Jdi na obsah Jdi na menu

ŘEKNI MI, CO DĚLÁŠ, KDYŽ SE NIKDO NEDÍVÁ?

7. 3. 2021
Tak jako milovník jídla, každý den věnuje své myšlenky výborným lahůdkám a pak je s láskou připravuje, tak já jsem posedlá touhou po poznání fyziologie a psychologie zdraví.
Takže i já, jako blázen, každý den, bez ohledu na to, zda je pracovní týden a nebo víkend, věnuji vždy jednu až čtyři hodiny volného času denně, a to fakt úplně každý den, a to už dlouhé roky, hledání a spojování si poznatků o fungování lidského těla, které může překonat jakoukoli nemoc.
A pak tyhle vědecké objevy, obvykle převratné poznatky posledních let, s radostí sdílím s lidmi, které to zajímá. Byste si divili, kolika nesmysly jsou plné zdravotnické i lékařské knihy, podle kterých české zdravotnictví jede jen protože se (z pochopitelných důvodu) nestíhá sledování vývoje nových objevů a souvislostí.
Často jsou věci úplně naruby, než se kdy učilo, a to mne na tom baví nejvíce. Bořit ty mýty, především sama v sobě. Co platilo před deseti lety, dnes už často neplatí (příkladem za všechny budiž novodobé poznatky, že například žlučník má svou vlastní mikroflóru, v lékařských učebnicích je však stále uváděno, že je díky obsahu jistých látek asepticky tzn. bez mikroflóry. To v kontextu nových objevů už není pravda. Jsem zvědavá, kdy se to objeví i v učebnicích těch, kteří nám mají se zdravím pomáhat resp. doporučovat vhodnou péči o naše orgány.)
Opravdu tu svou posedlost neustálého hledání a učení se, tak mám. Může to znít divně, ale já nejvíc peněz každý měsíc dávám za odborné knížky a speciální kurzy. Někdo miluje sport, někdo módu a já zase sebevzdělávání.
Ale i přesto všechno si najdu každý týden čas, kdy zaklapnu počítač, odložím své milované bichle (mám jich teď doma k nastudování obrovskou hromadu, mmj. totiž chystám malé překvapení, dárek pro lidi, co se chtějí uzdravovat nejen léčit) a vypadnu ven. Ven do přírody, která mi dává sílu vidět dál a pocítit uvnitř svého srdce důležitou věc, totiž naději. Naději, že vše co se děje i co děláme, má svůj smysl, přestože ho zrovna přímo nevidíme.
Drazí přátelé, moc bych vám všem přála, abyste i vy měli svou vášeň, která vás každý den, bez ohledu na čas, vytáhne z postele a požene vás kupředu. Jak řekl jeden moudrý člověk, řekni mi co děláš, když se nikdo nedívá, a já ti řeknu, kdo skutečně jsi..
Krásný zbytek slunečné neděle přeje všem Andy, poutník za poznáním tajemství člověka www.superimunita.cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář