Jdi na obsah Jdi na menu

NĚKDY JE POTŘEBA SE PROSTĚ SPÁLIT

3. 4. 2022
V životě je potřeba občas zažít i to pověstné spálení ohněm. Musíme zažít okamžiky zklamání, abychom se poučili a hlavně pochopili to nejdůležitější. Že život, který žijeme, je jen náš. Že je potřeba jít především vlastní cestou k sobě a zbytečně se druhým nerozdávat na úkor sebe samé.
Naše rozdávání se stejně nikdy nikdo neocení. Je to jako když muže více přitahují potvory, než hodné holky. Proč? Protože zatímco hodná holka by se pro muže rozkrájela, aby byl ON spokojený (jemu je to stejně jedno), tak chytrá kočka ví, že má svou hodnotu, spokojená musí být především ONA, protože její život na muži nestojí. Ona o sobě nepochybuje. Je totiž jedinečná a na jeho názoru nezávislá. Ona je kapitánem své vlastní luxusní jachty na moři života. A o to vždycky jde. Být svým vlastním pánem.
Ano, poučit se na své plavbě můžeme jen skrz nelehké zkušenosti, i díky tomu se posouváme dál. Ve skutečnosti je to totiž tak, že jsme si takové zkoušky sami předobjednali. I proto, že jsme už delší dobu přeslýchali všechny ty signály, které zněly jak bušení kladiva o kolejnici. Poznání, co je a co není pro nás důležité, je naším skutečným osudem. Ano, život je otázkou volby.
Pokud tedy někdy přijde okamžik, že nevíme jakou cestou se s důvěrou vydat, čeho se naopak zase vzdát, stačí si jednoduše představit, kde cítíme přítomnost svého srdce. Naslouchejme jeho tlukotu. A až tu morseovku pochopíme, už nám nikdy nikdo nebude muset říkat, co máme či nemáme udělat. Už budeme sami vědět, jakým směrem na své pouti pokračovat dál.
Přátelé, osud má někdy opravdu velký smysl pro humor. Mějme ho na té komické cestě i my. Nebojme si udělat legraci sami ze sebe a hlavně se z těch naložených úkolů neblázněme. Pamatujme, Morseovka Vesmíru má vždycky pravdu.
Krásné dny i vám přeje Andy-Rea

  <div class=  

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář