Jdi na obsah Jdi na menu

POZORUJTE ENERGII SVÝCH MYŠLENEK

4. 7. 2021

Krásné nedělní ráno. Tak si zrovna říkám, jaký udělám dnes první krok k posílení pocitu vnitřní svobody? Už vím.. budu chvíli jen tak pozorovat energii svých myšlenek.

Myšlenky totiž tvoří celý náš život. To, co si myslíme, to se v něm projeví. Naše mysl navíc strašně ráda vypráví příběhy. A také s libostí interpretuje svět podle svého, vykonstruované představy, které pak způsobují naše pocity, které zase cyklí podobné myšlenky.

Většina z nás bohužel věří svým myšlenkám, jako naprosto skutečným faktům. Myšlenky jsou však svým způsobem jen "šum" a nejsou skutečné. Skutečností se stanou až ve chvíli, když se rozhodneme jim věřit. Jenže zapomínáme, že skrz permanentní brebentění mysli, nevidíme opravdový svět.

Mysl má svůj účel, její hlavním problémem však je, že běží na automat (to si většinou ani neuvědomujeme). Představte si svou mysl jako počítačový program. Mysl srovnává, měří a popisuje. To je vše, co umí a dělá. Znovu a znovu. Dokola. (Zkuste si to schválně ověřit na jakékoli své současné myšlence).

 

Takže, když cítíme nějakou negativní emoci, je to především proto, že věříme negativním myšlenkám svého automatického programu. Trápení, které si tím způsobujeme, je pak téměř bezmezné.

Řešení naštěstí existuje a není těžké. Stačí si začít uvědomovat své myšlenky. To znamená vnímat to, co si myslím a přitom se s tím neidentifikovat. Ten kdo má strach, rozčilení a nebo neklid je naše mysl, nejsme to my.

Pravdou je, že mysl je úžasný nástroj, ale nejsme to my. Bohužel až příliš často se v životech lidí mysl stává jejich diktátorem, protože se rozhodli jí stoprocentně věřit.

Přestaňme žít jako mysl, začněme žít jako naše skutečná podstata. My totiž nejsme naše mysl. Nejsme ani naše tělo. (Lež, kterou nám systém cpe ze všech stran). My jsme (jedno) VĚDOMÍ. Myšlenky mysli soudí a hodnotí. Vědomí pozoruje.

 

Krásnou neděli přeje i vám Andy. A nevěřte všemu, co si myslíte 


(Zamyšlení inspirované knihou Největší tajemství od Rhondy Byrne)


A tak já jdu chviličku jen tak pozorovat. Osvobozující očistec.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář