Jdi na obsah Jdi na menu

OTISK NAŠÍ MYSLI MÁME V KAŽDÉ NAŠÍ BUŇCE

21. 11. 2020
Když jsem kdysi pracovala v lékárně, denně jsem se potkávala s pacienty, kteří přicházeli s migrénami, s únavou, zažívacími problémy, bolestmi kloubů, s vysokým tlakem, s cukrovkou, obezitou, kožními problémy či nejrůznějšími příznaky alergií.
 
Mnohé chronické nemoci jsou nebezpečné tím, že se ze začátku neprojevují nijak výrazně a vplížení cukrovky či rakoviny si nemusíte v podstatě ani všimnout. Nejčastějším příznakem, na který si však nemocní lidé nejvíce stěžovali, byla ZTRÁTA ENERGIE A VÝRAZNÁ ÚNAVA.
 
Nenechte se v takových chvílích ošálit, pokud krevní obrazy a nejrůznější vyšetření u vás budou paradoxně v pořádku. Protože pokud člověk nemá energii a je permanentně unavený, přestože dostatečné spí a lékařská vyšetření ničemu nenasvědčují, jsou tyhle signály individuální zprávou o tom, že se něco nepříznivého v naší existenci děje. Je to zrcadlo naší vnitřní nerovnováhy, ať v té fyzické či psychické rovině.
 
Už přes 40 let, od počátku revolučního konceptu propojení mysli a těla v medicíně, existují výsledky výzkumů signálních molekul (fyzikálních nástrojů spojující naše dvě stránky, tzn. tělo a mysl) jednoznačně ukazující na to, že i ta nejnepatrnější mozková aktivita se přepisuje do chemických látek, které putují naším tělem, aby působily na všechny naše buňky.
 
Což laicky řečeno znamená, že otisk naší mysli je v každém našem orgánu respektive v každé tkáni těla. Každá jednotlivá buňka má totiž tisíce receptorů na své buněčné membráně (něco jako obal buňky a její faktické řídící centrum) díky kterým signály mysli přijímá a dle toho i funguje. A tak vlastnosti původně připisované pouze našemu mozku (jako je např. inteligence resp. vědomí) se ve výsledku nachází v celém našem těle, které je tím finálně zásadně ovlivňováno (o nečekaných proměnách by mohli vyprávět třeba pacienti po transplantaci orgánů).
 
I proto je tak důležité, aby se novodobá medicína zabývala hlubší podstatou člověka. Je potřeba změna pohledu nás všech na sebe sama. My nejsme stroje a tak k sobě prosím ani nepřistupujme. Každý máme v tomhle pohledu možnosti volby. A cesta k lepšímu zdraví je nakonec forma osobní cesty k celistvosti své jemnější podstaty. Osobně jsem propagátor konceptu spojení těla a mysli. Body mind medicine, just my style
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář