Jdi na obsah Jdi na menu

MYSLEME NA DŮSLEDKY SVÝCH SLOV I MYŠLENEK

18. 12. 2020
Prvořadým úkolem nás všech je hlídat si své myšlenky. Protože, ten, kdo si nehlídá myšlenky, ten si také nekontroluje svá slova a těžko si pak uhlídá i své vlastní činy.
Nesvádějme na druhé to, co nás v životě potkává. Spíš si v sobě uvědomme, v čem chybujeme sami vždy nejvíce.
Nikdy nebudeme opravdu v klidu a míru, dokud budeme druhým působit jakékoli utrpení.. a tím myslím především právě ta vypuštěná slova. Dokud budeme druhé urážet a pomlouvat, do té doby v našem srdci opravdová láska, důvěra či přátelství nikdy nepokvete.
Málo kdo z nás si uvědomuje skutečné důsledky svých slov jen tak lehkovážně vyslaných do éteru. Každý jsme však někdy na vlastní kůži poznali, že nevhodná slova jsou jak splašení koně. Nedají se jen tak chytit zpět a často za nimi zůstává totální spoušť.
Navíc každé zanesení osobní energie negativními myšlenkami či slovy, je překážkou na cestě našeho duchovního rozvoje i vnitřního štěstí.
Dbejme tedy na své myšlenky respektive slova. Zásadně totiž určují náš další osud. To my sami (prostřednictvím své mysli projevující se často právě slovy) rozhodujeme o tom, zda půjdeme po cestě dobra a nebo proti zákonům vesmíru, kdy nám to obratem hezky někdo spočítá..
Kdo chce sklízet klid a mír, musí zasít pohodu a lásku. Tak to prostě v životě bývá. To je celé tajemství mírumilovného života.
A tak osobně děkuji vám, přátelé, co mne čtete a vracíte mi oceňující zpětnou vazbu na má každotýdenní zamyšlení. Vždycky mne potěší každá reakce o tom, co vám to dává a v čem inspiruje..
A o tom tom právě je. Zasévat a sklízet především úsměv a radost do našich krásných srdcí.
Ještě jednou díky všem svým příznivcům.
S láskou k dobru pozdravy posílá Andy, autorka blogu www.superimunita.cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář