Jdi na obsah Jdi na menu

JAK NA ZDRAVÉ A TRVALÉ ZHUBNUTÍ?

8. 1. 2021
Tak už jsme krásně vpluli do nového roku a jak to tak bývá zvykem, hodně lidiček se zase pustilo do boje s nadbytečnými kilogramy.. letos už to přece musím konečně zvládnou, burcuje se v duchu většina z nás.
 
A tak jsme začali jíst zdravěji (o tom, že né všechno zdravé jídlo působí ku prospěchu našeho zdraví budu publikovat na jaře) a pustili jsme se do experimentu, který většinou trvale výsledky přinese jen někomu.
 
Jak je tedy možné, že jeden zhubne pomalu a jistě a zatímco druhý, přestože se sladkostí třeba ani nedotkne a jí vcelku málo, nemá žádné příliš viditelné hubnoucí výsledky?
Často se totiž při tom všem honění za rozpuštěním tukových polštářů zapomíná v naší komplexnosti na něco hodně podstatného (a teď to přijde).
 
Ke zdravému a trvalému zhubnutí zdravá strava nestačí, my se totiž především musíte mít opravdově rádi. Bum, a je to tady!!! Pane Bože, co do toho tahá sebelásku??? (prolítne vám možná bleskově hlavou)
Ono totiž dokud člověk není srovnaný sám se sebou, bude se mu hubnout v životě docela dost špatně. A i když to přece jenom dokáže, za nějakou dobu to má všechno zase pěkně zpátky, někdy i s pověstným jojo přídavkem..
Vlastní podvědomí prostě neobelstiš. (90 procent toho co nás řídí a ovlivňuje, aniž bychom si toho teda byli vědomi. To je to, co si neseme jak pašerácký ruksak z naší původní rodiny, který s sebou musíme vláčet po celý svůj život.)
To naše vnitřní emoce ovlivňují co a jak často jíme (paradoxně právě holky, co prošly mentální anorexií, by nám o tom mohly dlouze vyprávět).
V našem podvědomí je vše hluboce zapsané, nic nejde vymazat.. a pokud tedy problém s vahou chceme skutečně už jednou provždy vyřešit, musíme na sobě především tvrdě pracovat (nic pro líné a laxní osobnosti). Zadarmo zdraví ani vytouženou postavu, ve středním a pozdějším věku obzvláště, nikdo mít nebude. Je to tedy otázkou opravdových priorit. Tady platí ohrané: "Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody".
A tak přeji přátelé každému, kdo se letos rozhodl zase shodit nějaké to přebytečné kilo, mnoho vnitřních sil a především sebelásku ke každému kousku svojí podstaty a také vám ze srdce přeji miliardy nejlepších přátel a osobních pomahačů na této nelehké cestě, kteří s vámi budou opravdu až na věky (koho tím myslím, si povíme zase příští týden).
Láskyplný začátek roku 2021 a prima lednový víkend přeje všem Andy, autorka blogu pro lepší zdraví i šťastnější mysl
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář