Jdi na obsah Jdi na menu

V NAŠICH BUŇKÁCH JE ZAPSANÝ CELÝ NÁŠ ŽIVOT

29. 12. 2019

Je neskutečným zázrakem, že v každé buňce našeho těla je obsažena veškerá dosavadní zkušenost. Každý z okamžiků našeho života od chvíle zplození až do současnosti je tam zakódován. Těžké uvěřit, ale je to tak. 

Říká se tomu buněčná paměť, kterou mimo jiné modelujeme svým chováním, svým myšlením i cítěním. Dokonce jsme schopni ji sami v sobě přepisovat, a to ať směrem ke zdraví či naopak k nemoci.
 

Buňky, které mají zanesenou paměť neúnosným množstvím špatných životních zkušeností, rychleji vyčerpají svou replikační schopnost (pod tíhou negativních faktorů rychleji zestárnou) a pak přijde okamžik kdy si inteligentní naprogramovanou samoregulací vybírají dobrovolně smrt, jako přirozenou ochranu před přeměnou na nebezpečnou buňku nádorovou.

Naše tělo tedy neřídí naše geny jak si obecně myslíme, a často se na ně i rádi vymlouváme, ale především naše individuální životní zkušenosti, které potřebné geny v buňkách poté aktivují a nebo zas vypínají.. hustý, co?

Jak si tedy naklonit štěstěnu v této skryté hře života? Jednoduše řečeno, čím méně špatných myšlenek i zážitků se do našich buněk zapisuje, tím zdravější a životaschopnější na fyziologické úrovni jsme i budeme. 

Chraňme tedy sebe i své děti před toxickou emocionální zátěží našich životů (i za cenu, že z něj hold někoho vystřihnem), naše buňky pak budou mít dostatek sil bránit se šílené toxicitě, valící se na nás z životního stylu i prostředí (zásadní level rozvoje rakovinových buněk). 
Nejlepším lékem na vše je totiž zůstat v pohodě!

Krásné a hlavně klidné poslední dny roku 2019 přeje všem Andy, filozofka 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář