Jdi na obsah Jdi na menu

NAUČME SE KRÁSNĚ SNÍT

25. 12. 2020
Naučme se krásně snít.. naše sny jsou někdy fakt zvláštní a dost záhadné, ale rozhodně nejsou nadbytečnými projevy přepjatého mozku. Málokdo ví, že jsou zcela zásadní pro naše přežití (při experimentech zvířata, kterým byla narušena fáze, kdy vznikají sny, vždy uhynula). U lidí musely být takové pokusy po pár dnech přerušeny, protože se u nich, bez možnosti tvořit noční sny, začaly objevovat vážné psychické poruchy.
To, že si své sny někdo nepamatuje, tedy neznamená, že je nemá.. každý sníme. Jen jsou naše noční příběhy často prchavé a po probuzení se rychle v mysli rozplynout jako ta pára nad hrncem.
Naše sny jsou svým způsobem malými okny do naší skutečné podstaty. Freud ve svém veleslavném díle "Výklad snů" z roku 1900 tvrdí, že jsou dokonce manifestací našich nevědomých strachů (a také tužeb), které přes den mysl potlačuje.
To, že současná věda dokáže vytvořit hrubé snímky či dokonce videozáznamy snů (realita současných přístrojů na MRI - snímkování magnetickou rezonancí, výzkum Dr.J.Gallanta, zatím jen v černobílém podání) také už není žádná scient fiction. Hustý, co?
Ano, sny jsou královskou cestou do našeho nevědomí a myslím si, že si je jednou budeme moci dokonce pouštět a přehrávat, případně moci ovlivňovat v reálném čase za pomoci intervence psychoterapeuta a nebo další (napojené) snící osoby.
Naše sny možná nejsou jen náhodné výplody bujné fantazie, ale třeba nám dokáží odhalit skrytá, nejhlubší tajemství a snad i skutečnou pravdu o nás samotných. Naučme se tedy za pomoci svých snů přiblížit se svému pravému já.
Krásné poslední dny roku 2020 a také inspirativní, noční sny přeje všem Andy, poutník na cestě za poznáním tajemství lidského těla a mysli
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář