Jdi na obsah Jdi na menu

TERAPIE NASLOUCHÁNÍM

11. 6. 2021
Jedna věc mi došla až po čtyřicítce.., že všechno, co vede k dobrým věcem v mém životě, je odrazem kvality mé komunikace (té vnitřní sama se sebou i té vnější s druhými). Drhne-li totiž v našich životech komunikace, nedaří se nám v práci ani v soukromí.
 
A tak jsem na tom svém stylu vysílání duševní energie začala hodně a vědomě pracovat. Už žádné masky a žádná hra na silnou ženu. Odhalila jsem se. Ano, jsem citlivá a zranitelná a už to před světem neskrývám. A pak to přišlo..
 
Začali za mnou chodit čím dál více přátelé, později i kolegové, ale i neznámí lidé a začali se mi svěřovat se svými radostmi a strastmi. Pochopila jsem, že moje otevřená energie na ně působím důvěryhodně a také se se mnou cítí svým způsobem v bezpečí.(Nikdy mne nenapadlo svěřené informace jakkoliv zneužít, navíc jsem věřící v zákony vesmíru). A tak ve své práci i mimo ní s pokorou poslouchám příběhy lidí, kteří se mi s důvěrou svěřují.
 
Je potřeba vědět, že nejsem žádný psycholog ani psychoterapeut (přestože jsem na univerzitě na psychologa studovala). Mým vnitřním posláním je především druhé vnímat, dávat jim pocit bezpečí, že svůj problém mohou někomu sdělit a že určitě nějaký smysl (možná zatím nejasný) to vše v jejich životě má.. vždycky za vším totiž vidím vykukovat NADĚJI.
 
Nepochybuji o tom, že vedle vzájemné pomoci a vstřícného naslouchání bychom měli hledat řešení jakýchkoli problémů hlavně sami v sobě. K tomu ovšem nedílně patří i schopnost o svých potížích mluvit a nestydět se za cokoli, co se nám v životě děje. Život je někdy opravdu trpký a má zvláštní smysl pro ironii.
 
A tak nám přeji, aby každý z nás měl poblíž sebe člověka, kterému důvěřuje, kterému se může svěřit a který mu upřímně naslouchá. Nesoudí a přijímá ho takový jaký je. To je i poselství mých aktivit online pro druhé.
 
A tak s vděčností a s poděkováním všem, kteří jste mi dosud důvěřovali a svěřovali jste se mi se svými starostmi, posílám malý úsměv pro radost.
Děkuji vám za důvěru. Andy, terapie nasloucháním
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář