Jdi na obsah Jdi na menu

OČKOVÁNÍ? NEŽÁDOUCÍ ÚČINEK: SMRT

20. 4. 2010

Kniha: Side effects: Death, Confessions of a Pharma-Insider ) Napsal John Virapen, který přes 35 let pracoval ve farmaceutickém průmyslu, v jedné z největších švédských firem, tam pracoval jako výkonný ředitel. Ve své knize odhaluje svinstva páchaná každodenně v odvětí, které by se mělo starat o zdraví lidí, tak jak zní v Hippokratově přísaze:

Lékařské úkony budu konat v zájmu a ve prospěch nemocného, dle svých schopností a svého úsudku. Vystříhám se všeho, co by bylo ke škodě a co by nebylo správné.

Nepodám nikomu smrtící prostředek, ani kdyby mne o to kdokoli požádal a nikomu také nebudu radit (jak zemřít).

Tento etický kodex v tomto průmyslu, vědě, říkejme tomu, jak chceme zkrátka zmizel a to díky korupci, podvodům a podplácení.

Pár ukázek z knížky:

 

 

Strana 30

…Doktor se nerozhoduje na základě stavu vývoje v medicíně, ale na tom jestli mu nechal na stole vzorky zdarma v průběhu minulé návštěvy, na jaký festival mu sehnal lístky, co poslal jako dárek jeho „staré“ k narozeninám a tak…

…Proč by farmaceutické firmy orientované na zisk, vyhazovaly v průměru 35 000 euro na doktora, když by z toho nic neměly ? …

Strana 61

…Zednářská Rotshildova loutková vláda ( čti vláda USA ) na to nečekaně nereagovala ( na výčet vedlejších příznaků jimiž byla SMRT, těch bylo na tisíce )…

…Zamlčování vedlejších efektů a tisíců mrtvých je totiž standardní praktika ve pharma průmyslu…

Strana 62

…Chronicky nemocní garantují po čas svého života trvalý obrat, ale lék, který by skutečně vyléčil chorobu by zruinoval celý tento trh…

Strana 100

…Cena té sračky, která je úplně na hovno, která přivedla plno lidi ke zbláznění a sebevraždě, byla kopírovaná ze Švédska dál do světa. Důvodem proč léky pro 3. svět nemůžou být levnější ( když většinou stojí 10 000, tisícinu ceny ) je to „ze by to zruinovalo ceny na západě“ jinými slovy, nevydělali by na tom tolik…

Strana 109

…Informace o možném vedlejším účinku a to SEBEVRAŽDĚ se neobjevuje na americkým, ale jenom německým balení…

…Eli Lilly ( švédská firma ) samozřejmě věděla o všech vedlejších příznacích dříve, než požádala o registraci, jde o peníze, ne o zdraví pacientů, o co asi jinýho, když tam seděl Bushův fotr ( ve správní radě )…

Náhled do knížky:

http://www.beletrie.eu/data/attachments/smrt%20cz_web%201.pdf

 

Rozhovor z Bibliotéky, která se konala začátkem listopadu na Slovensku od Juraje Šlesara:

John Virapen: Acylpyrin vás může zabít dříve, než se dostanete ke dveřím lékárny

 

Dobrý den, pane Virapen. V anotaci k Vaší knize se píše, že jste strávili dlouhé roky působením ve farmaceutickém průmyslu.

Ano, přesně tak. Bylo to dlouhých 35 let. Dělal jsem pro několik velkých společností. Začínal jsem jako obchodní zástupce a postupně jsem si vyzkoušel všechny oddělení. Chtěl jsem se naučit co nejvíc a byl jsem úspěšný. Díky tomu jsem se dostal až úplně na vrchol a stal se generálním ředitelem pro švédskou pobočku společnosti Eli Lilly & Company. A pak se začaly dít různé věci. Všiml jsem si, že společnosti vůbec nezajímá představování nových léků, které by pomohly lidem. Když se podíváte na celý farmaceutických průmysl, jejich jediným cílem je potlačovat symptomy, oni nechtějí léčit nemoci.

Takže jejich cílem je potlačit symptomy, aby se lidem zdálo, že jejich léky pomohly?

Ne. Jejich jediným cílem je vydělat hodně peněz. Co myslíte, proč ještě nevynalezli lék na AIDS?

Budu hádat, nechtějí?

Samozřejmě! Vždyť jde o miliardy dolarů. Nebo taková cukrovka! Kdo by ji chtěl vyléčit? Vždyť ti, co jí trpí, si musí kupovat léky každý den až do smrti. A totéž se týká například Parkinsona.

Takže vy tvrdíte, že pokud by chtěli, tak by tyto nemoci mohly léčit? Nebo alespoň by věděli vynalézt léky na jejich vyléčení?

Ano, přesně tak.

A bylo to takto vždycky? Vždy šlo farmaceutickým firmám pouze o zisk, nebo se něco změnilo postupem času?

Myslím, že chlapíci, kteří založili tyto společnosti, to jest chlapíci, kteří byli převážně lékárníci a chemici, byli čestní lidé, kteří chtěli lidem skutečně pomoci, ale pak přišli draví a výkonní ředitelé. Super mozky s tituly z Harvardu a podobně a jediné, co jejich skutečně zajímalo bylo: „Jak můžu vydělat hodně peněz?“ A protože investoři, kteří investují obrovské prostředky do jejich společností se zajímají pouze o návratnost svých investic, farmaceutické společnosti se musí zajímat o zisky investorů, ne o lidi, kteří jsou nemocní.

Ale to je dost smutné …

To je velmi smutné! Podívejte se například na největší podvod, který dělají už dlouhá léta – očkování. Peníze přicházejí od daňových poplatníků, v podvodu je zahrnuta i vláda …

Podle vás tedy očkování nefunguje? Nebo není nutné?

Je to odpad!

Co například taková žloutenka? Žádné očkování není účinné? Lidé přece nedostanou žloutenku, když jsou očkováni, ne?

Ale oni by ji nedostali, ani kdyby nebyli neočkovaní! Žloutenka nebo taková dětská obrna jsou však velmi specifické nemoci, které mají velmi specifických přenašečů. Ale například chřipka, kterou dostanete každou podzim – kdo už jen potřebuje očkování proti chřipce?

Staří lidé? Děti?

 

Ne! A ne! Taková chřipka je přirozený fenomén.

Čili očkování je podle vás zbytečné i v takových případech? Neboť obecně se tvrdí, že dostat chřipku v pokročilém věku může být velmi nebezpečné.

Ano, přesně to nám tvrdí. Ale vy opravdu věříte všemu, co vám tvrdí média?

To samozřejmě ne, ale o mě přece ani nejde. Já jsem ještě relativně mladý a očkování proti chřipce nepotřebuji. Ale pokud mi bude doktor tvrdit, že moje babička potřebuje očkování, aby náhodou nezemřela na běžnou chřipku, tak ji k tomu doktorovi snad i vyženu.

Ale vždyť tady nejde ani o babičku! Oni nám všem zaprvé tvrdí, že bychom měli očkovat děti. A to je problém!

Ano, děti jsou samozřejmě druhou částí všeobecné osvěty.

Ale děti přece nepotřebují očkování! Myslíte, že když Bůh stvořil člověka, tak řekl: „OK, chlapci. tak tady jste, ale nezapomeňte se občas očkovat? „Ne, on nám dal způsob, jak se ochránit, je to náš imunitní systém. Ale my se o sebe nestaráme. Všichni vy, mladí lidé … Ničení životním prostředí, … nemluvě o smažených kuřátka z Kentucky nebo takovém Burger Kingovi …

Ano, rozumím. Ale na naši obranu musím prohlásit, že na Slovensku nemáme Burger King.(Ano, jsem si plně vědom dvou provozů BK v Bratislavě. Při tomto rozhovoru jsem na ně však jaksi pozapomněl, omlouvám se všem fanouškům Whoppera. )

 

(Smích) No aspoň něco. Takže když chce společnost vydělat obrovské peníze, tak se dá na výrobu vakcín. Ale pokud má být vakcína komerčně úspěšná, tak do ní musí společnost nacpat množství chemikálií, které se volají adjuvanty. Jejich úkolem je nakopnout vakcínu, aby fungovala. I když ve skutečnosti jen nakopnou váš imunitní systém. A to je hloupost. Protože tyto chemikálie mají řadu vedlejších účinků. Účinků, které zabíjejí lidi, případně ještě více zhoršují jejich zdravotní stav. A když onemocníte, tak samozřejmě vydělají ještě víc peněz.

Takže tím, že se necháme očkovat, riskujeme množství vedlejších účinků, které nám způsobí další zdravotní komplikace, které bude následně léčit tatáž společnost, která jejich způsobila a výsledkem bude její vyšší zisk?

Přesně tak. Vy si to asi nepamatujete, ale před pár lety, a není to tak dávno, se dávala dětem vakcína Thimerosal, která obsahovala rtuť.

Vážně? A není rtuť jedovatá?

Samozřejmě že je! Vždyť to je základní vlastnost rtuti! No a u tisíců a tisíců dětí po celém světě způsobila autismus. Teď se to snaží ututlat a tvrdí, že jejich autismus nebyl způsoben touto vakcínou, ale existují věrohodné studie, které dokazují, že právě tato prokletá vakcína, obsahující rtuť, může za prudký nárůst autismu u těchto dětí.

Jak pak společnosti řeší tyto případy? Rodiče postižených dětí se určitě ozývají.

Nuže, řešení je jednoduché. Prostě řeknou, že rodiče se zbláznili. A lidé jim věří. Protože oni vlastně platí lidem za to, aby jim věřili. Podívejte. Určitě jste slyšeli o prasečí chřipce.

Jistě.

Minulý rok jsem byl v Belgii na setkání se sekretářem ministerstva zdravotnictví. Během setkání na chvíli opustil místnost a já jsem si na jeho stole všiml dokumenty. Nedalo mi to a prohlédl jsem si je. V těch dokumentech jasně stálo, že společnost GlaxoSmithKline (čtvrtá největší farmaceutická společnost na světě ) jedná s belgickou vládou o ceně vakcíny proti prasečí chřipce. A to bylo v lednu 2009. Debata o potřebě očkování proti této chřipce začala v květnu 2009.

Takže se připravovali na potenciální epidemii, o níž ještě nikdo ani nevěděl?

Asi tak. Nějaký bacil se „náááhodou“ objevil v Mexiku. Oni ho tam dovezli. Ale nikdy se z toho nestala pandemie. Rozumíte?

Hm, ale to se mohlo lehce stát, ne? Není to příliš nebezpečné, zahrávat se takto s nebezpečnými viry? Co kdyby opravdu vypukla pandemie?

No pokud by opravdu vypukla, pak by samozřejmě musely dodat nějaký reálně fungující lék, ale rozhodně by to nebyla ta vakcína, kterou běžně nabízeli. Vzpomínáte si na ptačí chřipku?

To asi každý. Další hoax?

Tehdy se vyrobilo nepředstavitelné množství vakcín, ale co s nimi? Očkována ptáků?

Vakcína byla přece určena lidem, ne?

Ano, ale ta vakcína nebyla skutečným očkováním. Neboť ani ptačí chřipka ve skutečnosti neexistovala!

Tvrdíte, že ptačí chřipka nebyla nebezpečná, nebo že vůbec neexistovala?

To druhé! Byl to celé jeden velký podvod!

A co na to WHO (Světová zdravotnická organizace)? Tím takové manýry nevadí?

WHO je banda k ***** v. A určitě to tam napište!

(Smích) Vidím, že jste přesvědčen o zbytečnosti této organizace …

Absolutně! To, co skutečně potřebujeme, jsou nezávislé skupiny stanovené jednotlivými vládami, které by vytvořily systém regulace, který by byl schopen kontrolovat, co dělají tito lidé.

Je to vůbec možné? Vždyť tito lidé mají obrovské finanční prostředky …

Vždyť právě. Skutečně nevím, jestli je to možné. Tito lidé platí politiků, diktují jim legislativu, vlastní téměř celý výzkum. 70% výzkumu vlastní a řídí farmaceutické společnosti. Jen před nedávnem poslala jedna z největších společností dopis všem významným profesorem, kteří něco znamenají v oblasti farmaceutického výzkumu, aby jej podepsaly. A oni to udělali. Všichni do jednoho.

A co bylo obsahem toho dopisu?

Obrovská spousta marketingových žvásty! Ten dopis nepsal žádný odborník, ale nějaký marketingový expert. Na tom však přece nezáleží, když za jeden podpis dostanete devět milionů dolarů, však?

Devět milionů za jeden podpis?

Ano. Za jeden podpis.

Dělá vůbec ještě někdo farmaceutický výzkum kromě farmaceutických společností?

Farmaceutické společnosti nic nezkoumají. Jen vědci mohou zkoumat.

V pořádku, ale společnosti tento výzkum platí, ne?

Ano.

Ale v tom případě je v pořádku, že chtějí být na tom výzkumu ziskoví, ne? Vždyť ho platí.

Ne, není to v pořádku! Protože oni nefinancují výzkum, oni diktují vědcům, co musí vynalézt. Bez ohledu na reálné výsledky!

Takže tyto výzkumy nemají žádné reálné výsledky? Nebo se reálné výsledky nikdy nedostanou na trh?

Reálné výsledky výzkumů se nikdy nedostanou na trh. Tedy pokud jim nevyhovují. Nemají problém zatajovat výsledky výzkumů, které jim nevyhovují. Před časem se odehrál soudní proces, při kterém musela jistá farmaceutická společnost zaplatit pokutu 1,4 miliardy dolarů, protože utajovaly různé skutečnosti a hlavně prodávali lék bez legálního povolení. Vedlejší účinky tohoto léku byly obrovské. Ten lék vydělává 4,5 miliardy dolarů ročně! Mimochodem, jmenuje se Zyprexa a společnost ho nikdy nepřestala prodávat. Navzdory pokutě 1,4 miliardy dolarů! A zákon jim ani neříká, aby tak udělali. Dostali pokutu a tím to hasnt. Jediný, kdo by to mohl udělat, je FDA (Food and Drug Administration – americká Správa potravin a léčiv ), ale ti to neudělají, protože jsou podplaceni.

Je vůbec na světě nějaká země, kde situace není natolik kritická? Kde legislativa reálně funguje? Nebo je to všude na světě stejné?

Všude je to stejné. Kdysi bylo alespoň Švédsko zemí, která na tom nebyla tak špatně, ale v současnosti jsou již stejně zkorumpovaní jako všichni. Vždyť já sám, osobně, jsem uplácel švédskou vládu, aby schválila psychoaktivní lék. Klidně to tam napište.

To se spolehněte. A museli jste? Nutil vás někdo?

Nuže, pokud jsem chtěl dosáhnout výsledků, tak jsem musel.

Kdo dělá tato rozhodnutí? Jsou do nich zahrnuty celé společnosti, nebo o podplácení rozhoduje jen top management?

Pouze management. Víte, musíte být chytrý jako já. Prostě jsem přišel za vedením a řekl jsem jim: „Pokud chcete, aby byl tento lék schválen, budeme je muset podplatit“ A oni řekli: „V pořádku, udělejte to.“ Když si podíval specifikaci přípravku odpovědný profesor a vědec, tak se smál . Sám prohlásil, že ten lék je úplně na nic. Ale peníze mu byly sympatické, tak nám pomohl lék schválit.

Ach … Je tedy vůbec na trhu nějaký lék, který skutečně funguje? Vyplatí se vůbec něco kupovat?

Ne. Všechny ty chemické léky můžete vzít a hodit je do řeky.

A co například léky na potlačení bolesti?

Ajáááj, to jsou ty nejhorší!

Proč? Vždyť fungují!

To kdo řekl?

Ja! Když mě bolí hlava, polkne zázračnou růžovou pilulku a hlava už mě nebolí!

(Soustrastný pohled)

Ale ne! Neříkejte mi, že je to jen placebo! Vždyť to už nebude teď fungovat!

Nebojte se, bude. Stačí, když tomu budete i nadále pevně věřit. Ale pokud vás už i bolí hlava, stojí to za to, vzít si lék s množstvím negativních účinků, na kterém můžete zůstat závislí do konce života?

Tak to, že si občas vezmu tabletku proti bolesti neznamená, že se na ně stanu závislý.

To možná ne, ale riskujete například vnitřní krvácení. To je reálná hrozba takového acylpyrinu.

Acylpyrín je nebezpečný?

Velmi nebezpečný!

Ale vždyť acylpyrin je považován za jeden z nejbezpečnějších léků. Jediné, co vlastně dělá je, že ředí krev, ne?

Ano, přesně tak. Ale pokud přijdete do lékárny s bolestí hlavy a vaše krev je normální a nepotřebuje zředit, tak můžete být mrtvý dřív, než dorazíte ke dveřím. Pokud byste dnes šli do jakékoliv země na světě a snažili se zaregistrovat lék, jako je acylpyrin, nikde by vám ho neschválili. Protože klinické data tohoto přípravku jsou tak špatné, že by to neriskovali nikde na světě.

Takže pokud by byl acylpyrin objeven až teď, nikdy by se na trhu nezjevil? Samozřejmě pokud si odmyslíme zjevně běžnou praxi úplatků.

Přesně tak. Ale úplatky a pokuty nejsou pro farmaceutické společnosti problém. Například lék Zyprexa, který jsme již zmiňovali. Společnost za něj dostala pokutu 1,4 miliardy dolarů. Hned tentýž měsíc zvedla cenu tohoto přípravku o 11,9%. Takže kdo nakonec zaplatil tu pokutu?

A co si myslíte o lécích, které se používají v chirurgii, nebo na chemoterapii a podobně? Ani ty nefungují?

To je něco jiného! Já celou dobu mluvím o lécích, které si běžně kupujete v lékárnách, případně vám je předepisuje doktor. Nemám nic proti lékům používaným v chirurgii. Ale léky na předpis? Doktoři jsou uplácení, aby vám předepisovala konkrétní léky.

Myslím, že to je všeobecně známo, že doktoři jsou placeni, aby předepisovala konkrétní léky.

Ano, já vím. Vždyť jsem se jim cosi naplatel. Ale dám vám radu. Pokud se chcete dožít mého věku, tak se na jejich léky vykašlete. Jinak nebudete mít šanci.

Co tedy radíte? Co by měli lidé dělat, když dostanou například chřipku?

Jděte a vezměte si příručku vaší babičky. V ní jistě najdete, že si máte dát horkou polévku, zůstat v posteli a odpočinout si. To vám opravdu pomůže. A ne jako dnešní mladí lidé, kteří si raději vezmou nějaké svinstvo, aby mohli jít v sobotu večer ven s kamarády pít pivo a vymýšlet blbosti.

Ale vždyť to funguje. V sobotu je jejich vždy plné město!

Ano, teď to funguje. Ale do deseti let jejich to zabije. Ale opět – je to jejich rozhodnutí. Mě více trápí například statistiky, kolika dětem jsou již v útlém věku podávány psychoaktivní látky! To je to, co mě skutečně trápí a co je podstatou mého boje proti farmaceutickým společnostem. Mnozí si myslí, že jsem tuto knihu napsal jen kvůli penězům, ale to není pravda. Samozřejmě, pokud se bude kniha prodávat, tak z ní budu mít zisk, ale ten sotva pokryje náklady, které jsem do jejího vydání investoval. Když kniha vyšla poprvé, tak vydavatelství, které ji vydalo, do měsíce zkrachovalo, jen tak z ničeho nic. A na problémy narážím neustále.

Není to nebezpečné, vydat takovou knihu? Kdy mohou nechat zbankrotovat vydavatelství, proč to neudělají i vám?

Vždyť i udělali. Finančně jsem na dně. Z prvních tří vydání této knihy jsem neviděl ani cent kvůli podezřelým bankrotem, soudním sporům, a tak dále. Má to však i výhodu – teď už mi nemohou nic udělat. Stal jsem se jedním z nejznámějších představitelů boje proti těmto společnostem. Jsem příliš populární. Nemluvě o tom, že mám fyzické důkazy, že vše, co tvrdím, je pravda. ( Proto knihu o činnosti manažera ve farmaceutickém průmyslu pod názvem Rubiovy rozhovory – Příběh farmaceutického znalce napsal pod pseudonymem John Rengen. )

Takže hlavním cílem boje jsou děti. Kdy jste se rozhodli změnit stranu a přejít „k nepříteli“? A proč?

Před šesti lety, když se mi narodil syn.

Čili vaše jediné dítě změnilo váš postoj?

Ano, přesně tak. Ve věku 62 let se mi narodil syn a ten vše změnil.

(Následoval můj pád ze židle) Takže vy máte teď 69 let? Skutečně na svůj věk nevypadáte.

Děkuji, to proto protože neužívám léky. (Smích) Takže, když jsem uviděl svého syna a viděl jsem, jaké svinstvo chtějí do něj cpát pod záminkou, že jde o neškodné očkování, tak jsem si vzpomněl na všechno, co jsem v tomto průmyslu zažil . Na vše, co jsme udělali. Na všechnu tu korupci. Protože o tom to je – o korupci a výborném plate. Nové auto každý rok množství dobrého jídla a pití, ženy, sex, všechno. Asi si umíte představit, jak takoví korporátní chlapci fungují. A já jsem byl jeden z nich. Ale syn to všechno změnil. Už jsem nechtěl víc spát s mladými slečinka a vést takový život. A tak jsem dva roky strávil psaním této knihy, stálo mě to celý můj majetek, ale já se nevzdám. Kvůli němu. Mému synovi.

Rozhovor můžete najít na martinus.sk

Zdatní angličtináři najdou jeho přednášku, která má 4 části zde.

Knížku doporučuji, je čtivá a najdete v ní mnoho zajímavých informací. Kniha má 256 stran a cena se pohybuje kolem 300,-. Nejlevnější prodej této knihy je zde.

Přeji příjemné čtení

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář