Jdi na obsah Jdi na menu

ASTROLOGIE VZTAHŮ (3.díl)

1. 7. 2012

 

Základní pohled na horoskop a vyvrácení obecně zažitého mýtu
Pokud zastáváte názor, že "protiklady se přitahují", vezměte prosím na vědomí, že toto pravidlo funguje sice spolehlivě u magnetu, ale ve vztazích je pravda přesně opačná – protiklady se nepřitahují a naopak dávají velmi silné dispozice pro rozpad vztahu, ať již v jeho prvních fázích, nebo i později.

Nejzákladnější pohled na horoskop je z hlediska obsazenosti jeho dolní a horní poloviny: zmíněný introvert a extrovert. Slunce, Měsíc a ostatní vnitřní planety v dolní části horoskopu naznačují na introverta a naopak - silně obsazená horní polovina pak na extroverta.

Je li jeden z partnerů introvert a druhý extrovert, máme před sebou téměř klasickou ukázku protikladů, které spolu naleznou společnou řeč pouze velmi obtížně. Zatímco jeden z partnerů by například měl rád klid a potřebuje například do přírody, druhý si nejlépe odpočine ve společnosti, pokud možno aktivním způsobem. V těchto protikladech tak leží základy značných problémů, například při dohodě o trávení volného času, atd. Již první pohled na oba horoskopy vám tím napoví, jestli se k sobě dva lidé hodí a co lze od vztahu očekávat. Nicméně pokud je vztahový horoskop velmi harmonický v důležitých bodech, existuje značná pravděpodobnost, že se oba partneři domluví a že nebudou mít problém se vzájemně tolerovat. Ještě snad jedna poznámka: extrovert se většinou lépe přizpůsobí introvertovi, než naopak, i když toto pravidlo nelze zcela zobecnit, záleží i na dalších aspektech.


Partnerské vztahy u teenagerů
Partnerské vztahy mezi teenagery vznikají sice na stejných principech, ale většinou jde u nich zejména o získávání základních zkušeností a poznávání sama sebe. Tedy - mělo by jít především. Problém je pouze v tom, že většina mladých lidí bere své první lásky smrtelně vážně a při jejich rozpadu jsou pak schopni i ublížit sami sobě, protože se nenávidí, připadají si zrazeni, nepochopeni a mají pocit, že selhali a že tímto vztahem jejich život končí. Je to samozřejmě nesmysl, ale zkuste racionálně vysvětlit čerstvě opuštěné, nebo opuštěnému náctiletému, že ten příští vztah bude zřejmě daleko lepší, pokud se v tomto dostatečně poučil. Zejména dívky se silně citově vážou na partnera, se kterým získaly první intimní zkušenost, ale tento problém mají čím dál častěji i mladí muži. Většina pokrokově uvažujících psychologů dnes již považuje více intimních zkušeností v mladém věku za velmi přínosný faktor pro pozdější zralý vztah, protože člověk tak snáze získá představu, co vlastně od druhého očekává a co čekat může. Teenageři v naprosté vetšině případů primárně neuvažují o vážnějších aspektech vztahu: o dětech a o společném životě, což je z hlediska jejich správného vývoje v pořádku. Vztahy, které vznikly mezi náctiletými a vydržely do pozdního věku, sice známy jsou, ale jejich procento není příliš veliké, to je prostá statistika.


Partnerské vztahy mezi seniory
Tyto vztahy je možné zařadit mezi nejstabilnější a s nejmenšími nároky na výše zmíněné podmínky. Senioři, až na výjimky většinou nekladou takový důraz na sexualitu a za největší klad považují vzájemné porozumění. Mají bohaté životní zkušenosti a potřebný nadhled a partnerství obvykle navazují až po určité době od ztráty původního životního druha. Vztahy jsou pro tuto věkovou skupinu velmi důležité, protože samota člověka vždy nejvíce zatěžuje ve vyšším věku a odpovídající partner je proto nesmírně přínosný pro spokojený život seniorů, daleko důležitější, než vliv neustálých výkyvů na poli sociálních jistot a domácí ekonomiky. Neznamená to však, že by harmonický partnerský horoskop neměl na vztahy seniorů vliv, naopak. Rozdíl je pouze v tom, že většina lidí v pokročilejším věku je schopna značných kompromisů a umí si prožít daleko větší štěstí tam, kde ho mladší často ani nezaregistrují.

Pokud toužíte po jistotě i za cenu štěstí, nedivte se, že jí získáte právě za takovou cenu.

Richard Bach, www.oranzovestranky.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář