Jdi na obsah Jdi na menu

ZMĚNU ŽIVOTNÍHO STYLU KONZULTUJTE SE SVÝM LÉKAŘEM, ALE..

28. 2. 2021
Všimli jste si zajímavého životního paradoxu? Když chce nějaký pacient zlepšit svůj chronický zdravotní stav za pomoci změny životního stylu a také výživy, je vždy doporučováno, aby to konzultoval se svým lékařem. To je vlastně skvělé, že se máme na koho obrátit, kdyby tam nebylo jisté ALE..
 
 
Ale jestli někdo čeká, že mu jeho lékař při konzultaci jak teda s tou stravou, když chce snížit cholesterol, hypertenzi, vysokou hladinou glukózy v krvi a ještě k tomu dopnout své kalhoty ( tohle všechno je mimo jiné příznakem metabolického syndromu), tak musím bohužel konstatovat fakt, že se obvykle moc konkrétních a hlavně výživově správných doporučení v ordinaci často nedočká. Průměrný lékař má čas na pacienta do 10 minut, co asi tak všechno stihne sdělit že?
Medicína je vlastně takový specializovaný obchod, postavený především na názoru, že léky jsou to jediné, účinné a správné řešení. Ptát se tedy průměrného lékaře na terapii výživou je jako konzultovat s učitelem hudby matematické diferenciály.
Podle nějakých průzkumů prý navíc dnešní asistentka, která kdy držela nějakou dietu, ví o výživě zhruba tolik jako průměrný doktor.
Naštěstí to tak nemají všichni lékaři, jsou mezi námi zdravotníci, kteří se o téma výživy aktivně zajímají a doplňují si vzdělání v odborných kurzech. Těch je však hodně málo.
Je dost pravděpodobné, že váš praktický lékař, do jehož rukou vkládáte rozhodování o vašem zdraví, neví o nutriční medicíně více než vy. I když si paradoxně právě lékaři myslí, že o ní ví daleko vic než běžní "smrtelníci" a díky tomu tvrdohlavě také zatracují a arogantně popírají možnosti uzdravení za pomoci něčeho tak obyčejného jako je to, co si dáváme každý den na talíř.
Já k tomu dodám ještě jednu zajímavou připomínku. Až příště půjdete k vašemu lékaři, nenápadně si ho prohlédněte.
Vypadá strhaně? Trpí obezitou? Má příznaky vysokého krevního tlaku? Jak vám může takový člověk pomoci s vaším zdravotním problémem, když nedokáže pomoci ani sám sobě, alespoň co se metabolismu týče.. Osobně bych radám a doporučením takového specialisty moc nevěřila.
Lidičky, je opravdu důležité, mít vlastní odpovědnost za své zdraví a hlavně motivaci hledat cesty a možnosti, jak si skutečně pomoci a díky tomu si třeba i zachránit život.
Přeji vám zasvěcenou volbu ve všem, co se týká zdraví a budu se těšit na vaše osobní příběhy z našich českých ordinací.
Krásný zbytek dne přeje všem Andy, alternativní zdravotník pro zdravotní prevenci a výživu. Více info na mém blogu www.superimunita.cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář