Jdi na obsah Jdi na menu

TOP 10 MÉ KONDICE A ZDRAVÍ

17. 12. 2021
Malá inspirace, pro lepší zdraví. Sdílím svých Top 10, co mne drží nad vodou a v perfektní zdravotní kondici..
Když tak mi napište do komentářů vaše osobní tipy a postřehy, které by stály za to tady zmínit a doplnit. Díky.
1. Podporuji svůj Melatonin - hormon spánku. Když se nevyspím, nejsem to JÁ. Současně velmi striktně dodržuji důležitá pravidla pro noční odpočinek.
2. Denně řeším biochemii své krve - především přes hluboké dýchání a také meditací. Zázrak, který pochopíte až to sami vyzkoušíte.
3. Doma se při sprchování na závěr otužuji studenou vodou - vydržím i v zimě, brrr.
4. Jsem tím, co jím. A tak si pochutnám třeba i na kysaném zelí (díky, mami). Je to perfektní zdroj vlákniny a výživy pro můj druhý mozek (ten ve střevech, tam je totiž tolik nervů jako v páteřní míše). Navíc pravidelně popíjím domácí kefír z naší mléčné houby (to je další člen rodiny).
5. Denně se prolévám alespoň dvěma litry čisté vody občas zpestřím minerálkou z Klášterce. Pro chuť přidám kapku citronu nebo přímo vitamin C.
6. Pro pohodu těla potřebují pravidelný pohyb venku na čistém vzduchu. Proto jezdím často mimo město, k nám do Krušných hor. To je má bezdrátová nabíječka.
7. Jsem z Chomutova, a proto mám doma nejen čističku vzduchu, ale také ionizátor a budu kupovat i filtr na vodu. Životní prostředí naše tělo ovlivňuje víc než si myslíme.
8. Radost, naděje i víra v zákony Vesmíru. Víra v duši, která je nesmrtelná. Díky tomu si udržují zdravý nadhled na situace, které by jinak člověka dostaly na kolena. Věřím, že vše má svůj smysl. A vše se děje tak jak má.Bůh ví.
9. Laskavé a vřelé vztahy s lidmi, to je nej terapie pro duši. Troufám si tvrdit, že 95% nemocí, které nás kosí, má původ v oslabení těla z problémů se vztahy s druhými (a myslím tím vztahy nejen partnerské, ale i ty rodinné či pracovní).
10. Nejdůležitější síla v nás je v našem srdci. Láska je odpovědí na vše. Žít naplněný a smysluplný život je nejlepší terapií těla i duše. To je můj osobní elixír mládí. To pak člověka nedostane vůbec nic!
Autorem TOP10 pro lepší zdraví a silnou imunitu je mimo jiné holka, co byla za posledních 15 let asi tak dvakrát týden nemocná (a přesně ví proč).
Takže myslete na to nejcennější, co máte. Na zdraví a láskyplný vztah (sami k sobě).
Krásný víkend přeje všem Andy
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář