Jdi na obsah Jdi na menu

SVĚT SE NEUSTÁLE MĚNÍ A MY S NÍM

12. 9. 2021
Dneska jsem si udělala obrovskou radost.
Ája přišla ráno s tím, co kdybychom jeli na výlet do Prahy. Přála si totiž navštívit muzeum minerálů a přitom si i nějaké ty kamínky také zakoupit. V muzeu mají v neděli zavřeno, ale my jsme si i tak řekli:" Do Prahy? A proč ne!" Člověk by měl být otevřený nečekaným nabídkám osudu.
Cestou do metropole jsme to navíc schválně vzali jinudy, než jezdíme obvykle, a tak jsme do hlavního města nakonec přijeli od severu přes Suchdol.
V tu chvíli se mi však rozbušilo srdíčko. Jako úderem blesku mnou projel takový příval energie, jako bych vypila tři kafe najednou.
Ááách Suchdol! Tady je přece moje "alma mater (vejška, kde jsem získala hodnotný vzdělání a prožila nejkrásnější roky svého životaléta páně 1996). Tohle místo je pro mne srdeční záležitost na entou. Tady jsem téměř před 20ti lety udělala další státnice a stala se tak ze mne "ta inženýrka z Prahy".
Při brouzdání po kampusu jsem se cítila jako ve snu
. Místa, která jsem si pamatovala ze studií, byla jiná, doslova rozkvetlá do krásy.
S vlhkýma očima jsem si procházela zákoutí, která se mi hluboce zapsala do duše a vybavovaly se mi vzpomínky jako by se ty nádherné chvíle odehrály teprve včera.. z čista jasna jsem sama sebe vnímala jako tu bezstarostnou studentku, na kterou opravdový život teprve čeká. Cítila jsem se do hloubi duše naskrz dojatá.
Vůbec se mi z areálu univerzity nechtělo odejít. A to i když se to tam zásadně změnilo (na první pohled k lepšímu).. Je vidět, že škola tady investovala obrovské peníze a nyní zde studuje dokonce dvakrát tolik vysokoškoláků než tady bylo kdysi za nás.
Někdy je vážně dobrý vrátit se tam, odkud jsme přišli.. člověku pak dojde jaký kus cesty ve svém životě už urazil a jak moc se vše kolem něho vlastně změnilo.
 
Děkuji vesmíru, že mne sem dnes nečekaně přivedl a já mohla prožít pocity, na které jsem v sobě téměř zapomněla.. lehkost a bezstarostnost mládí. Sladký nektar života. Gaudeamus igitur!
S radostí v srdci ze své poutě pozdravy všem posílá Andy, tvůrce svého příběhu
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář