Jdi na obsah Jdi na menu

MÉNĚ MLUVIT, VÍCE NASLOUCHAT.. TO JE TO KOUZLO

31. 5. 2019

 

Méně mluvit a více naslouchat.. Náhoda tomu chtěla, že jsem se včera poznala s paní, která má mmj. v hlavě mozkový nádor. Naštěstí není zhoubný, ale přesto Růženka (tak se ta starší, temperamentní dáma jmenuje) prožívá mnoho nejistot a pochopitelných pochybností. 

A tak jsem ji včera večer věnovala spoustu své pozornosti a hlavně jsem ji nechala se ze všeho pořádně vymluvit. Jen jsem naslouchala a povzbuzovala ji, měly jsme na to spolu vlastně téměř celou noc.

Překvapilo mne, jak moc byla ráda, že ji někdo vyslechl, protože lékaři na ni čas nemají, z očekávané operace má strašný strach a kromě dospělé dcery nikoho na světě už bohužel nemá.

A tak mi došlo jak skvěle člověk může druhému pomocí jen tím, že ho tiše vnímá. Většina lidí totiž pořád jenom mluví (především o sobě a svých problémech) a svět druhých je vůbec nezajímá.

Dokázat lidem naslouchat a nic přitom nehodnotit, je obrovská výzva pro každou osobnost. A tak jsem ráda, že jsem právě dnes v noci mohla udělat něco, co dalo naději člověku na jeho nelehké cestě osudu.

Přeji hodně síly všem nemocným a nám zdravým též prima víkend! S pokorou z cest pozdravuje Andy, na Facebooku mna najdete zde: https://www.facebook.com/kindermann.andrea

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář