Jdi na obsah Jdi na menu

sluneční znamení: BÝK

1. 2. 2009

Znamení Býka dává lidem, kteří se v něm narodili klidnou trpělivou povahu, cit a vztah ke všemu krásnému a příjemnému, co život poskytuje. Býci jsou často uzavření lidé, kteří se ani vůči nejlepším přátelům nezbavují zcela odstupu, i když vůbec nevyplývá z jejich domýšlivosti..

 

Býk je převážně domácí tvor. Pospíchá pomalu, vše si promýšlí. Ukvapené jednání nepatří k jeho špatným stránkám. Poměrně vždy se těší dobrému zdraví a má silnou konstituci. Je znám svou pasivitou. Nerad chodí na návštěvu, své přátele raději hostí doma. Je družný, dobrosrdečný, když ho přítel požádá o pomoc, ale ze všeho nejraději si mlčí a přemýšlí. Když se jednou za uherský rok rozčílí, tak parádně - to se mu raději kliďte z cesty. Má vynikající zažívání; velice rád proto jí. Není vybíravý, jen když je jídla hodně. Pohybuje se pomalu a jistě. Charakter má silný, ale vrásky si moc nedělá. Věří, že to dopadne dobře, ať se jedná o cokoli. Miluje přírodu, k životu nutně potřebuje čerstvý vzduch, jinak zleniví a může i onemocnět. Býk je velmi trpělivý, nikoli tvrdohlavý. Rovněž je velmi pracovitý. Kolik Býků vlastními silami postavilo nové a skvostně domy, roztomilé chaty i dřevěné sruby, to byste nevěřili. Nebojí se žádné fyzické práce. Na dřinu jsou zvyklí. Nesnáší poroučení, popostrkování a chaos. Svoji práci si musí promyslet, rozložit a podotýkám -svým tempem - také dělat. Na to se nesmí zapomínat.
Neznám jediného Býka, který by byl bez peněz. Nepřizná to, ale vždy má tajný fond. Není to proto, že by škudlil či něco před vámi tajil, má-li schované peníze, cítí se bezpečný. Žádný z Býků se nevydá z poslední koruny a patří-li ke vzácným výjimkám, pak nemůže klidně spát. Váží si peněz a majetku stejně jako rodiny. Je dobrým otcem, starostlivým manželem, i když očička mu pokukují po hezkých dívkách. Imponuje mu všechno velké a praktické. Rád pozoruje oblaka, nebe, hvězdy a nemusí při tom mluvit.
Některé ženy si stěžují právě na Býka, že není dostatečně romantický. Omyl. On je, ale pocity skrývá v nitru. Dostat z jeho dušičky na povrch láskyplná slova je nesmírně obtížné. To prostě musí partner(ka) cítit. Býk miluje zvířata, zejména psy a koně. Velká a ušlechtilá plemena.

 

žena:


Bývá rozumná a slušná. Máloco ji rozhází, zvládne téměř každou situaci. Vybuchne jen, provokujete-li ji delší dobu - potom se ale třese dům. Háže vším, co ji přijde pod ruku, nebojí se ani políčku. To vše ale pouze v krajním případě.
Je nesmíme pracovitá, obětavá a silná. Vydrží pracovat jako muž a vůbec jí nevadí, pokud má vykonávat vyloženě chlapskou práci. Zajímá se hlavně o vaření, shání stále nové pikantní recepty, aby svou drahou polovičku překvapila. Ráda sleduje televizní pořady, hlavně seriály. Četba většinu Býčic zajímá málo. Myslí přímo, pragmaticky. Vzrušující úvahy filozofuje nelákají, rovněž politika je mnohým Býčicím cizí. Myslí výhradně na svůj domov, děti, manžela a co dát do hrnce. To je pro ně nejdůležitější. Milují květiny a parfémy.
Býčice není koketa, ale ráda tancuje. Je to věrná a schopná žena.

 

muž:


Jednoznačně je dobrým přítelem, věrným manželem a výtečným milencem. Miluje klid, pohodu a plnou spíž. Je starostlivým, ohleduplným pracovníkem a snaží se nestrkat nos tam, kam nemá. Výhradně si hledí svého - je zastáncem rodiny, dobrých mravů, čestnosti a slušného zacházení. Nepotřebuje k životu - oproti Beranovi - horu přátel, stačí mu jen jeden, ale opravdový kamarád. Jeho nálady se však leckdy střídají. Většinou se snaží být vážný, ale když popustí uzdu veselí, tak to stojí za to. Dokáže rozesmát i nejzarputilejší povahy a praští se i přes kapsu. Býci bývají šetrní, dobří hospodáři. Čistotní, pilní, ale dost urážliví. Vydrží mnoho, neprojevují se, snaží se nenechat se vytočit - ale i oni jsou jen lidé, a když se skutečné rozčílí, tak strachy nadskakují i hrnce na plotně. Do lásky dají vše, i když to na nich není zrovna patrně, neboť pocity dovedou skrývat. Když se pro svou vyvolenou rozhodnou, tak opravdově a na celý život. Nesnáší změny - rozvody i rozchody. Stojí pevně na zemi.

 

sex:


Býk má výdrž, miluje se rád, ale ne za každou cenu. V lásce je plný rozporů. Je to zemské znamení, i maličkost mu může vadit. Když se vám dvoří, pak s vervou. Přeje si jit ihned na věc, což bývá složité. Pokud ho odmítnete, dokáže se zlobit, trucovat, nezavolá třeba měsíc. Potom se náhle objeví s kytkou či broži a dokonale vás oslní. Dočasně může být váhavý a nesmělý. Jak mu porozumět? Asi budete na řadě právě vy, abyste mu více rozvázaly jazyk!

 

přátelství:


Většinou jsou to čestní jedinci. Chovají se umírněně. Nesnášejí výstřednosti, skandály, ale rádi si vyhodí z kopýtka. Nikoli denně, ale jednou za čas. Když jim to sedne, je s nimi švanda a vždycky něco zaplatí. Nechtějte od nich vyřídit cosi obchodního, moc se v tom nevyznají a spíše věc pokazí. Zato ochotně a mnohdy zdarma vám vypomůžou s jakoukoli těžkou prací, se stěhováním, malováním, rytím zahrádky... Jsou upřímní, neradi se chlubí, a když přece, prostě to musí říct. Typický Býk se nenechá zlákat přáteli, pokud slíbil doma, že přijde včas. Navrhne raději novou schůzku. Rozumí do určité míry legraci, ovšem nesmí zasahovat do jeho rodiny a domovních práv. V nejlepším případě se urazí a odejde, v horším případě na vás nečekaně a bez řečí zaútočí. Když jednou odejde, už se nevrátí. Drží slovo. Nerad někde přespává. V cizí posteli se prostě nevyspí. Jeho názory stojí za vyslyšení; opravdu není hloupý. Býka - přítele si važte, nezklame vás. A když, není to opravdový Býk.

 

Ideální sporty:


rychlá chůze a lehký jogging, tenis, plavání - především v moři, jízda na plachetnici a windsurfing, jízda na kole a cyklokros, běhání na běžkách, horolezectví, tanec, aerobik s důrazem na břišní partie

 

Ideální strava:


jídla s vysokým obsahem vitamínu C - včetně ananasu, drůbež kromě husy a kachny, celozrnné potraviny zejména z ovsa, jídla bohatá na vitamín A, fazole, hrášek, čočka, avokádo

 

Ideální barva:


zelená, žlutá, růžová, oranžová, červená, vhodná je i jasně modrá

 

Ideální partner:


panna, kozoroh rak, ryby, štír panna, kozoroh, rak, ryby, štír

 

Planeta znamení: Venuše


Venuše je prazdrojem krásy a lásky, vtiskuje do světa všechny vlastnosti, jimiž se bytosti milují a obdivují život. Metafysicky symbolizuje podstatu a estetický řád. Astrologicky symbolizuje veselí, radost, družnost, ženské mládí, se vší jeho svůdností a nebezpečím, milostný vzruch. V horoskopu značí půvab života, milenku, krásu, estetické zájmy, umění.

Signifikátor osudu:
blahobyt, majetek, štěstí, radosti, vyznamenání, úspěchy,zisky,pocty, přátelství, štěstí v lásce, přízeň žen. Zklamání v lásce,hanba, ztráty, perverse, poživačnost, marnotratnost při poškození.

Signifikátor činů a událostí:
dobročinnost, umělecká práce, nákup šatů a šperků, účast na zábavách a rozkoši, výstřelky, nemravné činy, požitkářství.

Signifikátor osob:
milenka, dcera, podřízená žena, manželka, umělec, lidé zabývající se poskytováním zábavy. Manžel: jemný, dobrý muž, věrný, uměleckých sklonů, duchaplný, živý, srdečný, veselý, krásný a okouzlující.

Signifikátor povolání:
umělec, obchodník s přepychovým zbožím, voňavkami, umělecký- mi předměty, hračkami, módním zbožím, květinami, majitel zábavních podniků, rytec, dekoratér, kuchař, pachtýř.

 

Kameny znamení:


smaragr, korál, lepis

 

Den znamení:


pátek

 

#xa;line-height:150%;font-family:Verdana

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Svetlana - Nechapete nekdy sveho partnera?Prostudujte si jeho Znameni !

7. 12. 2012 5:51

Precetla jsem si zde charakteristiku znameni Byka - muze a nelze jinak nez souhlasit.Muj pritel je narozen v tomto znameni a jeho povaha,chovani, je naprosto stejne,jako ve vasem popisu.Kdybych drive vedela,jak Byk reaguje,kdyz se mu "nahodou" neco nedari,neresila bych to,vedela bych,ze tohle je prave pro jeho Znameni typicke a on ze za to vlastne ani nemuze...