Jdi na obsah Jdi na menu

LESNÍ MEDICÍNA IDEÁLNÍ ZPŮSOB PREVENCE A LÉČBY

11. 11. 2018

Lesní medicína.. to je mé tajemství energie a radosti. Přístup, který mne udržuje fit a pomáhá mi předcházet nemocem i odolávat okolnímu stresu.

 

To, že nás rostliny léčí, aniž by se našeho těla dotkly je již vědecký ověřeným faktem. Imunitní systém člověka je "smyslovým" orgánem schopným vnímat a jednat dle informací z okolí. Rostliny a hlavně stromy zase vypouštějí do vzduchu terpeny (éterické látky), které naši imunitu stimulují.

 

V lese se k nim přidávají vzdušné záporné ionty (když je poblíž tekoucí voda je jejich tam až tisíckrát víc než v uzavřeném prostoru). Zázračný koktejl je připraven. Stačí jen jít a hluboce dýchat.

 

Lesní vzduch tak přeneseně zvyšuje množství ochranných buněk (bílých krvinek) a ještě k tomu povzbuzuje jejich aktivitu v krvi.

 

Už jen dlouhá procházka lesem stimuluje činnost imunity na dalších sedm dní. To je potřeba nejen v boji a ochraně proti virům a bakteriím, ale především je to pomoc tělu s vlastními degenerativními buňkami, které jsou rizikem pro vznik bujení rakoviny. Nemoci na kterou umírá každý třetí Čech.

 

A tak jsou tyhle moje procházky s rodinou v lesním prostředí to nejlepší co pro naši imunitu respektive prevenci jakéhokoli onemocnění můžu udělat.

 

Dnes jsme to navíc všechno ještě obohatili pitím bylinkového čaje z termosky a o malý piknik na dece na louce.. tyhle chvíle prostě miluji.

 

Krásný zbytek neděle vám s úctou a poděkováním Matce přírodě přeje Andy, ekoterapeut a autorka blogu superimunita.cz, na facebooku mne najdete zde: https://www.facebook.com/kindermann.andrea

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář