Jdi na obsah Jdi na menu

CO PROZRAZUJÍ ANOMÁLIE NEHTŮ

1. 6. 2014

 Důkladně si prohlédněte své nehty. Podívejte se, jaký mají tvar, zda se na nich objevují skvrny či rýhy, jestli se nelámou a jakou mají barvu. To vše totiž cosi vypovídá o zdravotním stavu a naší kondici.

 

Spousta lidí věří, že bílé skvrny na nehtech jsou způsobeny nedostatkem vápníku, a proto se snaží jíst více sladkých mléčných výrobků, čímž si zdravotní stav ještě zhoršují.Bílé skvrny  totiž mohou poukazovat i na přebytek některých látek v těle.

Bílé skvrny – důsledek nesprávné životosprávy, ukládání kyseliny močové v organismu jako důsledek nadměrného příjmu bílkovin, extrémní příjem cukru a jeho nadměrné uvolňování, poruchy funkce slinivky, nadměrný příjem vápníku a jeho ukládání v ledvinách

Svislé rýhy, proužky – oslabení funkce jater, chronická únava, chronické onemocnění střev, špatné trávení

Podélné rýhy – u kuřáků značí hromadění toxinů v organismu

Dírky – špatná funkce sleziny, nedostatek minerálních látek

Přílišná červeň - přebytek červených krvinek

Bledé nehty – projev chudokrevnosti

Modré nehty – objevují se u lidí s nemocným srdcem

Žluté nehty -  oslabení jater, žloutenka

Deformace – může znamenat plísňové onemocnění nehtů, nedostatek vitaminů a minerálů

Mnohé o našem zdraví napoví také to, na jakém prstě se změny na nehtech nacházejí. Palec odpovídá mozku a lebce, ukazováček plicím, prostředníček tenkému střevu, prsteníček ledvinám a malíček srdci.

Bílé skvrny na prsteníčku tedy znamenají ukládání vápníku v ledvinách, na prostředníčku nevstřebaný vápník ve střevech a ukazováček vápníková ložiska v plicích.

Pokud jste na svých nehtech něco objevili, co na nich předtím nebylo, není nutné propadat panice. Jedná se pouze o varovný signál a nikdy není pozdě problém napravit.

Dobré je zvýšit příjem vitaminů a minerálů v přírodní podobě – čerstvá zelenina a ovoce. Dále by se měl omezit příjem bílkovin a jednoduchých cukrů a především cigarety, kávu a alkohol. Naopak je dobré zvýšit příjem tekutin, a to nejlépe čistou vodu, a dopřát si delší spánek.

Vnitřní regeneraci můžete podpořit regenerací vnější, což spočívá v pravidelném promazávání nehtů kvalitním olejem.

zdroj:

http://nehty.zdrave.cz/co-napovi-nase-nehty/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář