Jdi na obsah Jdi na menu

RADAR V NAŠÍ HLAVĚ

25. 10. 2019

Zřídkakdy člověk přemýšlí o tom, co to vůbec znamená být živou bytostí.. tedy mít mozek a myslet.

Ten podivný "výpočetní strojek" v naší hlavě je radarem, pomocí nějž se pohybujeme ve složitých vodách tohoto světa, díky němuž děláme nečekaná rozhodnutí nebo si třeba promítáme obrazy snů a fantazie.

Pokud lépe pochopíme svou mysl, pochopíme lépe i sebe sama a také vztahy s druhými lidmi, vše co se v jejich rámci děje: to proč se milujeme, jak se hádáme, co je pro nás nedotknutelnou pravdou (přestože ve skutečnosti žádná objektivní pravda není, tak jako ve skutečnosti tam venku neexistují žádné barvy).

Vždycky mě překvapoval fakt, proč se tak málo zajímáme o naší podstatu zatímco hltáme z medialnich éterů drby o celebritách či povrchní televizni frašky.

Teď už ale vím, že nedostatek pozornosti k vlastní mysli není chybou, ale signálem.. varováním, že jsme natolik pohlceni okolním (virtuálním) světem, že už často nemáme sílu ani zbytek sil se jakkoli takovému světu "reality" bránit.

Vydat se na cestu do vnitřního vesmíru, to jsou poselství, abychom objevili něco, co jsme vubec nečekali, poklad bezmezné hodnoty. Sebe!

Dějiny i budoucnost lidstva jsou spletitými cestami nekonečností lidských myslí.. přeji nám inspirativní cestu za tajemstvím svého já, Andy

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář