Jdi na obsah Jdi na menu

VĚTŠINU TOHO, PRO CO SE ROZHODNEME A CO NAKONEC UDĚLÁME, JE MIMO NAŠI VĚDOMOU VŮLI

18. 4. 2020

Málokdo z nás si uvědomuje, že je naše chování řízené odněkud, kam nemáme přístup a co nemůžeme sami kontrolovat ani přímo ovládat.. naší pravou psychickou realitou je naše NEVĚDOMÍ (prý je tam až 90procent naší duševní podstaty).

Je naivní se domnívat, že to co cítíme, na co si vzpomínáme nebo to jak myslíme, tvoří celou naší mysl. Ve skutečnosti je naše vědomí jen minimum toho, co v nás je a co nás v životě někam směřuje.

 

Nepříjemnou pravdou i poznáním je, že vědomí je fakticky loutkou v rukách našeho nevědomí. Tohle místo konfliktních sil, naše nevědomé "skladiště" všeho, co jsme kdy v životě okusili a pocítili ve skutečnosti řídí celý náš osobní svět.

 

Naše mysl funguje tak, že pokud je pro nás nějaká myšlenka, vzpomínka či pocit příliš zatěžující, jsou tyhle naše prožitky vytěsněny a uloženy do nevědomí, kde jsou pro nás fakticky nepřístupné..a tak si fungujeme jakoby v pohodě dál (nic nás přeci vědomě netrápí, vždyť náš vnitřní ochránce to v dobrém úmyslu před našima očima navždy uschoval..) a ono to zatím tiše řídí většinu našich myšlenek i chování.

 

Problémem je, že mezi vědomými a nevědomými tendencemi, pokud jsou v rozporu, narůstá psychické napětí.. a pak to klidně může někde nečekaně pěkně "bouchnout" (asi už jsme to každý v nějaké formě zažil).

Rozčilení, vztek, úzkost, deprese, problémy s jídlem, drogy a alkohol..to vše může být důsledkem vytěsněných emocí. Jenže tyhle nezpracované incentivy budou chtít stejně jednou uniknout ven, a nás to jejich potlačování a skrývání bude stát víc a víc energie (to jsou pak ty projevy nečekaných nemocí těla i duše).

 

Bojovat neustále sám se sebou, proti vlastnímu egu, proti vrozenému pudu života, ale i smrti, nemůže být nikdy klidnou procházkou růžovou zahradou.

 

Způsob jak si pomoci a rozpoznat své skryté konflikty, je především cestou pochopení symptomů přítomných v našem vědomí.. (naše emoční utrpení je důsledkem nevědomých konfliktů naší mysli.)

 

Existuje cesta zmírnění našeho strádání, a tím je osvobození se od svých vnitřních konfliktů. Ano, není to snadné.. ale jde to.

 

 

Snažme se co nejvíce porozumět svým kolikrát nečekaným projevům, snažně se porozumět symbolům našeho života, ke kterým jsme (nevědomě) přitahování nebo které si sami v životě vytváříme. Umožněme svým trýznivým pocitům vystoupit na povrch a uzdravme svou vnitřní podstatu.

Pokusme se dešifrovat vzkazy, které sami sobě každý den posíláme (třeba právě ve formě nočních snů)..i díky tomuto porozumění se budeme moci stát jednou konečně už sami sebou.

Porozumění své pravé podstatě přeje všem Andy, filozofka

na facebooku mne najdete zde: https://www.facebook.com/kindermann.andrea

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář