Jdi na obsah Jdi na menu

UŽ JSTE SI STÁHLI APLIKACI VAŠÍ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY? MOŽNÁ BUDETE PŘEKVAPENI CO VŠECHNO SE TAM NA VÁS ÚČTUJE

25. 9. 2020
Tak se podělím zase s mým dalším zdravotnickým šokem. Dnes jsem přes aplikaci své zdravotní pojišťovny nahlédla do výpisu úhrad za má ošetření.
Chodím každý cca půl roku mimo jiné na zubní hygienu, jejíž výkony NEJSOU hrazeny ze zdravotního pojištění. Za asi 16 minut běžné a bezproblémové péče jsem v létě platila 650 korun. Ráda si za zdravotní prevenci připlatím, protože to má veliký smysl.
 
Jenže to asi naší soukromé zubní klinice v Chomutově nestačí. Zjistila jsem, že si neváhala mé zdravotní pojišťovně naúčtovat další výkony resp.položky jako je třeba anestézie při zákroku (tu jsem neměla a ani bych ji nechtěla), léčba chronické paradentózy (na tu netrpím) a navíc účtovat ji může na pojišťovnu pouze lékař (zákon č. 48/1997 Sb. viz Příloha 1) a já byla "jen"u hygienistky, a to vše v celkové výši dalších 1362,- korun. Dohromady tedy klinika zkasírovala ode mne a z pojišťovny přes 2 tisíce za cca čtvrt hodiny standardního hygienického ošetření zubů. A že mají na zubní hygieně plné termíny týdny dopředu snad ani zmiňovat nemusím.
Se tedy už vůbec nedivím, že pak nejsou peníze na léčbu opravdu nemocných pacientů často i malých dětí, když je takhle vysávají firmy zaměstnávající zdravotnický personál. A tohle je také důvod proč už ve zdravotnictví dlouhé roky nemůžu pracovat.. je to totiž byznys jako každý jiný.
Jestli si navíc někdo myslí, že jeho se to netýká, nenechte se mýlit a stáhněte si raději aplikaci své zdravotní pojišťovny a zkuste si to zkontrolovat. Jsou to také naše peníze, které příště mohou chybět na léčbu třeba právě vašeho dítěte.
Teď už zbývá jediná otázka, co s tím jako pacienti a plátci veřejného pojištění uděláme..
Přeji všem krásný prodloužený víkend. Andy, hledač pravdy a propagátor všeho pro lepší zdraví, autorka blogu www.superimunita.cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář