Jdi na obsah Jdi na menu

HLUBINY NAŠEHO NEVĚDOMÍ - NÁŠ VNITŘNÍ VLÁDCE

21. 3. 2021
Pokud začneme hledat příčiny toho, proč se cítíme tak, jak se právě cítíme. Příčinu toho, proč jednáme tak, jak jednáme? Proč se nám zrovna (ne)daří? Takové pátrání zavede naši pozornost vždycky stejným směrem – do hlubin našeho nevědomí.
Pod hladinou vědomé mysli se nachází tajemný svět, naše opravdové já. Tahle obrovská část nás samotných je jako tajemný muž za oponou. Přestože není vidět, ovlivňuje veškeré dění, které se odehrává v našich životech. Je to svým způsobem náš vnitřní vládce.
Jeho reálnou přítomnost v našich životech odhalují způsoby chování, která nelze nijak ospravedlnit. Volby, jež nechápeme i reakce na události, které svou energií neodpo­vídají podnětu samotnému. Z této temné hlubiny mimo jiné přicházejí také naše sny. Málokdo si uvědomuje jejich léčivou moc a tajemství, která nám o nás každou noc sdělují. Syrová pravda, které málokdy rozumíme.
Jak už kdysi napsal C.G. Jung, dokud si neuvědomíme co za konflikty máme skryté uvnitř sebe samých, do té doby se tyto věci musí zákonitě projevovat vně našeho vlastního života.
A k čemu je to uvědomění prakticky dobré?Tak třeba právě všímaví lidé dokáží upozornit sami sebe na to, že za potížemi jejich těla se často skrývají nevyřčená, duševní strádání. A dle toho ke svým starostem také přistupují. Někdy je potřeba nejdříve uzdravit svou duši (mám to vypozorované v nejednom případě "překvapivé" diagnózy rakoviny) a pak teprve léčit tělo. Často tenhle přístup platí i u hodně obézních lidí, kteří si přejí zhubnout.
A tak přeji každému z nás uvědomění si svých vnitřních bolístek i temných stínů (jsou také součástí naší podstaty) a díky jejich přijetí se lehce dostat do souladu nejen těla a mysli, ale především naskočit na vlnu poznání vlastní duše.
Krásnou neděli přeje všem Andy.