Jdi na obsah Jdi na menu

KAŽDÁ MYŠLENKA NÁS MĚNÍ

24. 10. 2021

Vyzývám vás, abyste si právě teď mysleli jakoukoli myšlenku.
Ať už se týká pocitu strachu, hněvu, nenávisti, inspirace, radosti, sexu a nebo lásky, právě jste změnili své tělo. Změnili jste sebe.

Všechny myšlenky, a že jich máme denně i přes 50 tisíc a většinu z nich si ani neuvědomujeme, mají na naše tělo měřitelný účinek.

Naše tělo prochází prostřednictvím své mysli spoustou dynamických změn. A to přestože nyní pohodlně sedíte, nic neděláte a jen si čtete tento příspěvek.

Jedna myšlenka jako blesk z čistého nebe zaplaví zvýšeným elektrickým proudem(zase ta energie) různé oblasti mozku, ty spustí neurochemické posly do krve a ty spustí vylučování hormonů ve slinivce, v nadledvinkách, enzymy v játrech, v žaludku, zvýší se tepová frekvence a plíce změnily svůj dechový objem, k tomu se změnil průtok krve kapilárami vašich končetin. Kaskáda obdobných chemických reakcí se do těla navíc zapisují jako to "jak se cítíme"(emoce jsou finální zkušenost těla zapsané v řeči biochemie).

To vše najednou spustila ve vašem těle jedna jediná, běžné neuvědomělá, myšlenka. Tak obrovský jsme mocní!

Co z toho plyne za poučení? To jak myslíme, způsobuje to, jak se cítíme, což zase způsobuje to jak na tom naše tělo ve finále je. Řešením je stávat se daleko více uvědomělým.. pouhá změna pozornosti na přítomný okamžik způsobuje takový příval elektřiny do našeho mozku, že už nikdy nebude jako dřív.. změnili jsme svou mysl!

PS: Naše myšlenky nemění jen naše tělo, ale celý náš život resp. povahu naší reality (o tom zas příště).

Krásnou neděli a prima myšlenky přeje všem Andy

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář