Jdi na obsah Jdi na menu

BARVA MOČI LECOS PROZRAZUJE

25. 5. 2016

 

Barva moči může o člověku prozradit mnohé, i závažné onemocnění! Například pěněná moč naznačuje, že jíte hodně bílkovin nebo máte problém s ledvinami, červená moč může ukazovat, že trpíte rakovinou!

 

Barva moči:


Čirá. Pijete hodně vody. Možná až moc.


Slámová. Jste v pořádku, zdraví a hydratovaní.


Průsvitná žlutá. Jste v pořádku.


Žlutá. Normální, ale brzy se napijte vody.


Medová. Vaše tělo nemá dost vody. Napijte se.


Hnědá. Možná máte nemocná játra. Nebo jste velmi dehydratovaní. Pořádně se napijte, pokud se barva nezmění, navštivte lékaře.


Růžová nebo načervenalá. Nejedli jste nedávno řepu, rebarboru nebo borůvky? Pokud ne, možná máte v moči krev. Nemusí to znamenat nic. Ale také to může být příznak nemoci ledvin, nádoru, infekce močových cest, problémů s prostatou, dokonce otravy olovem nebo rturí. Každopádně navštivte lékaře.


Oranžová. Možná jen nepijete dost vody nebo to může být barvivo z jídla. Ale také můžete mít problém s játry nebo se žlučovodem. Navštite lékaře.


Modrá nebo zelená. Dobře, tohle je něco jiného. Existuje vzácná genetická porucha, kvůli které můžete mít moč této barvy, ale praděpodobně jde o barvivo z jídla. Nebo léků. Pokud se barva moči nezmění, navštivte lékaře.


Zpěněná moč. Pokud je to občasný jev, je to normální. Může to ale znamenat příliš bílkovin ve vaší stravě nebo problém s ledvinami. Pokud vaše moč pění pokaždé, navštivte lékaře.

 

zdroj:

http://best-page.cz/barva-moci-muze-odhalit-nemoc/

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář