Jdi na obsah Jdi na menu

SVŮJ ŽIVOT I ZDRAVÍ MÁME JEN VE SVÝCH RUKÁCH

10. 3. 2019

V minulosti byly pro život člověka běžné dvě věci: ráno se rozhýbat a večer se zklidnit či uvolnit. Když si vzpomenu na svoji babičku a dědečka, vždycky mě napadne jak moc se celý život nadřeli. Ráno velmi brzo vstávali, aby stihli nakrmit všechna svá hospodářská zvířata, aby se pak vydali pěšky do práce. V zimě ještě k tomu tahali uhlí, aby si mohli v noci zatopit.

 

V životě pro ně bylo naprosto normální, aby den začal fyzickou aktivitou.. v pohybu  jsme byli také všichni okolo. Z pohledu dnešního člověka skutečně nepředstavitelný životní styl.

 

My dnes ráno vstaneme, jedeme do práce, kde celý den obvykle jen sedíme a zíráme do monitoru počítače či mobilu. Večer se vrátíme domů a zase jen na něco zíráme.. naše tělo prakticky zatěžujeme jen minimálně. A do toho se ládujeme průmyslově vyrobenou potravou.

 

Jenže naše tělo pro takový život není stavěné.. a tak se díky tomu necítíme dobře, často onemocníme a úzkost a stres je naší běžnou vnitřní podstatou.

 

Dnes už se nám asi nepovede vypnout všechna online zařízení, jist jídlo jen od farmářů, ani trávit večery s druhými lidmi či chodit spát chvíli po setmění.. něco však pro sebe a svůj lepší život udělat můžeme.

 

V našem bohatém světě na neomezené možnosti se můžeme pravidelně hýbat, lépe jíst a večery trávit způsoby pro uklidnění těla i rozptýlené mysli. O léčivém, zdravém spánku ani nemluvě.

 

Svůj život totiž máme jen ve svých rukou.. přátelé přeji vám co nejlepší volbu v nelehkém světě, který dnes zažíváme.

 

S láskou vaše Andy z Chomutova, na facebooku mne najdete zde:

https://www.facebook.com/kindermann.andrea

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář