Jdi na obsah Jdi na menu

PŘEKVAPIVÁ FAKTA MODERNÍ MEDICÍNY

7. 9. 2020
Pohled většiny lidí na medicínu je takový, že je to vznešená věda. Často ji lidé berou jako neomylnou autoritu, protože už přece máme léky na většinu nemocí.
Ona ta naše skvělá medicína dosáhla už i takového pokroku, že také předepisuje léky na vedlejší účinky léků (na vedlejší účinky léků, které lidem dali lékaři jen v USA umírá čtvrt miliónu lidí ročně, a to je fakt mordor).. A tak si jedeme v začarovaném kruhu na kolotoči léčby dokud nepadnem.
Ale sakra, když už máme takovéhle moderní lékařství (v akutních případech si ho fakt vážím) a také všelijaké vymoženosti, jak je možné, že chronicky nemocných lidí je u nás čím dál tím víc?
V roce 1900 trpělo na astma, alergie či autoimunitní nemoci minimum populace, vlastně statistiky uvádějí, že téměř nikdo. Dnes takovými neduhy trpí přes 300 milionů lidí civilizovaného světa.
Na infarkt umíral tehdy zhruba jeden člověk ze 41 tisíc. Dnes takto zemře každý druhý z nás.
Rakovina před 120 lety brala na onen svět 3 lidi ze sta. Dnes s ní odejde každý třetí člověk.
A jak to bylo s cukrovkou se ani neptejte, tehdy ji měl jeden člověk ze tři čtvrtě milionu. Dnes to potká každého už skoro čtvrtého a hlavně se začíná stávat nemocí dětí (kdysi na cukrovku 2.typu trpěli především starší lidé).
Kde se tedy v našich životech stala chyba, že nás kosí chronické nemoci, s kterými si navíc neví rady ani moderní věda?
Odpovědi právě na takovéhle kontroverzní otázky najdete mimo jiné na mém blogu, který píší pro veřejnost už více jak 15 let.
Přeji nám všem ať jsme hlavně zdraví a také především dostatek selského rozumu. Nenastupujte do vlaku, kde se obchoduje s vaším strachem ani se nenechte stáhnout předčasně do hrobu kvůli tomu, že jste se vykašlali na svůj životní styl i odpovědnost za své tělo.
Krásný víkend přeje všem Andy, www.superimunita.cz
(Zdroj výše uvedených dat je z knihy Tomáše Kašpara: Nespěchejte do rakve, 2012, Brno).
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář