Jdi na obsah Jdi na menu

V TĚŽKÝCH CHVÍLÍM MUSÍME ENERGII ČERPAT A NÉ JI ZTRÁCET

14. 3. 2020

 

V životě přicházejí chvíle, kdy se obrovskému stresu prostě nevyhneme (rozvod, vážná nemoc či smrt) a musíme tím těžkým údolím života nějak projít. Osobně si myslím, že právě v takové chvíli by člověk měl udělat pro sebe něco, co běžně nedělá.
 
Většina lidí svůj životní styl ve stresu ještě zhorší a tím si paradoxně ubližuje. Standardem bývá zvýšená míra alkoholu, cigarety, ponocování u počítače, tahy s kámoši po barech, minimální kvalitní spánek (lék číslo jedna na každý neduh). Ve stresu je cílem energii čerpat, ne jí ještě ztrácet.
 
Naše tělo má s nezdravým přístupem jen minimální šanci, aby se s tou tíhou správně vypořádalo. O duši ani nemluvě. Právě tehdy, když to přijde, je totiž zapotřebí o sebe ještě více pečovat. To znamená chodit dříve spát, jíst kvalitnější jídlo, dostatečně relaxovat či dobíjet baterky pobytem v přírodě.
 
Doma to pak chce vyzkoušet třeba aromaterapii, bublinkovou koupel, příjemnou masáž (top je antistresová masáž hlavy) a hlavně si dopřát pořádný relax (ideálně bez připojení k médiím).
 
Chovejme se sami k sobě ve chvílích mimořádného stresu opravdu jemně. Protože když to tak neuděláme přijde chvíle kdy prostě padneme.. (to se pak těch chronických nemocí už jen těžko zbavíme).
 
Ať tedy naším údolím temnoty projdeme co je nejlépe.
S láskou Andy, Váš průvodce pro kvalitnější život
www.superimunita.cz

 

na facebooku mne najdete zde: https://www.facebook.com/kindermann.andrea

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář