatů, sazky, sportky. Pokud tomu jednou propadnou, těžko se z her dostanou. Hlava jim sice říká, že by to neměli dělat, ale srdce a vášeň jsou silnější. Snaží se to maskovat, ale jsou špatnými herci. Zoufalství a prohry jim přímo čiší z nešťastného pohledu. Stále věří, že jednou velká výhra přijde, a potom s hraním definitivně skoncují. Lžou sami sobě a nikdo jim to nevymluví. Když se Kozoroh urazí, tak na velmi dlouho, ne-li na věky. Má svoji hrdost a taky se umí pěkně litovat. Na poskytnutou půjčku rozhodně nezapomene. Najde si vás všude a vezměte na to jed, že to z vás dostane. Ví, jaké má použít prostředky. Volí takové, kterých se nejvíce obáváte. Většina přátel Kozorohů je velmi obětavá, nereptá a dělá. Dokáží pohladit a zároveň ranit jakýmsi přirovnáním, které nedomyslí. Nechodí kolem horké kaše, hovoří přímo, nebo mlčí. Snažte se s nimi držet krok ve věcech dobrých a v případě, že by se vám něco nelíbilo, vyřikejte si to z očí do oči. Nepokoušejte se Kozoroha zrazovat od jeho plánů, to by vám nikdy neodpustil. Snažte se mu porozumět.

 

Ideální sporty:


lidový tanec, aerobik s nízkou formou zatížení, jogging, jóga, strečing, běh na lyžích, rychlá chůze, týmové sporty kromě fotbalu, vodní sporty

 

Ideální strava:


nízkotučné mléčné výrobky, čerstvá zelenina, ryby včetně lososa, drůbež kromě husy a kachny, jahody, jablka, avokádo

 

Ideální barva:


tmavě modrá, teple hnědá, lesní zelená, černá

 

Ideální partner:


býk, panna, ryby, štír, rak

 

Planeta znamení: Saturn


Saturn je principem prohloubení bytí, souhrnem sil, které zkouškami a osudem ženou je k vyššímu vývoji. Metafyzicky je totožností.

Signifikátor osudu:
vůdčí postavení, autorita, čest, při poškození úrazy, pády, nepřátelství, bída, osamocení, odsouzení, vězení, zklamání, těžký život, mnoho nevýnosné a trudné práce, zrada, překážky, převraty.

Signifikátor činů a událostí:
námaha, překonání překážek, zemědělství, hornictví, práce a činnost podnikaná v samotě, poškození, násilnosti, černá magie, úklady.

Signifikátor osob:
otec (při nočním zrození), manžel, starší lidé, rolníci, dělníci, hrobaři, osoby, které vnášejí všude vážnost, smutek, nezdar a zoufalství. Manžel: pevný, stálý, chladný, vážný, pilný, pečlivý, uzavřený, opatrný, výdělkář, zdravý egoismus. Při poškození: hádavý, lhostejný, popudlivý, náročný, lakomý. Ve vodních znameních: náchylný k pití, vůči rodině a partneru nedbalý.

Signifikátor povolání:
v silném postavení: učenec, archeolog, okultista, mnich, asketa, ve slabém: zemědělec, horník, zedník, lomař, nádeník, kramář, barvíř, hrobník, lodník, obuvník.

 

Kameny znamení:


onyx

 

Den znamení:


sobota

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář